Riva ve Florya Projesi İptal Oluyor! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva ve Florya Projesi İptal Oluyor!

Bu borç yapılandırma olayı, Emlak Konut adına fesih için fırsat doğurmuş olabilir...

Tahminime göre, Emlak Konut bu işten zararlı çıkacağını anlamıştı ve mümkün olsa sıyrılıp çıkmak istiyordu. Ancak kulübün aldığı parayı ödeyemeceği ortada olduğu ve ülkenin en büyük kulübünü karşılarına almak istemedikleri için ses çıkaramıyorlardı. Sonuçta Reis' e göbekten bağlı bir şirket bu...Alınan para yasal faiziyle birlikte ödenir, kulüp bankalara borçlanmış olur...

Kimse kesin bir şey söyleyemez şu an; benim senaryom bu şekilde...
Bende İlerde Yaşanacak Olası Senaryoyu Söyleyeyim.Başkan ve Albayrak Dünya Liderimize Bir Forma Hediye Ederler Sarayda İş Tatlıya Bağlanır.Sonuçta Adam Ülkenin SAHİBİ Olduğu İçin Böyle Küçük Şımarıklıklar Yapmayı Seviyor.

Hükümet Galatasaraya savaş açmış resmen!!!!

- Mustafa Cengiz: "Emlak Konut'un fesih bildirimine çok şaşırdım! Son Divan'da Kemerburgaz konusunun durup dururken neden gündeme geldiğini anlamamıştım ama şimdi anlıyorum. Devletimiz asla bir sivil toplum kuruluşunu karşısına almaz"
Bu açıklama talihsiz bir açıklama. Ne demek istedi burada belli değil? Devletin kimseye savaş açtığı falan yok. Şöyle açıklamalar taraftarı germekten başka bir şeye yaramaz.

Riva projesinde ortada çok büyük rant var. Satışı şimdiden yapılmış villalar var. Buradaki amaç şuan için bu rantı nasıl daha fazla büyütürüz derdi. Ortada çözülmeyecek bir şey yok. Bana göre anlaşma yeniden revize edilmeli. 3 sene önceki durumla şuanki durum aynı değil. Düşler Vadisi projesini geçen haftasonu rivada gördüm. Ben yılmaz inşaat başka bir projeye başladı sanıyordum meğer oradı bizim araziymiş. Yeni yollar yapılmış, arazide hafriyat çalışmalarına benzer bişeyler vardı tam göremedim sadece önğnden geçtim. Bu iş iptal olmaz.

Bloomberge göre 1 hafta içinde Riva ile Florya için yeni protokol imzalanabilirmiş. En azından Riva için imzalanması yüksekmiş.

Ali kocluk is degil bu. Farkli dinamikler var. Yenilenecektir. Belki sartlarda duzelme saglanabilir. Izleyip gorecegiz

Zaten iki araziyi de değerinin çok çok altında peşkeş çekmişlerdi üstelik üzerinde planlanan imardan bize para geldiğini de hiç zannetmiyorum. Benim canımı sıkan tek mesele var o da Dursun bir para karşısında kırdırmıştı alacağımız miktarı peki bizim o kırdırdığımız para ne olacak ? geri vermeyiz umarım ...

Zaten iki araziyi de değerinin çok çok altında peşkeş çekmişlerdi üstelik üzerinde planlanan imardan bize para geldiğini de hiç zannetmiyorum. Benim canımı sıkan tek mesele var o da Dursun bir para karşısında kırdırmıştı alacağımız miktarı peki bizim o kırdırdığımız para ne olacak ? geri vermeyiz umarım ...
Hem araziler bizde kalsin hem parayi vermeyelim?

Emlak Konut GYO’dan üst düzey bir yetkili Bloomberght’ye yaptığı açıklamaya göre, şu ana kadar yapılan protokol gereği Galatasaray’a 260 milyon TL ödeme yapılmasına rağmen Galatasaray spor kulübünün arsa teslimi yükümlülüğünü yerine getirmediği, verilen ek sürelere rağmen Florya arazisinin zamanında boşaltılmadığından dolayı fesih sürecinin başladığını bildirdi.

Üst düzey yetkili, Emlak Konut GYO’nun yapılan protokolde Galatasaray spor kulübüne arazi bulma konusunda yükümlülüğü olmamasına rağmen bu konuda da yardım edildiğinin altını çizerken, bugüne kadar Galatasaray’a ödenen 260 milyon TL için formül düşünüleceğini, Riva ve Florya arazileri için ayrı protokol yapılabilme imkanı olduğunu da söylerken, bir haftalık süreç içinde nihai çözüm için karar verileceğinin de altını çizdi.

Burak Karagöz - Bloomberg HT

Emlak Konut GYO’dan üst düzey bir yetkili Bloomberght’ye yaptığı açıklamaya göre, şu ana kadar yapılan protokol gereği Galatasaray’a 260 milyon TL ödeme yapılmasına rağmen Galatasaray spor kulübünün arsa teslimi yükümlülüğünü yerine getirmediği, verilen ek sürelere rağmen Florya arazisinin zamanında boşaltılmadığından dolayı fesih sürecinin başladığını bildirdi.

Üst düzey yetkili, Emlak Konut GYO’nun yapılan protokolde Galatasaray spor kulübüne arazi bulma konusunda yükümlülüğü olmamasına rağmen bu konuda da yardım edildiğinin altını çizerken, bugüne kadar Galatasaray’a ödenen 260 milyon TL için formül düşünüleceğini, Riva ve Florya arazileri için ayrı protokol yapılabilme imkanı olduğunu da söylerken, bir haftalık süreç içinde nihai çözüm için karar verileceğinin de altını çizdi.

Burak Karagöz - Bloomberg HT
Bu dursun nasıl çocuk yaptı acaba kimsenin yardımı olmadan?

Bloombergteki açıklamaya göre florya konusunda net tüm suç bizde. Ama anlayamadığım riva ne alaka yani orasını bir türlü çözemiyorum. İhaleyi alan başka şirket sözleşme ayrı sözleşme nasıl bir tutuluyor anlamış değilim. Neyse bekleyip görelim buradan fazla bir şey çıkmaz

Arkadaşlar benim aklıma takılan bir konu var sizinde tecrübeniz var belki fikir yürütürüz
Riva’da milli takımın kamp yeri var
Şimdi baktım 10 numara antrenman tesisi yapmışlar
Biz neden burayı istemiyoruz veya 49 yıllığına kiralamıyoruz
Burayı yapmaya kalksan 50 m Euro para tutar
Hazır yer talip ol fırsat zamanı işte
Kemerburgazda olan haklardan vazgeçsinler fıstık gibi Riva’da hazır tesis var

Florya'yı zamanında boşaltma taahhütünü yerine getirmediğimiz için.

Büyük ihtimalle Riva'daki villalardan alacağımız payı düşürüp yeni bir anlaşma imzalayacağız. Beğenmediğimiz anlaşmadan daha azına razı olacağız gibi. Florya kısmı iptal olur. Benim tahminim tabii.
Aynen öyle olacak. Florya kalır, riva yeni bir revizeyle biraz daha düşük ücrete anlaşılır

Üst Alt