İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz - Sayfa 101 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz

oscar ozelinde -evet. malesef degeri tam verilmeyen ozgun islerden.

yine de sayisiz festival vs de aday olup aldigi oduller var bu filmin. yanilmiyorsam 70in uzerinde adaylik 40a yakin odul .

sanatsal yonden baktigim vakit - win win bir durum festivaller de takdir edilmesi vb.

bu arada -sevgili kartal , yeri gelmisken belirteyim, kendisinin oynadigi - spike jonze imzali *adaptation filmi leziz dir, izlemediysen ayrica onerebilirim . eski bir filmdir. 2000lerin baslarindan.

nicolas'in yakin gecmiste pig disinda begendigim isleri ; janralari farkli olsa da,
mandy, color out of space .
.
rol aldigi filmler baglamin da ,kronolojik tandansli ; 95~2004 arasi donemi nazarim da en iyi eserlerinin oldugu periyod .

kalite skalasi ve ozgunluk baglaminda
pig filmini izledikten sonra, sahsen bu dedigim periyoda gittim nicolas'a dair.

saygi ve selamlar.
Nico nun hemen her filmini izlemişimdir. Bahsettiğin dönem çok iyiydi. Son zamanlarda iyice bozmuştu kaliteyi. Pig çıkmış aradan bir tane.

Adaptasyona bakaCAĞIM.

'Paris in altında' ilginç bir Fransız, felaket fimi. Paris in altındaki tünellere köpek balıkları giriyor. Bu hikaye kimin aklına gelmişse tebrik etmek lazım. Berenice Bejo başrolde.paris in altında 2024.jpg

Nico nun hemen her filmini izlemişimdir. Bahsettiğin dönem çok iyiydi. Son zamanlarda iyice bozmuştu kaliteyi. Pig çıkmış aradan bir tane.

Adaptasyona bakaCAĞIM.

color out of space filmini de ilginc di . izlemissindir tahminim.
film adeta *lovecraft dunyasi / kisa hikayelerin den bir ornek gibi .
<<->>

sevgili kartal, cok ilginc olacak ;
son ekledigin filmi bugun izledim.
final sahneleri sence de epik olmamis mi .

filmin baslarin da yanilmiyorsam dunya haritasi ekrana gelmisti,
olayin baslangic konusuna giris babinda. kopek baliklari.

paris ile birlestirmeleri hem ozgun , hem de ilgi cekici olmus kanimca.

elbette, elit tepe oyuncular ve butceler, yonetmenlerle daha kaliteli bir is ortaya cikabilirdi *denilebilir - goreceli . tum bunlar yoruma acik .

paris dedin ,aklima ; as above ,so below filmi geldi.
turu ozelin de son yillarda en begendigim islerdendir.

saygi ve selamlar

color out of space filmini de ilginc di . izlemissindir tahminim.
film adeta *lovecraft dunyasi / kisa hikayelerin den bir ornek gibi .
<<->>

sevgili kartal, cok ilginc olacak ;
son ekledigin filmi bugun izledim.
final sahneleri sence de epik olmamis mi .

filmin baslarin da yanilmiyorsam dunya haritasi ekrana gelmisti,
olayin baslangic konusuna giris babinda. kopek baliklari.

paris ile birlestirmeleri hem ozgun , hem de ilgi cekici olmus kanimca.

elbette, elit tepe oyuncular ve butceler, yonetmenlerle daha kaliteli bir is ortaya cikabilirdi *denilebilir - goreceli . tum bunlar yoruma acik .

paris dedin ,aklima ; as above ,so below filmi geldi.
turu ozelin de son yillarda en begendigim islerdendir.

saygi ve selamlar
Selam suat, filmin sadece sonu değil, toptan epik. Bayıldığımdan değil, konusunun ilginçliği nedeniyle beğendim. Paris in altında kuru kafalı tünelleri duymuştum ama su tünelleri olduğunu bilmiyordum. Gerçekten varmış.

Böyle felaket filmlerini hep Amerikalılar yaparken, Fransızlardan görmekte ilginç geldi. Bence becermişler. Bu da ilginç. bence.

Ama sonuç olarak 10 numara değil tabi. Bir netflix filmi.

İyi akşamlar.

Selam suat, filmin sadece sonu değil, toptan epik. Bayıldığımdan değil, konusunun ilginçliği nedeniyle beğendim. Paris in *altında *kuru *kafalı *tünelleri duymuştum ama su tünelleri olduğunu bilmiyordum. Gerçekten varmış.
sahsen filmin son periyodunu ozellikle tepe den kus bakisi cekimleri eyfel'in ihtisamla ayakta kalma govde gosterisi , sularla beraber ikonik saraylarin vs nin olusan hengame dolayli gorunumu -gorsel efekt ve sinematografi olarak ayri ekran dan izlenesi kadar kart postal tadin da idi.

* < - ust de onceki mesajim da belirttigim *film, bu *duydugun kuru kafa tuneller (bi nevi kafatasi mezarligi da denilebilir) baglamin da korku filmi. found footage kafa da. bu filmin de giris sekanslari cok onemlidir nazarim da. ozellikle basrol kadin oyuncu nun babasin dan bahsettigi pasaj vs.

Böyle felaket filmlerini hep Amerikalılar yaparken, Fransızlardan görmekte ilginç geldi. Bence becermişler. Bu da ilginç. bence.

Ama sonuç olarak 10 numara değil tabi. Bir netflix filmi.

İyi akşamlar.

genel de dunya sinemasina daha bi yakin olsam da,
hollywood filmlerini de izlerim. bi tur sinefillik diyebilirim kendi bakisima dair.

izlemis oldugunu tahmin ediyorum, yine de genel okur diye,yazayim ;

guney kore sinemasin dan > the host (2006) ,,, han deresin den mutantlasan bir yaratik insanlara musallat olur. ustad bong joon'un bir iki janrayi miksleyip sundugu bir eser. kendisinin en begendigim islerin den biri ise; snowpiercer.< *filmin fransiz cizgi romani asmis bir kult eserdir nazarimda.

ingiliz sinemasin dan ; creep (2014) ,,, (bu sanirim londra yer alti metrolarin da geciyordu, istasyon da kapali kaldigin da, tek basina, saat yuzunden cikis kapisi da kapali, derken hikaye baslar) . dusuncesi ilgimi cekmisti, benzer bir film vardir 70 veya 80lerden hayal meyal hatirliyorum, 90larin ortalarin da izlemistim.

basa donersek -under paris filminin -yonetmeninin onceki islerin den izlediklerim de olmustu.
diger yandan, agir ,intense filmleri de vardir, her izleyiciye hitap etmez ; divide, frontier.vs.

isin ilginc'i -hitman filminin de ayni yonetmen den cikmis olmasi. istanbul da gecen sahneleri de vardir. under paris filmin de yonetmen ismini gorunce sasirmistim, << ozellikle bir janra dan giden bir yonetmen olmadigi bariz .

saygi ve selamlar

@Hayri Cund , @Aras Şimşek

sahsen filmin son periyodunu ozellikle tepe den kus bakisi cekimleri eyfel'in ihtisamla ayakta kalma govde gosterisi , sularla beraber ikonik saraylarin vs nin olusan hengame dolayli gorunumu -gorsel efekt ve sinematografi olarak ayri ekran dan izlenesi kadar kart postal tadin da idi.

* < - ust de onceki mesajim da belirttigim *film, bu *duydugun kuru kafa tuneller (bi nevi kafatasi mezarligi da denilebilir) baglamin da korku filmi. found footage kafa da. bu filmin de giris sekanslari cok onemlidir nazarim da. ozellikle basrol kadin oyuncu nun babasin dan bahsettigi pasaj vs.

genel de dunya sinemasina daha bi yakin olsam da,
hollywood filmlerini de izlerim. bi tur sinefillik diyebilirim kendi bakisima dair.

izlemis oldugunu tahmin ediyorum, yine de genel okur diye,yazayim ;

guney kore sinemasin dan > the host (2006) ,,, han deresin den mutantlasan bir yaratik insanlara musallat olur. ustad bong joon'un bir iki janrayi miksleyip sundugu bir eser. kendisinin en begendigim islerin den biri ise; snowpiercer.< *filmin fransiz cizgi romani asmis bir kult eserdir nazarimda.

ingiliz sinemasin dan ; creep (2014) ,,, (bu sanirim londra yer alti metrolarin da geciyordu, istasyon da kapali kaldigin da, tek basina, saat yuzunden cikis kapisi da kapali, derken hikaye baslar) . dusuncesi ilgimi cekmisti, benzer bir film vardir 70 veya 80lerden hayal meyal hatirliyorum, 90larin ortalarin da izlemistim.

basa donersek -under paris filminin -yonetmeninin onceki islerin den izlediklerim de olmustu.
diger yandan, agir ,intense filmleri de vardir, her izleyiciye hitap etmez ; divide, frontier.vs.

isin ilginc'i -hitman filminin de ayni yonetmen den cikmis olmasi. istanbul da gecen sahneleri de vardir. under paris filmin de yonetmen ismini gorunce sasirmistim, << ozellikle bir janra dan giden bir yonetmen olmadigi bariz .

saygi ve selamlar

@Hayri Cund , @Aras Şimşek
Selam, Hitman i izledim. Action never stops tarzında bir film. (hollywood deyimi) Fazla vurdulu kırdılı ( yeşilçam deyimi) :) filmler beni pek sarmaz. Zaman zaman olması daha güzel bence. Konsu da sıradan geldi bana. Diğerlerine de bakacağım....Sevgilerimle, sağlıcakla

Diğer taraftan Olga Kurnikova için izlenebilir. :)

Selam, Hitman i izledim. Action never stops tarzında bir film. (hollywood deyimi) Fazla vurdulu kırdılı ( yeşilçam deyimi) :) filmler beni pek sarmaz. Zaman zaman olması daha güzel bence. Konsu da sıradan geldi bana. Diğerlerine de bakacağım....Sevgilerimle, sağlıcakla

Diğer taraftan Olga Kurnikova için izlenebilir. :)
zaten hitman filminin nazarim da alameti farikasi ve de albenisi ;
istanbul da geciyor olmasi . *olga nin da bu yanilmiyorsam 2.filmi ulkemiz de sahneleri olan.>>>
gerci 2.film- russel ustadin kurdugu cast dan ziyade dolayli anzak hikayeli bir eser olmasi.

* olga nin en begendigim isleri ; oblivion , bir de bond serilerin den birinde yer aldigi film.

genel de bir kac istisna durumlar disin da iyi yapilmis her filmi izlerim.

dedigin gibi zaman zaman
vurdulu kirdili aksiyon filmlerini keza : iyi yazilmis , iyi oynanmis ve iyi sahnelerle bezeli cekilmis olanlari da arada acip izlerim.
misal, banderas, stallone ve julian moore nin dokturdugu ,
yazilim,cekim, gecisler ve oyunculuk dolayli begendigim islerden -
assassins.(1995 olmasi lazim) .

korku seversen, guney kore sinemasin dan the wailing guzel bulmustum.
kullanilan tema lar ve sunulan hava baglamin da.

saygi ve selamlar

Üst Alt