6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1 - Sayfa 196 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İkinci depremin hemen ardından olması bana göre büyük şans. Zaten ilk depremde olan oldu. İkinci deprem boş binaları vurdu. Eğer ikinci deprem ilk depremden max. 1-2 sene sonra olsaydı aynı insanlar aynı yıkımı tekrar evlerindeyken yaşayacaklardı. Farklı zamanlarda da olsun iki depremdeki toplam kayıp sayısı çok daha fazla olacaktı.
Tam olarak boş evleri vurdu diyemeyiz. Bazıları evlerinden çıkmadı sağlam zannedip. Bazıları ilk depremde çıkıp sonrasında geri döndü evlerine. İkinci depremde ise film koptu

Dün teke tek yayınına çıkan inşaat mühendisi 2000 sonrası yapılan binalarla önce yapılan binalar arasında ciddi farklar olduğunu söyledi.Deprem sonrası analiz çalışmalarında tamamen enkaza dönen binaların 2000 öncesi yapılıp yapılmadığı oranını çok merak ediyorum kaç çıkacak.

aklım almıyor fay hattının üstüne sen nasıl böyle yapılar yaptırırsın

yeni belediye başkanı da işten sıyrılmaya çalışmasın, onun döneminde de yapılan yüksek katlar var!

kime kızacağıma şaşırdım artık, baştan sona tepeden tırnağa kokuşmuşluk var !
Şahsen Erzicandan Tekirdağ Kumbağına kadar uzanan fay hattı dışında diğer fay hatları hakkında bilgi sahibi değildim.

bu depreme gerçekleşene kadar o bölgede 7 şiddetinde deprem olabileceğine çok az insan inanıyordu bence.

Şahsen Erzicandan Tekirdağ Kumbağına kadar uzanan fay hattı dışında diğer fay hatları hakkında bilgi sahibi değildim.

bu depreme gerçekleşene kadar o bölgede 7 şiddetinde deprem olabileceğine çok az insan inanıyordu bence.
500 yıllık enerji birikimi varmış

bu konutlar yapılırken(30-40-50-60 sene) de biliniyordu bu fay hatları, deprem riskleri

şunu anladım ben, hiçbir dönemde kimse bilim adamlarının sözüne bakmıyor

O fay hattı hakkaten pek bilinmiyodu evet bir deprem riski olduğunu söyleyenler vardı ama 7.8-7.6 iki depremi tetikleyecek seviyede olduğunu jeofizikçiler dahil kimse tahmin etmiyodu bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt