⚽ SL 23/24 H:38 | Konyaspor 1-3 Galatasaray | MS | 26 Mayıs | ŞAMPİYON GALATASARAY - Sayfa 361 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 23/24 H:38 | Konyaspor 1-3 Galatasaray | MS | 26 Mayıs | ŞAMPİYON GALATASARAY

Son 40 yılda ligi domine etmişiz. Futbolda 90'lara kadar milli takımlar kulüplere göre daha popülerken 90'lardan sonra Şampiyonlar Ligi etkisiyle kulüp futbolu demlenip daha popüler hale gelmiş oldu.

İşte bu yıllardan itibaren de bizim dominasyonumuz başlıyor Türkiye'de.

1984-2024 arası biz 18 diğerleri 9'ar şampiyonluk,
1992-2024 arası ise biz 16 diğerleri 7'şer şampiyonluk falan aldı.

İşin özü Fenerbahçe'nin son 40 yılda ligde aldığı şampiyonluk 9. Bunlardan 1'i malum resmi şikeli sezonu. Diğeri de gayri resmi şikeli 2001 sezonu. Taze UEFA şampiyonu olup, 4 senedir de ligi domine ettiğimizden çok takılmadık o yıl yapılanlara.

40 yılda 7 kez başarı elde edebilmiş bir kulübün dünyaları ben yarattım kibiriyle modern futbolda var olabilmesi mümkün değil. Beşiktaş akıllı olursa ve birilerine yanlamazsa Fenerbahçe'yi geçip 2. büyük olma yoluna girebilir artık.

Hocam ben bu adamlar bizle yarışmak için kulüplerini batırsınlar istiyorum - zaten rezil olmayı her şekilde başarıyorlar. kazandıklarında bile rezillik oluyor nasıl beceriyorlarsa.

son dediğini önemsiyorum - salıncağa oturmaktansa kendi işlni ciddiye alarak yapsa beşiktaş - rakip olarak bakabilirim. baktığında arada derede 3 şampiyonlukları geçen 10 yıllık süreçte. boru değil ama herifler üzerine koyamıyor asla.

Öncelikle şampiyonluğumuz hayırlı olsun.

Staddayım bizler için çok güzel maç oldu. Baskılı başladık. İlk yarı Muslera'ya top bile gelmedi. Icardi kilidi açan golü atınca gerisi çorap söküğü gibi geldi.

2. Yarıdaki topu golü tam önümüzde oldu, hızlı ve dönerek gelen topa çok iyi reaksiyon verdi. Efsane gol oldu, bence Drogbanınkinden daha zordu. Oynamak istemesi ve istememesi arasında çok fark var, tabi sakatlık da bundan etken olabilir. Çok büyük yıldız.

Yorumları şimdi okudum, Konya ile ne derdiniz var arkadaşlar ya. İlk yarı 7 tane yese de gene Fb'ye puan kaybettiren nadir takımlardan biriydi. Maçtan önce diğer başlıkta Ankaragücü'nün düşeceğini söylemiştim nitekim öyle de oldu ve iyi oldu. Tamamen Emre B. yüzünden düştüler, kadrolarındaki 14-15 oyuncunun hepsi Konya'dakilerden daha iyi oyunculardı. Hatay'ı bile yardımcı antrenörü 4 maçta kurtardı. Enteresan bir lig oldu, düşme adayı Antep 11. bitirdi :)

Sonuçta hak eden kazandı. Biz şampiyonluk kovalarken, onlar şampiyonluk kutlamadık dedi. Biz Avrupa'da başarı derken onlar sezonu sadece iki maçtan ibaret sandı. İki tarafta amacına ulaştı.

Bir Galatasaraylıyı sadece kupa tatmin eder.

Dip Not: Bir Konyalı olarak Abdülkerim kadar Konyaspora faydası olmayan adamların ona küfretmesi çok canımı sıktı. Ortam çok gergin olunca pek müdahele edemedik maalesef.

Geçen sene için o sene bu sene bu sene için o sene bu sene bunlar için her sene o sene bu sene.Biz bunları kupa manyağı yapmaktan bıktık bu ezikler bıkmadı.Bu ezikler için maalesef kötü günler geride bıraktı daha kötü günler bekliyor.

Çok güzel video olmuş
Okan hocanın soyunma odası konuşması duygulandırdı
Kerem'in şampanyalar ortaya çıkınca tüymesi ve Dursun'un tezahüratları da bağırttı :asd:

Üst Alt