İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz - Sayfa 100 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz

pig filmini bayagi begendim. bi nevi - kisik ates filmlerden...
muazzam gecisler var- script/yazilim olarak.
<-nicolas cage'in son 20 yilda izledigim en iyi 2,3 isinden biri nazarimda...

filmin ilk 10 dakikasi : doga, nicolas ve *truf mantari bulma da hunerli beraber yasadigi domuz'un(pig) -dogal ,gunluk rutini'ne ayna tutarken -

birden dklar 11'i gosterirken pig'i yuzleri gorunmeyen kisiler *kacirirlar . . .
<->
filmi izlerken ,bu *sahne akabinde -izleyici olarak bu filmin ,*john wick volume bilmem kac benzeri bir yontemle ilerleyisi olacagini beklerken :

film ,intikam ,vurdulu kirdili vs nin aksine, *anti john tarzin da bir gidisati seciyor . aksiyon dan ziyade - bi nevi dram,gizem vb gibi unsurlar filmi tasiyor.

kanimca nicolas cage oskarlik bir performans sunmus. fazla gercekci idi .
iyi anlamda -rol resmen ustune yakismis/yapismis .
yan rollerdekiler de oldukca basarililar.ozellikle *amir roluyle yer alan genc oyuncu alex wolf. kendisini *hereditary filminde de oldukca begenmistim. burada da rolunu cok iyi giyinmis buldum. nicolas ile olan sahnelerin de usta oyuncu'ya cok iyi asiste olmus.

roller ozelinde -filmin, yazilim anlatim dilinde *karakterlere ayri persfektif den bakis yapmasi ,hayat amaclari vs'ye dair spoiler vermeden ustaca progresif islenmesi hosuma giden onemli detaylardan idi .

pig filmi -
kisik ates, slow burn,,dram,gizem,insan iliskileri ,
canli/insan/hayvan -doga vs nuanslarini barindiran ozgun hikayesini samimi ve kaliteli bulmustum , nicolas'a ,beraberindeki amir'e ve hikaye nin genel kronolojik script gidisat'a dair yazilan diyaloglar da -anlatim tarzini oldukca begenmistim .

hani bazi filmler vardir , sahneleri bir birine ardina izlemeye devam ederken nereye varacagini kestiremezsin , ,, derken ,film biter. *genel resimi kafan da bir yere oturtursun, fin yazisi baslarken artik taslar yerine oturmustur.
anlattigi hikaye baglaminda sinema dan ayrilirken bellek de keyifli bir haz birakir..... velhasil , bu da boyle bir filmdi benim neznimde.

saygi ve selamlar.

@Aras Şimşek , @Hayri Cund , @Levent Kolpgün

filmin ilk 10 dakikasi : doga, nicolas ve *truf mantari bulma da hunerli beraber yasadigi domuz'un(pig) -dogal ,gunluk rutini'ne ayna tutarken -

birden dklar 11'i gosterirken pig'i yuzleri gorunmeyen kisiler *kacirirlar . . .
<->
filmi izlerken ,bu *sahne akabinde -izleyici olarak bu filmin ,*john wick volume bilmem kac benzeri bir yontemle ilerleyisi olacagini beklerken :

film ,intikam ,vurdulu kirdili vs nin aksine, *anti john tarzin da bir gidisati seciyor . aksiyon dan ziyade - bi nevi dram,gizem vb gibi unsurlar filmi tasiyor.

yan rollerdekiler de oldukca basarililar.ozellikle *amir roluyle yer alan genc oyuncu alex wolf. kendisini *hereditary filminde de oldukca begenmistim. burada da rolunu cok iyi giyinmis buldum. nicolas ile olan sahnelerin de usta oyuncu'ya cok iyi asiste olmus.

roller ozelinde -filmin, yazilim anlatim dilinde *karakterlere ayri persfektif den bakis yapmasi ,hayat amaclari vs'ye dair spoiler vermeden ustaca progresif islenmesi hosuma giden onemli detaylardan idi .

pig filmi -
canli/insan/hayvan -doga vs nuanslarini barindiran ozgun hikayesini samimi ve kaliteli bulmustum , nicolas'a ,beraberindeki amir'e ve hikaye nin genel kronolojik script gidisat'a dair yazilan diyaloglar da -anlatim tarzini oldukca begenmistim .

hani bazi filmler vardir , sahneleri bir birine ardina izlemeye devam ederken nereye varacagini kestiremezsin , ,, derken ,film biter. *genel resimi kafan da bir yere oturtursun, fin yazisi baslarken artik taslar yerine oturmustur.
anlattigi hikaye baglaminda sinema dan ayrilirken bellek de keyifli bir haz birakir..... velhasil , bu da boyle bir filmdi benim neznimde.

saygi ve selamlar.

Bu arada The Abyys 4K formatında çıkmış değerli dostum.

Bu arada The Abyys 4K formatında çıkmış değerli dostum.
tesekkurler sevgili levent .

evet.
aylar oncesinden rez yapmistim,elime ulasmamisti.

sepette diger bekledigim filmler - true lies 4k , alien 4k

<< bu kult ikonik filmlerin -hayranlarinin- ,bu eserleri mutlaka 4k uhd olarak izlemesini tavsiye ederim.

cikmasini istedigim 4k film > piranha .

ps;

vakti zamani degeri gise de bilinmeyen leziz eser ; water world .

saygi ve selamlar

tesekkurler sevgili levent .

evet.
aylar oncesinden rez yapmistim,elime ulasmamisti.

sepette diger bekledigim filmler - true lies 4k , alien 4k

<< bu kult ikonik filmlerin -hayranlarinin- ,bu eserleri mutlaka 4k uhd olarak izlemesini tavsiye ederim.

cikmasini istedigim 4k film > piranha .

ps;

vakti zamani degeri gise de bilinmeyen leziz eser ; water world .

saygi ve selamlar
Diğer ikisi çıkarsa haber edersin ben görürsem paylaşırım.

90larin titanic *jack'in den once ,
80ler den big trouble in little china'nin ^jack'i vardi...

latife bir yana,

degeri bilinmemis filmler seruvenin de bu seferki konugumuz ; big trouble in little china. nazarim da - bir carpenter sahaseri .

kurt russel sofor jack rolunde dokturuyor her yer aldigi sahne de .
donemin zarif aktrislerinden (kimi izleyicinin polis akademisin den asina oldugu)
kim cattrall da gracie rolunde ondan asagi kalmiyor.

mistik baz da iyi versus kotu nun savasi , yer san francisco cin mahallesi,
derken olaylar gelisir . . .
hikaye'yi ilk izledigim de ozgun bulmustum. supernatural bir hava da olaya farkli pesfektif den bir bakis getirilmis. . . komedisi,enerjisi,aksiyonu, absurdlugu, kostumler,dekorlar, mekanlar, ve dogu bati sentezli oyuncularin performanslariyla ortaya doneminin de cok ilerisinde bir film cikmis.

80lerden kult eser.

hafizam yaniltmiyorsa, o donem ayni anda bu filmle beraber , eddy murphy >> the golden child vizyonda idi . eddy'nin filmi -klasik bilindik donemin trend hollywood hikayesi soslu tarziyla gise de basarili sonuclar almisti.

carpenter'in filmi gise de basarili olamamisti .
ama -hani derler ya ,bazi filmler vardir, degeri zaman gectikce anlasilir . bu da onlardan biridir nazarimda . tipki ustte belirttigim water world eseri gibi, gise de yuzu gulmemis, sonraki dvd,vs bazli yuzu gulmus .

C9A9B390-69EC-4726-A15B-0ED9C9F46BAE.jpeg

kendini kiralık katil olarak tanıtan bir akademisyenle, kocasını oldurmek isteyen bir kadın var. romantik komedi tadında başlayınca dedim işte adamın gerçek kimligi ile sahte kimligi arasındaki zıtlıklardan klasik durum komedisi yapacaklar ama öyle çıkmadı. olaylar sarpa sardıkça filmin tonu karanlıklaştı ve güzel bir noktaya geldi. finali zayıf olmasa çok iyi film derdim. kara mizah sevenler şans verebilir.

<->

pig filmi -

saygi ve selamlar.

Bu filmi oscar için yapmış belli ki. Ama aday olduğunu hatırlamıyorum.

Bu filmi oscar için yapmış belli ki. Ama aday olduğunu hatırlamıyorum.

oscar ozelinde -evet. malesef degeri tam verilmeyen ozgun islerden.

yine de sayisiz festival vs de aday olup aldigi oduller var bu filmin. yanilmiyorsam 70in uzerinde adaylik 40a yakin odul .

sanatsal yonden baktigim vakit - win win bir durum festivaller de takdir edilmesi vb.

bu arada -sevgili kartal , yeri gelmisken belirteyim, kendisinin oynadigi - spike jonze imzali *adaptation filmi leziz dir, izlemediysen ayrica onerebilirim . eski bir filmdir. 2000lerin baslarindan.

nicolas'in yakin gecmiste pig disinda begendigim isleri ; janralari farkli olsa da,
mandy, color out of space .

rol aldigi filmler baglamin da ,kronolojik tandansli ; 95~2004 arasi donemi nazarim da en iyi eserlerinin oldugu periyod .

kalite skalasi ve ozgunluk baglaminda
pig filmini izledikten sonra, sahsen bu dedigim periyoda gittim nicolas'a dair.

saygi ve selamlar.

Üst Alt