Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv) - Sayfa 71 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elektronik Yardım Başlığı

Blackberry veya HTC Desire kullanan bir arkadaşa ihtiyacım var. PM ile dönerlerse çok sevineceğim.

Merhaba arkadaşlar

Bir sorunum var

Eskiden Fifa Formula falan rahat rahat oynarken

Son dönemde harddisk imden tık tık diye sesler gelmeye başladı

Bu sorunla birlikte -İşletim sistemi yükleme hatası- diyip format dahi atılmaz duruma geldi

Harddiskimi değiştirdim zaten bozukmuş

Hala oyunları oynarken donma değilde dakikaya bir yavaşlama oluyor

Ağır çekim gibi

Sizce sorun ne olabilir?

Merhaba arkadaşlar, kullanmadığım eski bir bilgisayarım vardı. Öyle kenarda köşede durcağına satıp paraya dönüştürmek istedim. Kasayı yarın götürcem bilgisayarcıya ne kadar paha biçer bilmiyorum ama size bi akıl danışayım dedim. Özellikleri,

- Intel Caleron 1.8 İşlemci

- 35 GB Hard disk

- 512 MB Ekran Kartı

- 512 MB Ram

- Ses Kartı

- CD-Driver

Parçalar böyle, iyi değil ama hepsi çalışır durumda. 50-100 vereyim işine gelirse derse satmam. 150-200 TL falan etmez mi ? :eek:

merhaba arkadaşlar, kullanmadığım eski bir bilgisayarım vardı. Öyle kenarda köşede durcağına satıp paraya dönüştürmek istedim. Kasayı yarın götürcem bilgisayarcıya ne kadar paha biçer bilmiyorum ama size bi akıl danışayım dedim. Özellikleri,

- intel caleron 1.8 İşlemci

- 35 gb hard disk

- 512 mb ekran kartı

- 512 mb ram

- ses kartı

- cd-driver

parçalar böyle, iyi değil ama hepsi çalışır durumda. 50-100 vereyim işine gelirse derse satmam. 150-200 tl falan etmez mi ? :eek:

10 tl

Merhaba arkadaşlar

Bir sorunum var

Eskiden Fifa Formula falan rahat rahat oynarken

Son dönemde harddisk imden tık tık diye sesler gelmeye başladı

Bu sorunla birlikte -İşletim sistemi yükleme hatası- diyip format dahi atılmaz duruma geldi

Harddiskimi değiştirdim zaten bozukmuş

Hala oyunları oynarken donma değilde dakikaya bir yavaşlama oluyor

Ağır çekim gibi

Sizce sorun ne olabilir?

Var mı bu işlerden anlayan?

Harddiskinde bozuk sektör var genç,kötü hata.Değiştirmen gerekebilir

İlgin için sağol Kansu

Yeni değiştirdim zaten

Şuan kullanıyorum ama oyunlarda sorun yaşıyorum

Acaba başka bir parçasında mı arıza var?

Birde makinadan elektirik süpürgesi potansiyelinde ses çıkıyor

Sebebi ne olabilir

Merhaba arkadaşlar, kullanmadığım eski bir bilgisayarım vardı. Öyle kenarda köşede durcağına satıp paraya dönüştürmek istedim. Kasayı yarın götürcem bilgisayarcıya ne kadar paha biçer bilmiyorum ama size bi akıl danışayım dedim. Özellikleri,

- Intel Caleron 1.8 İşlemci

- 35 GB Hard disk

- 512 MB Ekran Kartı

- 512 MB Ram

- Ses Kartı

- CD-Driver

Parçalar böyle, iyi değil ama hepsi çalışır durumda. 50-100 vereyim işine gelirse derse satmam. 150-200 TL falan etmez mi ? :eek:

50-125 TL arasında bir fiyata verebilirsin.

İlgin için sağol Kansu

Yeni değiştirdim zaten

Şuan kullanıyorum ama oyunlarda sorun yaşıyorum

Acaba başka bir parçasında mı arıza var?

Birde makinadan elektirik süpürgesi potansiyelinde ses çıkıyor

Sebebi ne olabilir

Ses fanlardan geliyordur, fanlar eski veya tozlanmıştır. Fanları temizlemeni öneririm. Eğer temizledikten sonrada ses yapıyorsa, yuvarlak bilyelerin olduğu bölüme makina veya sıvı yağ dökebilirsin 1 damla. O da işe yaramazsa, db'i düşük fan alman lazım. Ses istemiyorsan. Ekran kartın veya işlemcin ısındığı içinde sistemde bir yavaşlık söz konusu olabilir. Parçaların neler biraz bilgi verir misin?

Valla yeni aldığın disktede bu sorunlar varsa,bence güç kablosunu değiştir.Çünkü farketmez,sektör bozuklukları genelde veri kaydederken meydana gelen voltaj değişikliklerinden kaynaklanıyor.Böyle biraz pahalı ama regülatörlü güç kabloları var onlardan kullan.

50-125 TL arasında bir fiyata verebilirsin.

Ses fanlardan geliyordur, fanlar eski veya tozlanmıştır. Fanları temizlemeni öneririm. Eğer temizledikten sonrada ses yapıyorsa, yuvarlak bilyelerin olduğu bölüme makina veya sıvı yağ dökebilirsin 1 damla. O da işe yaramazsa, db'i düşük fan alman lazım. Ses istemiyorsan. Ekran kartın veya işlemcin ısındığı içinde sistemde bir yavaşlık söz konusu olabilir. Parçaların neler biraz bilgi verir misin?

Bu sorunlar sonradan çıktı

Parçalarda sorun olacağını sanmıyorum

Onlarıda zaten 4-5 ay önce oyunlarda sorun yaşadığım için yükselttim

Yeni birde Harddisk değiştirdim

Sadece Fifa ve Formula oynuyorum

Sanmıyorumki parçalarda olsun

Fan konusunda uyarını dikkate alıcam

Cevabın ilgin için sağol

Valla yeni aldığın disktede bu sorunlar varsa,bence güç kablosunu değiştir.Çünkü farketmez,sektör bozuklukları genelde veri kaydederken meydana gelen voltaj değişikliklerinden kaynaklanıyor.Böyle biraz pahalı ama regülatörlü güç kabloları var onlardan kullan.

Bahsettiğin güç kablosu ne kadar pahalı?

Bu sorunlar sonradan çıktı

Parçalarda sorun olacağını sanmıyorum

Onlarıda zaten 4-5 ay önce oyunlarda sorun yaşadığım için yükselttim

Yeni birde Harddisk değiştirdim

Sadece Fifa ve Formula oynuyorum

Sanmıyorumki parçalarda olsun

Fan konusunda uyarını dikkate alıcam

Cevabın ilgin için sağol

Parçalarda sorun vardır derken, oyun oynarken bu sorunlarla karşılaşıyorsan, ısınma sorunu yaşıyor olabilirsin. Veya kullandığın PSU yetersiz geliyor ve yetersiz kaldığı için zorlama yapıyordur ve bu da tüm kasa içidende ki parçaların ekstra ısınması demek.

Parçalarda sorun vardır derken, oyun oynarken bu sorunlarla karşılaşıyorsan, ısınma sorunu yaşıyor olabilirsin. Veya kullandığın PSU yetersiz geliyor ve yetersiz kaldığı için zorlama yapıyordur ve bu da tüm kasa içidende ki parçaların ekstra ısınması demek.

Biraz önce Formula oynadım

Hiç bir sorun yapmadı

Galiba dediğin gibi ısınma sorunu var

Teşekkür ettim

İyi geceler...

Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda teknik bir arıza var VPN sorunu yaşıyorum online oynama durumlarında sorun çıkartıyor bunu hangi konu başlığı altında yazabilirim belki forumda çözüme kavuşturabiliriz.

Fifa 11'i online oynamak için gameranger deniyordum herkes oynuyor , bende fm online oynama konusundada bu sorun çıkmıştı ne yapabilirim acaba lütfen acil yardım .

aldığım hata bu ; << Warning: VPN connection "Yerel Ağ Bağlantısı 2" detected. This may disrupt the networking in your game >>

Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda teknik bir arıza var VPN sorunu yaşıyorum online oynama durumlarında sorun çıkartıyor bunu hangi konu başlığı altında yazabilirim belki forumda çözüme kavuşturabiliriz.

Fifa 11'i online oynamak için gameranger deniyordum herkes oynuyor , bende fm online oynama konusundada bu sorun çıkmıştı ne yapabilirim acaba lütfen acil yardım .

aldığım hata bu ; << Warning: VPN connection "Yerel Ağ Bağlantısı 2" detected. This may disrupt the networking in your game >>

Bu hata ben bir arkadaşım ile Stronghold Crusader oynarkende çıkıyordu, takma o hatayı ve oynamana bak, sorun çıkarmayacaktır.

Bu hata ben bir arkadım ile Stronghold Crusader oynarkende çıkıyordu, takma o hatayı ve oynamana bak, sorun çıkarmayacaktır.

Önceden arkadaşımla sürekli Fm oynuyordum hamachi üzerinden bir gün girmeyi denedik sürekli VPN ile ilgili yazılar gelmeye başladı bağlantı sağlayamadık .

Şuan Fifa11 deniyordum gameranger ile giremiyorum arkadaşımda denediğimizde oldu bende o vpn yazısı çıkıyor bağlantı olmuyor bende.

Önceden arkadaşımla sürekli Fm oynuyordu hamachi üzerinden bir gün girmeyi denedik sürekli VPN ile ilgili yazılar gelmeye başladı bağlantı sağlayamadık .

Şuan Fifa11 deniyordum gameranger ile giremiyorum arkadaşımda denediğimizde oldu bende o vpn yazısı çıkıyor bağlantı olmuyor bende.

Network ayarlarını bir kontrol et, bağlantı kurmanıza engel herhangi birşey var mı? İnternet bağlantılarını engelleyen antivirüs programı, firewall, modem ayarları vb. onları bir kontrol etmende fayda var.

Modem ayarlarına ulaşabilmen için bilgisayarının/modeminin IP'sini Web Browser'ına yazman yeterli olacaktır.

EDIT: Hatanın çözümünü bulup ÖM ile attım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt