6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1 - Sayfa 186 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bazı binalar var 8 katlı ilk 4 kat çökmüş 4 kat üstüne oturmuş böyle binalara yardım etmek tamamen yıkılan binalara yardım etmekten daha zor oraya yapılan müdahale de kalan katlar dahi çökebilir nasıl olacak bilmiyorum.

Yollari açmışlar. Yardım yavaş yavaş geliyor. Yarın inşallah güzel haberler alırız.

Bir diğer problemimiz ise vinç operatörlerinin az olması. Vinç var ama onu kullanabilecek insan yok.

Allah yardımcımız olsun.

Durumun vahameti gayet de biliniyordu. Bilinmese depremden hemen sonra uluslararası yardım çağrısı yapılmazdı.

vallah o sabh su foruma ilk yazanlardan biriyim mesajlar duruyor 10 bin ustu ölü olabilecegini yazdim hatayin durumunu hemen idrak ettim

bu konuda hicbir egitimi olmayan ben bile durumun vahametini anlamiss ve devlet bunu anlamamuss yaziklar olsun oyle devlete kimse kusura bakmasin

askeri kaynağımızı neden yakın illerden hemen dedike etmediler sorusunun cevabını bulamıyorum; afad kadar yetkili değiller tabii ama afad bu kadar büyük bir alana aynı oranda etki edemeyeceği çok barizdi

Bunu kimse anlamıyor. Sabah da yazmıştım. Dün hava kararmadan dolu dolu 12 saatimiz vardı ama bile bile insanları soğukta ölüme terk ettiler.

7.7 ve 7.6 gibi şiddetli 2 depremin üst üstte oluşması çok nadir rastlanılıyormuş. Yakın dönemde bir benzerinin olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen son 200 belki 300 yıldaki ülkemiz adına en büyük felaket olabilir.
İkinci depremin hemen ardından olması bana göre büyük şans. Zaten ilk depremde olan oldu. İkinci deprem boş binaları vurdu. Eğer ikinci deprem ilk depremden max. 1-2 sene sonra olsaydı aynı insanlar aynı yıkımı tekrar evlerindeyken yaşayacaklardı. Farklı zamanlarda da olsun iki depremdeki toplam kayıp sayısı çok daha fazla olacaktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt