6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1 - Sayfa 194 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 bin bina yıkıldıysa muhtemelen 100 bin bina hasarlıdır tahminim 20-30 bin arası ağır hasarlı bina var. Bir de bina ömrü var o bina bir sonra ki depremde belki 70 yaşında olacak 7.7 yıkmayan binayı yaş geçtikçe 6.5 ölçeğinde bir deprem bile yıkabilir.

Bir video gördüm, daha önceki depremde hasar almış binayı dış cepheden boyatıyorlardı, bizim hasarı düzeltme anlayışımız da iki tuğla arasını bantla tutturmak gibi....

10 bin bina yıkıldıysa muhtemelen 100 bin bina hasarlıdır tahminim 20-30 bin arası ağır hasarlı bina var. Bir de binaların ömrü var betonarme binalar ortalama 60 yıldan sonra çürümeye başlıyor o bina bir sonra ki depremde belki 70 yaşında olacak 7.7 yıkmayan binayı yaş geçtikçe 6.5 ölçeğinde bir deprem bile yıkabilir.
ben şu an yıkılan binalar için söylemedim zaten.onlardan hayır gelmez.eski ama saglam yapılı,görünümü hoş olmayan binaların görüntüsünün yenilenebilceğinden söz etmiştim.

İstanbul ve İzmir her türlü hazırlıklı olmak zorunda. İkisi de ülkenin ekonomik beşiği. Raporlar hazırlanıyor dendi, umarım gerçekten gereken yapılıyordur. 15milyonluk bir şehirde böyle bir şey olsa ve bu kadar yetersiz kalırsa tablo çok daha ağır olur. İzmir de yine toplanacak alanlar var. Fuar bile kullanılabilir. İstanbul'un en büyük sıkıntısı bu. Keşke şimdiden bu illerin konteyner evleri, belirlenen toplanma alanlarında hazır bulundurulsa...

Bir twitch yayini izliyorum.Birisi yayina baglanip yaninda 40 yardim tır'i oldugunu söylüyor ama yetkililer yardim için o bölgeye sokmuyorlarmiş.Yetkililer dagitsin demisler onlarda dagitacak insan yokmus dogru düzgün.8 saat sonrasini beklemesini söylüyorlarmis.Insanlar acil ihtiyaci var 8 saat bekletiyorlar.Sebebi ne olabilir ben anlayamiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt