⚽ SL 23/24 H:38 | Konyaspor 1-3 Galatasaray | MS | 26 Mayıs | ŞAMPİYON GALATASARAY - Sayfa 360 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 23/24 H:38 | Konyaspor 1-3 Galatasaray | MS | 26 Mayıs | ŞAMPİYON GALATASARAY

özete az buçuk baktım
tribün olarak iyi sesimiz çıkmış

bu sezon her maç takımı yalnız bırakmayan büyük taraftara
ve
öncüsü olan ultrAslan'a teşekkürler, sevgiler, saygılar.

O değilde kendi adıma Galatasarayın 18. şampiyonluğuna tanıklık ettim. Büyük dedikleri fenerin toplam 19 şampiyonluğu var. Bu gidişle ve ölmez sağ kalırsak 2 sene sonra gördüğüm şampiyonluk sayısı 20 olur. Bir kez daha gururla diyorumki iyi ki Galatasaraylıyım.

Son 40 yılda ligi domine etmişiz. Futbolda 90'lara kadar milli takımlar kulüplere göre daha popülerken 90'lardan sonra Şampiyonlar Ligi etkisiyle kulüp futbolu demlenip daha popüler hale gelmiş oldu.

İşte bu yıllardan itibaren de bizim dominasyonumuz başlıyor Türkiye'de.

1984-2024 arası biz 18 diğerleri 9'ar şampiyonluk,
1992-2024 arası ise biz 16 diğerleri 7'şer şampiyonluk falan aldı.

İşin özü Fenerbahçe'nin son 40 yılda ligde aldığı şampiyonluk 9. Bunlardan 1'i malum resmi şikeli sezonu. Diğeri de gayri resmi şikeli 2001 sezonu. Taze UEFA şampiyonu olup, 4 senedir de ligi domine ettiğimizden çok takılmadık o yıl yapılanlara.

40 yılda 7 kez başarı elde edebilmiş bir kulübün dünyaları ben yarattım kibiriyle modern futbolda var olabilmesi mümkün değil. Beşiktaş akıllı olursa ve birilerine yanlamazsa Fenerbahçe'yi geçip 2. büyük olma yoluna girebilir artık.

Bu maçı kazanmazsanız şerefsiz oğlu şerefsizsiniz.
Bu maçı kazanmayan şerefsiz oğlu şerefsizdir.
Bu maçı kazanmayan şerefsiz oğlu şerefsizdir
1 maç hariç hepsini kazandırdık çok şükür. O maçta da tam konsantre totem yapamamıştım doğrusu.

Üst Alt