Transfer Nöbeti #12 2022 Yaz Arşiv - Sayfa 292 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti #12 2022 Yaz Arşiv

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tam fotoğrafı bulamadım ama Hasan Şaş'dan en büyük katkıyı alan hoca Eric Gerets'dir.

O sezon baya baya tartışırlardı ama Hasan'a da top oynatırdı. Ribery'nin kaçışı sonrası olan dönem.

Çok üzülmüştük ama Hasan o sezon yaptıklarıyla bize unutturmuştu Ribery'i.

55ea35cdf018fbb8f8718c06.jpg
Bence zirvesi Lucescu'nun ilk senesiydi şampiyonlar liginde falan da şov yapmıştı.

Gerets ile 1 gol 21 asist ile sezonu tamamlamış toplamda baktım da şimdi. Necati-Hakan-Ümit Karan'a deli gibi gol attırmıştı.

Mitdsjö'ye 3.5 M€ verecegimize Grillitsch'e verseydik o parayı 3 yaş genç ve iyi oynarsa satabileceğin piyasası olan ve verdiğin paradan daha fazla getirisi olabilecek bir futbolcu. Parayı yine getirisi olmayan ve Galatasaray'ın su anki performansını orta sahada arttırmayacak bir futbolcuya veriyoruz. Umarım seneye göndermek için daha da zarar etmeyiz. Ne zaman böyle vasat futbolculardan vazgeçeceğiz bakalım. İnşallah yıllık alacağı para çok değildir de elimizden çıkartırken zorlanmayız. Ama menajeri bir haftadır burda olduğuna göre kallavi bir ücret veriyoruzdur.
Grilitish sana satista 1 kuruş kazandiramaz.
Hem alirken de adamın sana gelişi senelik 5milyon euro civarı. 2 sene oynatsan 10 milyon euro ve son sene de +2.5 milyon imza parasini almadan gitmezdi. 7.5 bons diyelim. Adam 4 aydır 10 tane kulüple görüşüp hiç biriyle anlasamadı. Ne olmasını bekliyoruz cok iyi oynadı 15 milyon bons verdiler bana ne lan senede de 2.5 milyon da menajerlik parası versinler diyecek alacak olan da bununla mi ugraşacağız der.
Bizden sıçrama yaptığında gideceği takımlarla zaten bu transfer döneminde anlaşamamış seneye mi anlasacak.
Totalde satarken zarar bile edebilirsin o derece bir transfer.

Sonra bu adam 4 aydır takımla idman yapmiyoz, yaz yüklemesi yok. Alacak takım 1 ay ek calisma yaptirmalı az zorlamaya ekime kadar sakatlanır.

Bunun hıyarlığı fark edilmeden bonservisiyle göndermemiz gerekiyordu. İyi kötü bir piyasası vardı Fransa'da, o da yalan olacak. :crushed:
En azından yüksek bir kira bedeli alınmalıydı. Bedavaya git oyna dedik belli bir piyasası olan oyuncuya. Potansiyelini gösterip çok iyi sezon geçirse bu defa ucuza gitti deriz. Nereden bakarsan bak çok kötü bir anlaşma yapıldı Nantes ile.

Bence zirvesi Lucescu'nun ilk senesiydi şampiyonlar liginde falan da şov yapmıştı.

Gerets ile 1 gol 21 asist ile sezonu tamamlamış toplamda baktım da şimdi. Necati-Hakan-Ümit Karan'a deli gibi gol attırmıştı.
Lucescu zamanında yaştan dolayı futbolu anlayarak izleyemiyordum sadece sıkı bir taraftardım çok hatırlamıyorum.

Aklımda kalanlar Fleurquin'in Bjk'ye attığı gol, Barça deplasmanı ve Sergen'in sonradan girip özellikle Avrupa maçlarını çözmesi.

2. Fatih Terim dönemi ile birlikte futbolu analiz ederek izlemeye öğrenmeye başladım.

İlk kombine sezonum efsane şampiyonluk yaşadığımız 2006. Meşhur Denizli vakasının yaşandığı sezon.

O sezondan aklımda kalan aynı anda sahada 4 forvet olması. Hakan, Necati, Ümit Karan, Hasan Kabze.

Bir de Hasan Şaş'ın efsane maçları. İstatistik olarak 1 gol gözüküyor ama hayvan gibi asist yapmış.

O golde sanırım sıfırdan Malatyaspor'a atmıştı ligin başlarında Ali Sami Yen'de.

Sanki o sezon daha fazla gol attı diye hatırlıyorum ama garip...

zirve kesinlikle lucescu ileydi

milli takımın da dünya kupasında rüştü ile beraber en öne çıkan adamıydı

o zamanın efsane roması zannediyorum ya teklif yapmıştı ya da listesindeydi

Norveçli gelmeseydi bu adamı alsaydık çok acayip bir hamle olacaktı.

Bir an ümitlendim ama aynı gün içinde Norveçli KAP geldi.

Sahipsiz topları kazanmada bu adam bizim ligde rekor kırardı.

Topu alacağına inandığı an aksiyon bölgesine çok hızlı hareket ediyor.

Nasıl anlatsam bazı kanat oyuncuları uzun mesafede hızlıdır, bazılarının ise kısa mesafede patlayıcı gücü yüksektir.

Bu adam top kapmak için aksiyon alanına gidişi aynı bir kanat oyuncusunun kısa mesafede patlayıcı gücü gibi.

İlginç bir oyuncu mutlaka alınıp denenmeli. Cezayirli olması dışında bir sıkıntı yok. :red:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt