Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv) - Sayfa 72 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elektronik Yardım Başlığı

arkadaşlar 2.el en az çift çekirdekli işlemci arıyorum

şimdiki işlemci 2,4 ghz 2005ten kalma bilgisayar bi kere ram ekledim bir de ekran kartı eskiden bu kadar farketmezdim ama bilgisayarın yavaşlığı adamı çileden çıkartıyor internette gezerken,video izlerken falan kasıyor bilgisayar aslında kasayı toptan yenileme fikrim vardı onu önümüzdeki yıl yapacağım büyük ihtimalle şimdilik idare etmek için işlemci arıyorum satacak arkadaş varsa benimle iletişime geçebilir

Avea'dan Turkcell'e Geçen Var mı ?

Turkcellden mesaj gelecekmiş . o zaman yeni hattı takıp Trkcll olarak devam edecekmişim..

Bu mesaj ne zaman gelir ?

Kafana göre işlemci takamazsın, anakartın nedir? Ve ayıracağın bütçe nedir?

everest'ten çıkardıpım rapora göre yazıyorum anakartı

Anakart:

CPU Türü Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Anakart Adı ECS PM800-M2 (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Anakart Çipseti VIA PM800

Sistem Belleği 704 MB (PC3200 DDR SDRAM)

BIOS Türü Award (11/30/04)

İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)

İletişim (COM ve LPT) Bluetooth Serial Port (COM3)

İletişim (COM ve LPT) Bluetooth Serial Port (COM4)

İletişim (COM ve LPT) Bluetooth Serial Port (COM5)

İletişim (COM ve LPT) Bluetooth Serial Port (COM6)

İletişim (COM ve LPT) ECP Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)

en fazla 100 150 arası bir şey olursa iyi olur,pek bilmiyorum piyasayı ama :eek:

O anakarta masraf yapmana değmez. Pentium D işlemci, önbellekten yiyen çift çekirdek işlemci takarsın, o da bir işe yaramaz. Yani 150TL gözden çıkarıyorsan, biraz bekle 150TL daha ekle ve DDR3 ram, çift çekirde Amd işlemci ve DDR3 onboard ekran kartlı bir anakart al. Çok çok daha iyi olur. Gerçekten masraf yapma, hiç bir işine yaramaz bu anakarta yapacağın masraf.

O anakarta masraf yapmana değmez. Pentium D işlemci, önbellekten yiyen çift çekirdek işlemci takarsın, o da bir işe yaramaz. Yani 150TL gözden çıkarıyorsan, biraz bekle 150TL daha ekle ve DDR3 ram, çift çekirde Amd işlemci ve DDR3 onboard ekran kartlı bir anakart al. Çok çok daha iyi olur. Gerçekten masraf yapma, hiç bir işine yaramaz bu anakarta yapacağın masraf.

zaten seneye kasayı toptan yenilemeyi düşünüyordum,şimdilik günü kurtarayım diye düşündüm de o zaman biraz daha idare ederiz böyle artık napalım :)

2. harddisk de bozuldu. Ilkinde bozulmustu bilgisayar tanimiyordu yenisini aldim. Sonra simdi bu da aynisi oldu. Sorun ne anlamiyorum. Gene eskisi gibi oldu. Tik tik diye bir ses geliyor kilitleniyor sonra duzeliyor surekli yapiyor hic birsey yapilamiyor bilgisayar ile. Sonra bu sefer yeniden baslatinca hard diski tanimiyor. Sonra icindeki kablolari cikartip takinca bazen taniyor bazen tanimiyor. Tanisa bile 1 gun falan duzgun calisiyor sonra gene ayni sorun. Harddiski birseyler bozuyor ne bozuyor anlamadim. ): Atmak da istemiyorum o bilgisayari.

Edit: Ilkinde hard disk bozuk demislerdi. Simdi gene hard disk bozuk diyorlar. Pofffffffffffffff.

Laptop mu normal mi? Tık tık ses geliyorsa, bad sector veya kafa atma diye tabir edilen iğne atma olayını yaşıyordur yani bozulmuş. Ama sıfır hdd takınca da aynısını bir süre sonra yapıyorsa, bilgisayarın elektrik akışında bir sorun vardır, masaüstüyse psu yetmiyordur ve zorlama yaptığından bozuyordur ya da götürdüğün bilgisayarcı sıfır diye sana sürekli bozuk hdd veriyordur. :D

Laptop mu normal mi? Tık tık ses geliyorsa, bad sector veya kafa atma diye tabir edilen iğne atma olayını yaşıyordur yani bozulmuş. Ama sıfır hdd takınca da aynısını bir süre sonra yapıyorsa, bilgisayarın elektrik akışında bir sorun vardır, masaüstüyse psu yetmiyordur ve zorlama yaptığından bozuyordur ya da götürdüğün bilgisayarcı sıfır diye sana sürekli bozuk hdd veriyordur. :D

Normal bilgisayar. Ti tikkkkkkkkkkkk. Kitleniyor sonra gene bir tik duzeliyor sonra gene ti tikkkkkkkkk gene kilitlenme. Guzel bir ritmi var :) Gecmis olsun o zaman bana bu da bozulmus. Bu sefer kesin atacagim o zaman.

Normal bilgisayar. Ti tikkkkkkkkkkkk. Kitleniyor sonra gene bir tik duzeliyor sonra gene ti tikkkkkkkkk gene kilitlenme. Guzel bir ritmi var :) Gecmis olsun o zaman bana bu da bozulmus. Bu sefer kesin atacagim o zaman.

Powersupply senin kullandığın wattı karşılayamıyor olabilir.300 Watt'ın aşağısı ise kesin sorun ondandır.

Icinde cokca bilgi vardi. Bari tanisada bilgisayar bir seferlik de olsa bilgileri laptopa atsam.

harddrive'ın icinde atmak istemediğin seyler varsa kurtarabilirsin kolay bi sekilde. yani diskin biseyi bozulmustur veriler duruyordur icinde. olduğu gibi suya fln dusmediyse icindekileri kurtarırsn.

Yapabilir miyim tek basima yoksa bilgisayar tamircileri mi yapar ?

yani gerekli alet edevatın varsa yaparsın yoksa biyere goturmek zorundasın. su an tam neler oldugunu bilmiyorum ama senin pc'dede sorun olabilir, harddrive'ın biyeride bozulmus olabilir, ses geldigine gore donanimsal problem oldugu kesin. baska bi pc'ye takıp bakman gerekiyor yada iste baktırman gerekiyor, ona gore ne yapılması gerekiosa yaparlar ama icindekiler icin endiselenme, sırf harddrive'ı alıp gotursen yeter, kurtarırlar herseyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt