Bernabéu Kupası | Real Madrid 2-1 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 141 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bernabéu Kupası | Real Madrid 2-1 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: Bernabéu Kupası | Real Madrid 2-1 Galatasaray | 24 Ağustos | Maç Sonucu

ya şu bizim kadroda gökhan servet sabri hakan yerine 4 tane zıpkın gibi yerli koyacaksın yemin ediyorum avrupayı titretiriz

çok kaliteli yabancılarımız var en azından istikrarlı yabancılar

bekleneni veren oyuncular

bir tek yerlilerde problem var

serdar kesimal serdar aziz sol beke iyi bir yerli sol bek orta alanada sabri kadar koşacak ama sabriden daha yetenekli ve zeki bir oyuncu bulsak başka hiçbir oyuncuya lüzum yok bu takım uçar

Sana bir sey diyeyim mi? Türk futbol tarihinin benim sahit oldugum son 20 senesinde, bugüne kadar hic bir takım full yerli bir defans tandemini bırak 2 yerli oyuncudan olusan defans göbegiyle bile hic bir basarısı yoktur. Aksine hep rezillik hep rezillik.

Falco'dan sonra Popescu gelmeseydi Bülent'ten de efsane falan olmazdı.

Gecmiste Servet-Turacı, Zan-Toroman gibi, suan ise Zan-Servet gibi örnekler var. Arada bende gaza gelip Serdar Aziz-Semih Kaya olsun istiyorum, ama bu hic olmadı olmaz da. Fatih hoca bir an evvel birseyler düsünmeli. Bu yaraya bir care bulmalı.

Song-Tomas gibi ikiliye ben ömrüm boyunca hic bir ligde, hic bir takımda rastlamadım. Allah bize yine böyle mükemmel bir ikili nasip etsin.

Semih'te Tomaslık var(hatta daha teknik), fakat yanına öyle Ujfalusi falan degil, Nesta, Chivu ayarında adam lazım. Bu sezon yle böyle devam edicez. Bakalım gelecek sezon ne gibi bir revizyon olucak.

Bu maçta Muslera,Selçuk,Melo,Eboue,Ujfalusi bir yıldız olduklarını gösterdiler , Baros ve Kazım etkisizdi ancak yinede onlara güveniyoruz , Yetersiz olan isimler ise Sabri , Hakan bu maçta Servet ve Gökhan da fena değil , ilk 20 dakika tek kelimeyle mükkemeldik , ikinci yarıda ise yedeklerimiz etkili olamamasına rağmen Real ' i iyi kitledi , Beyler ben çok umutluyum mükkemmel bi takım geliyor , daha Podolski de var bu takımda inş ;)

Muslera ve biraz da sans olmasaydı 4-2 bitecek bir mactı. Fakat birseyi unutuyosunuz. Real 3 senelik oturmus bir takım. Galatasaray ise 2 aylık toplama bir takım. Zamana ihtiyacımız oldugu bir gercek fakat bu defansla bu takımlara CL'de kafa tutmak imkansız demiyeyim de oldukca zor. Popescu'yu araya sokup Chivu'yu getirebilsek keske.

şimdi bahane ararsak bahane çok; ama neden aramayalım ki?

- her şeyden önce maçın 70 bin kişi önünde ve madrid'in sahasında yani deplasman seyircisine karşı oynadığını unutmayalım.

- kendisini çıkartınca savunma diye bir şeyin kalmadığı servet'in 1-0 öndeyken sakatlanıp çıktığını da not edelim.

- real madrid'in bu sezon legal maçlar oynamış -ki bunlardan 2 tanesini barcelona ile oynadı- hazır ve dünyanın en önemli 2-3 takımından biri olduğunu bilelim.

- galatasaray'ın direkt oynayacak 1-2 yabancı oyuncu ve belki 1-2 yerli oyuncu almak istediğini/alacağını belirtirken henüz resmi maç oynamamış olduğunu ve geçen sezon ligi bilmem kaçıncı bitirdiğini ortaya koyalım.

- baros hariç tüm yabancılarının yeni olduğunu, kültür-dil-din-ırk gibi görece uyum sorunu yaşatabilecek mental sürecin başında olunduğunu da ekleyip öeehh yeter be diyenler için burada bırakalım.

şimdi maça gelirsek;

- galatasaray bu şartlar altında organize sayılabilecek bir gol atmayı başardı,

- 20-25 dakika maçı dengede tuttu, fakat sonrasında gerçekten çok kötü ve kimliksiz bir takım olarak oynadı.

- real madrid hak etti ve maçı kazandı.

- her şeye rağmen elmander'in son dakikadaki şutunu kaleci kurtaramasaydı maç penaltılara gidebilirdi. bu şu demek aslında, neredeyse bütün maç çok kötü oynamışken de hala bir şansınız olabiliyorsa belirli bir yapı inşa etmişsiniz; fakat ne kadar başka başka tanımlar yapılsa da temelde hala bir oyun olan futbolu eğlenceli kılacak, teknik ve estetik yönden başa baş oynadığınız ve hatta oyunun hakimi olacağınız güce ulaşmış değilsiniz. bu açığınızı size her maç, her rakip göstermeyebilir.

peki bu kadar laf kalabalığını niye yaptım; çünkü galatasaray bu gece real madrid gibi bir takımla deplasmanda hazırlık maçı yaptı ve zaten bilinen eksiklerini belki de en yetkili ağızdan dinledi. oysa bugün yeni zelanda süper lig takımlarından biriyle oynayıp baros'un hat-trick'i ve sabri'nin kaleyi bulan şutlarıyla takımın ne de güzel oynadığı üzerine yazılmış şarkılar dinleyebilir, ezbere söyleyebilirdik. peki ne olursa olsun kaybettiğimiz bir maçtan sonra neden böyle iyimser konuşuyorum; çünkü finalde yalnızca bir taraftarım ve umarım bir gün şampiyonlar ligi finalinde bir taraftar olacağım.

not: şu sığ entry'yi hadi be podolski reyiz, ronaldinho reyizi de kap gel demeden bitiremeyeceğim.

ekşiden

bu macin rovansi olacak mi ?

birde bu resime koptum ya . Sabri'ye Ebboue'ye birde Baros'a dikkat :)

awwcz2tf.jpg

buda süper resim ne kadar havalanmislar birde seyirciler nasil gülüyor bu pozisyona

irqftzla.jpg

Ebboue birde SAbri süper poz vermişler hahahah

Bu nasıl bi takım fotosu lan. Altta 4, üstte 7 kişi tıkış tıkış. Sabri'yi kaptan yaptılar takım sapıttı. Baros bi gariplik olgunu sezmiş tam "oluuum 1 dakka lan bi gairplik var" diyerek kalkmaya hazırlanıyor, Eboue "hay koyim ben nasıl bir takıma geldim" modunda sabriye bakıyo, Melo ergen kız pozu vermiş el omuzda parmak ucu fln aslında biraz da mecburiyetten o da garipligin farkında, Muslera ile Ujfalusiden mutlusu yok gibi. yanıldım varmış; Gökhan Zan.

awwcz2tf.jpg

Defansımız rezalet. Kusura bakmayın ne Balta,ne Zan, ne Çağlar bu takımın kalitesinde değiller. Ofansif olarakta ceza sahasında çoğalma sorunu yaşıyoruz. Adamlar ikinci yarıya aslarla çıktı biz pafla. Şükredin fark yemedik.

Defansımız rezalet. Kusura bakmayın ne Balta,ne Zan, ne Çağlar bu takımın kalitesinde değiller. Ofansif olarakta ceza sahasında çoğalma sorunu yaşıyoruz. Adamlar ikinci yarıya aslarla çıktı biz pafla. Şükredin fark yemedik.

Onu bunu bilmem ama dün gece Muslera hakkaten mükemmel oynadı. Cok sevinçliyim yıllar sonra Galatasarayımızın bir kalecisi olduğu için.

olede renktas turk oyuncu yokki kaliteli mecbur bu sene idare etmek zorundayız :( yabancı sınrlaması olmasa istedigin defansı getirelim avrupadan :)

Üst Alt