Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv) - Sayfa 73 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elektronik Yardım Başlığı

Aslında USB olarak harici bağlayabilsen daha rahat çalışır idaraten. Ama o çeviriciyi bulman zor, alsan en az 30 usd masraf. Başka bir bilgisayara denemelisin. Bilgisayarcı eğer önemli bilgi vs... olduğunu anlarsa ve senin de tam anlamadığını anlarsa yolmaya çalışır. Senin anakartın sata veya ide girişlerinde de bir arıza olabilir.

O zaman care direk bilgisayarci da. Iyi oldu bu ya. Artik o bilgisayardan gectim. Harddiskdeki veriler kurtulsun yeter ki kurtuluyormus.

Aslında USB olarak harici bağlayabilsen daha rahat çalışır idaraten. Ama o çeviriciyi bulman zor, alsan en az 30 usd masraf. Başka bir bilgisayara denemelisin. Bilgisayarcı eğer önemli bilgi vs... olduğunu anlarsa ve senin de tam anlamadığını anlarsa yolmaya çalışır. Senin anakartın sata veya ide girişlerinde de bir arıza olabilir.

Bilgiler kurtulsun da parasindan da gectim. Gerci ders oldu. Bundan sonra hepsini yedekleyecegim bilgilerin tasinabilir harddiskte.

Benim leptop da " İntel (r) rapid depolama teknolojisi " diye birşey var, ne işe yarar, nedir ? bilgisi olan var mı ?

Raid yapmana yardımcı oluyor ama taşınabilir pclerde raid riskli oluyor. Bir de yine raid ssd disklerde daha verimli oluyor. SSD disk kullanacak kadar, ultra bir laptop mu?

Önemli bilgilerin yoksa resim-video gibi, bilgisayarın ara sıra çökmesi sorun değil diyorsan, raid ayarı yapmana yardımcı olur. Raid ayarı da, kısaca daha hızlı, daha stabil çalışan bir hdd demek. 0-1-2-4-6 gibi ayar modları var bir de. Hepsinin farklı avantaj ve dezavantajları var.

Hmm, Bazı izlediğim filmler, oyunların yükleme paketleri ve bazı kullandığım programların yükleme paketleri bilgisayarımda gereksiz yere yer kaplıyor, onları oraya atsam. Lazım olduğunda çıkartabilir miyim ? bir nevi harici hard disk gibi kullanabilir miyim yani ?

Şimdi Raid yaptığında bölünemez oluyor. Yani 3 bölüm 4 bölüm olmaz. Nereye atacaksın anlamadım. Raid yaptığında işletim sistemi tek görür diski. Film-oyun hepsi tek bir disk üstündeyse yapma bence tavsiye etmem. Onu genelde 30-60-120'lik ssd kullananlar yapıyor veya yapılıyor. Ben bir defa 250+500GB'da raid 0 denedim ve sistem çöktüğünde komple verilerim gitti.

Beyler aranizda laptopuna BIOS Flash (anakart güncelleme) yapmis olan varmi hic? Benimki olmadik zamanlarda restart yapiyor aylardir. Herhangi bir zarari varmi bunun (birseylerin silinmesi gibi)? Tamire götürsem format atalim düzelir diyecekler diye gitmedim henüz.

Selam arkadaşlar.

hiremco uydu kullanıyorum. dün yanlışlıkla bütün kanalları sildim :eek:

ardından "2,4 kör tarama" yaptım, kanallar geri geldi ancak liste değişti. 1 2 3 4'te TRT'ler, ardından da atv, Kanal D, SHOW Tv falan geliyordu. şimdi ise, 1 2 3 4'te azeri kanalları var, diğer kanallar karışık bi şekilde sıralanıyor. TRT'ler 100.lerde mesela..

Kanal taşıma yapınca da cihazı kapatıp-açtıktan sonra eski haline geri dönüyor.

Sorularım: Eski listeyi nasıl geri getirebilirim? Bunun için yeni bi tarama mı yapmam lazım (2,5 NIT falan mesela)

Bir de bu kanal sıralama/taşımayı nasıl sabitleyebilirim? cihaz kapatılıp açıldıktan sonra geri dönmemesi için.

Bu 2 sorudan birinin bile yanıtı benim için yeterlidir. Çünkü böyle kanal aramak eziyet oldu :eek:

Beyler aranizda laptopuna BIOS Flash (anakart güncelleme) yapmis olan varmi hic? Benimki olmadik zamanlarda restart yapiyor aylardir. Herhangi bir zarari varmi bunun (birseylerin silinmesi gibi)? Tamire götürsem format atalim düzelir diyecekler diye gitmedim henüz.

Bios güncellemesi daha önce yapmadıysan tavsiye etmem yapmanı. Ufak bir hatada Bios flashın yanabilir. Ayrıca bataryan dolu ve fişe takılı olmalı, en ufak elektrik azalması, pcnin olmaz yere kapanması veya reset atması durumunda yine flash yanar. Ama gidip bilgisayarcıya da yaptırma 50-100 TL isterler durduk yere. Anlayan bir arkadaşın varsa, onunla beraber yap.

Bios güncellemesi daha önce yapmadıysan tavsiye etmem yapmanı. Ufak bir hatada Bios flashın yanabilir. Ayrıca bataryan dolu ve fişe takılı olmalı, en ufak elektrik azalması, pcnin olmaz yere kapanması veya reset atması durumunda yine flash yanar. Ama gidip bilgisayarcıya da yaptırma 50-100 TL isterler durduk yere. Anlayan bir arkadaşın varsa, onunla beraber yap.

Tesekkürler cevap icin. Daha önce kendim yapmadim BIOS Flash, onun icin biraz tirsmistim. Bir aksilik olursa garantisi siliniyormus diye okumustum. En iyisi bu islerden anlayan bir arkadasa yaptirmak.

Nokia X6 almak istiyorum yakın bir tarihte pek bilgim yoktur telefon hakkında bilen varsa aydınlatsın beni nasıl bir telefondur?

arkadaslar msn de kişilerin hepsi kendiliğinden engellenmiş bu neden kaynaklanır birde nasıl hallederim yardımcı olabilecek biri varmı

acil yardım bekliyorum hemen bakın

arkadşalar şimdi güç kaynağı aldım ben ve giriş olan 20+4 pin deki bir tane girişin pini yok yani boş kablo gelmiyor.neyse taktım şuan pc calısıyo bi sorun teşkil eder mi.iade edeyimmi yoksa kullanayımmı.

hepsiburada.com dan aldım daha yeni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt