Riva ve Florya Projesi İptal Oluyor! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva ve Florya Projesi İptal Oluyor!

Emlak konuttan parayı aldık mı biz burada sorulması gereken soru aslında bu. Bizim borç alacak farkı hesaplamalarında kırdırdığımız para ve alacağımız para var mı? Şu anda önemli olan şeyler bunlar.

Birde çok karışık bir olay. Arazi sana tahsis edilmiş sen bakanlık olarak onayı vermişsin sonra burası maden sahası inşaat yapılamaz denildi.
Biz anlaşmaya göre Florya-riva protokolüyle birlikte kulübün kasasından para çıkmadan bize tesis yapılacak bizde floryayı teslim edecektik.
Burada en büyük sorun devletin işgüzarlığı

ÜST DÜZEY YETKİLİ: GALATASARAY ARSA TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMEDİ. PROTOKOLDE EMLAK KONUT'UN ARAZİ BULMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOK-BLOOMBERG HT

ÜST DÜZEY YETKİLİ: RİVA VE FLORYA ARAZİLERİ İÇİN AYRI PROTOKOL YAPILABİLİR-BLOOMBERG HT

ÜST DÜZEY YETKİLİ: BUGÜNE KADAR ÖDENEN 260 MİLYON TL İÇİN FORMÜL DÜŞÜNÜLECEK-BLOOMBERG HT

ÜST DÜZEY YETKİLİ: BİR HAFTALIK SÜREÇ İÇİNDE ÇÖZÜM İÇİN KARAR VERİLECEK. PROTOKOLDE EMLAK KONUT'UN GS'YE ARAZİ BULMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOK-BLOOMBERG HT

Beklenen bir durum.Geçen başkanın dediği gibi Florya'dan çıkamadığımız için tek taraflı fesih muhabbetine gidiyorlar kanımca.

riva ve floryayı ayırmak gerekiyor demişti başkan.

Tahminimce riva devam eder floyar işi yatar.

Bizde floryada kalmaya devam ederiz.
Bunda da büyük sıkıntı var. Arsanın hepsi bizim değil ve devlet kendi kısmını istiyor dolayısıyla bizim tesis yarı yarıya düşüyor. Zaten yetersiz olan arsa daha da küçülecek ve biz mecburen başka bir tesis alanı bulmamız gerekecek.
İki ucuda b.klu değnek

Dursuna laf edip korumak icin diye demiyorum, bu arazileri yok pahasina devlete verdik diyenler aha protokol iptal oldu, daha iyisini yapın

Dursuna laf edip korumak icin diye demiyorum, bu arazileri yok pahasina devlete verdik diyenler aha protokol iptal oldu, daha iyisini yapın
Ya yanlis anlama ama bu konulardan anlamiyorsaniz surda sacma sapan seyler yazmayin lütfen.

Daha iyi yapin ne demek? Sen simdi bu sözlesme fesh olup herkes yoluna gideceginimi düsündün cidden? Aa canimiz istemedi hadi biz cekiliyoruz florya riva yine sizde kalsin gibi cocukca isler mi bunlar?

Sözlesme sartlarina kim uymuyorsa sIkIntI yasar, aldigin paralar var sonucta, tazmiant hakki olusabilir vsvs..

Yani yönetim Dursun yüzünden sIkIntIya girmis olabilir eger Kemerburgaz olayindan dolayi iptal oluyorsa.

Ya yanlis anlama ama bu konulardan anlamiyorsaniz surda sacma sapan seyler yazmayin lütfen.

Daha iyi yapin ne demek? Sen simdi bu sözlesme fesh olup herkes yoluna gideceginimi düsündün cidden?

Sözlesme sartlarina kim uymuyorsa sIkIntI yasar, aldigin paralar var sonucta, tazmiant hakki olusabilir vsvs..

Yani yönetim Dursun yüzünden sIkIntIya girmis olabilir eger Kemerburgaz olayindan dolayi iptal oluyorsa.
Oyle olacak zaten, aldigin parayi faiziyle geri odeyeceksin. Daha iyisini yapsınlar bakalim

Daha iyi yapin ne demek? Sen simdi bu sözlesme fesh olup herkes yoluna gideceginimi düsündün cidden? Aa canimiz istemedi hadi biz cekiliyoruz florya riva yine sizde kalsin gibi cocukca isler mi bunlar?

Problem çıkacak zaten Kemerburgaz ile ilgili bir yükümlülük yokmuş ama Floryayı belli bir tarihe kadar boşaltma zorunluluğumuzun olduğu iddiası var öyleyse büyük problem

iyide iki süreç arasında fark var. Şu an değil Riva şehrin göbeğinde 500 m2 arsan olsa bile inşaata girecek cesaret yok inşaat sektörü arada geçen yıllarda bitti. Burada zamanında yapılması gereken arsayı parlatıp satıp borç sıfırlayıp gitmekti. O gün tüm haklarından vazgeçip uluslararası bir firmaya satsan borç kapatabilirdin ama şu anda satsan kapatamazsın. Bunda o koca kulaklının payıda büyük.
Rivadan gelen para borca gitmedi alınacak para ekstra kırdırıldı (15 milyon euro zarar) sonra onuda kendi döneminde yaptığı borçların faizi için harcadı. Daha para bankadan çıkmadan erittik biz ve borç olarak kulübe taktık.
Rivadan gelecek paralar zaten doğru düzgün zamanla gelmedi.

Dursun döneminin Galatasaray'a zararı minimum 700 milyon lira. Bu Riva vs hariç sportif potansiyel gelir hariç.
Direkt zarar ettirdiği rakamlar bunlar.

Hükümet Galatasaraya savaş açmış resmen!!!!

- Mustafa Cengiz: "Emlak Konut'un fesih bildirimine çok şaşırdım! Son Divan'da Kemerburgaz konusunun durup dururken neden gündeme geldiğini anlamamıştım ama şimdi anlıyorum. Devletimiz asla bir sivil toplum kuruluşunu karşısına almaz"

Bu borç yapılandırma olayı, Emlak Konut adına fesih için fırsat doğurmuş olabilir...

Tahminime göre, Emlak Konut bu işten zararlı çıkacağını anlamıştı ve mümkün olsa sıyrılıp çıkmak istiyordu. Ancak kulübün aldığı parayı ödeyemeceği ortada olduğu ve ülkenin en büyük kulübünü karşılarına almak istemedikleri için ses çıkaramıyorlardı. Sonuçta Reis' e göbekten bağlı bir şirket bu...Alınan para yasal faiziyle birlikte ödenir, kulüp bankalara borçlanmış olur...

Kimse kesin bir şey söyleyemez şu an; benim senaryom bu şekilde...

Üst Alt