6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1 - Sayfa 187 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu arada adiyaman komple gitmis

bizim damadin 10 larca enkaz altinda akrabasi var suana kadarda 17 ölüleri var

sehir merkezinde 1 tane bile oturulabilir apartman kalmamis binalarinda 3de2si cokmus
Abi bu nasıl bi deprem nasıl bi güç hatay uzak deprem merkezine adıyamanda öyle ama merkezler komple gitmiş şehirlerin

99da istanbul gölcük dibinde olmasına rağmen bu denli etkilenmedi sallandı sadece avcıları saymaz isek. Demek ki 7.4 ile 7.8 arasında inanılmaz bi şiddet gücü farkı var

Abi bu nasıl bi deprem nasıl bi güç hatay uzak deprem merkezine adıyamanda öyle ama merkezler komple gitmiş şehirlerin

99da istanbul gölcük dibinde olmasına rağmen bu denli etkilenmedi sallandı sadece avcıları saymaz isek. Demek ki 7.4 ile 7.8 arasında inanılmaz bi şiddet gücü farkı var
Celal şengörün söylediğine göre 7.4 le 7.8 in arasında 2.5 kat fark varmış

Aynen oyle bununla ilgili rahmetli deprem hoca cok bilgi vermisti. Rakamsal olarak ufak bir fark ama etkisi cok buyuk (bir gorselde vardi bununla ilgili sanki).

deprem bölgesi olmadıgını söyleyemeyiz.yüzyıllar,binlerce yıl önce gercekleşen depremler olabiliyor

vallah o sabh su foruma ilk yazanlardan biriyim mesajlar duruyor 10 bin ustu ölü olabilecegini yazdim hatayin durumunu hemen idrak ettim

bu konuda hicbir egitimi olmayan ben bile durumun vahametini anlamiss ve devlet bunu anlamamuss yaziklar olsun oyle devlete kimse kusura bakmasin

Kim kusura bakacak kardeşim. Deprem bölgesi deprem olur. Sen hazırlıklarını yapacaksın. Acil müdahale ekiplerini, malzemelerini, herşeyini kuracaksın. Evleri kanun zoru ile güçlendirecek, olmuyorsa yıkıp yerine uygun şekilde yapacaksın. Bunları sen ben mi yapmamız lazım? Hükümet ve yerel Belediyeler mi? Bakalım bu dramdan sonra bişeyler değişecek mi. Kaç aile yok oldu yazık. Ağır küfürler geliyor içimden ama yazıp yazıp siliyorum 2 gündür

7.8'in büyüklüğü 7.4 büyüklüğünde 4 depreme eşit ama asıl sorunu yaratan bütün şehirlerin fay hattının üstünde olması mesela Malatya'nın merkezi direk fay hattının üstünde olduğu için çok etkilendi ama batısındaki ilçeler o kadar etkilenmemiştir fay hattında uzaklaştıkça yıkıcılığı azalıyor.

7.8'in büyüklüğü 7.4 büyüklüğünde 4 depreme eşit ama asıl sorunu yaratan bütün şehirlerin fay hattının üstünde olması mesela Malatya'nın merkezi direk fay hattının üstünde olduğu için çok etkilendi ama batısındaki ilçeler o kadar etkilenmemiştir fay hattında uzaklaştıkça yıkıcılığı azalıyor.
Nasıl yaa renktaş anlamadım

Yani 7.8

7.4 olarak 4 depreme mi eşit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt