6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1 - Sayfa 198 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aklım almıyor fay hattının üstüne sen nasıl böyle yapılar yaptırırsın

yeni belediye başkanı da işten sıyrılmaya çalışmasın, onun döneminde de yapılan yüksek katlar var!

kime kızacağıma şaşırdım artık, baştan sona tepeden tırnağa kokuşmuşluk var !
Hatay'da 15 seneden fazladır muhalefetin elinde. Yerle bir oldu hatay yerle bir.
Herkes hesap vermeli herkes hükumetten tut muhalefetine kadar

Beyler 2 gundur tutuyorum kendimi fakat Kahramanmaras da bir arkadas, bir dostum var fakat suana kadar herhangi bir haber alamadim.

Kahramanmarasa ulasabilmek mumkun mu? Durumlar ne bu konuda? Telefonlar cekiyor mu cekmiyor mu hic birsey bilmiyorum.
Maraş dümdüz rahmi ablamlar ve arkadaşım var ikisi de aynı şeyi söylüyor. ıletişim bitmiş durumda. Bir yerde mi ne çekiyormuş o kadar.

Ulaşım da yok.
Yardım kısıtlı yollar yıkık diyorlar. Arabası olan şehirden çok zor çıkıyor. Şuan kıyamet yaşanıyor orada felaket durumda. Sahipsizler. Allah yardımcıları olsun çok zor durumdalar. :cry:

Maalesef Türkiye'nin 4 bir yanı 7 ve üzeri deprem üretmeye çok müsait. 1900'den bu yana 7 ve üzeri 19 tane deprem saydim. Yapılanmada ilk şart bu olması lazım. Ortalama 6-7 senede bir ülkenin bir yerinde deprem felaketi oluyor. Bazıları çok büyük oluyor bunun gibi. Depremden korunmanın tek yolu güvenilir yapılar. Herkes ev alırken, ve ya yaptırırken buna dikkat etmeli. Pahalıdır, doğrudur. Ama o insanlar keşke ev sahibi olmasalardı da, hayatta olsalardı. Evin üstüne yıkıldıktan sonra ev sahibi olmanın ne manası var?

Maraş dümdüz rahmi ablamlar ve arkadaşım var ikisi de aynı şeyi söylüyor. ıletişim bitmiş durumda. Bir yerde mi ne çekiyormuş o kadar.

Ulaşım da yok.
Yardım kısıtlı yollar yıkık diyorlar. Arabası olan şehirden çok zor çıkıyor. Şuan kıyamet yaşanıyor orada felaket durumda. Sahipsizler. Allah yardımcıları olsun çok zor durumdalar. :cry:
Bilgilendirdigin icin tessekur ederim kardesim. Normalde mumkun olsa zaten donerdi bana ama gunler illerdikce de kotu dusunmeye basliyorum.

Daha gecen sene burdaydi bu yaz yani aklimin ucundan bile gecmezdi boyle olucaga. Hala olayi kafamda tam kavrayamadim. Kesin iyidir diyorum hala kendime ama zorlasiyor.

Haber almak icin bekleriz en buyuk dertleri bu olsun, Allah hepsinin yardimcilari olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt