STSL 18/19 H:23 | Beşiktaş 3-3 Fenerbahçe | MS | 25 Şubat - Sayfa 107 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:23 | Beşiktaş 3-3 Fenerbahçe | MS | 25 Şubat

Şu fenerin haline bakıp da kadıköyde futbol oynamayacaksın çirkeflik yapacaksın diyenleri okudukça utanıyorum yazık lan. Kadıköy komplexi oluşmuş arkadaşlar haberiniz olsun. Bu feneri çatır çatır futbol oynayıp yenemezsek gelmesin şampiyonluk haketmeyiz zaten sokayım futbolsuz 1-0 lık skora

oyle yorumlar okuyorum ki sanki futbolda teknik taktik yetenek guc tecrube disiplin hakem vs gibi onlarca faktor yokmus gibi tum macların sonucu psikolojik nedenlere baglanmıs. yok besiktas yıkılmıs yok fener moral depolamıs. motivasyon tabi ki onemli ama tek basına hicbir anlamı olmadıgı gibi ters tepmesi de olası. kume dusme korkusu azalmıs bir fenerbahcenin basaksehirden puan alma ihtimali panik halindeki bir takımdan daha fazladır. bu da benim iddiam.

yalnız bjk ilk yarı hayvani 1 şekilde pres yaptı. maç 2-0 oldu 3. golü atmadan çok daha önce ben dedim ki bunlar 2. yarı 60. dkdan sonra düşerler maç 2-2ye bile gelir dedim. bjk isterse 5-0 önde bitirsin ilk yarıyı. sen TD olarak 2. yarıyı hiç düşünmemişsin. ilk yarıda hangi adamlarla oynadıysan 2. yarıda da o adamlar oynayacak. bjk 120 dakikalık enerjisini sadece 35 dakika içinde tüketti. o devre 5-0 bile bitseydi emin olun 5-5'e gelirdi. futbol 90 dakikadır. istersen ilk 5 dakika içinde 8-0 yap, geri kalan 85 dakika sahada yürürsen 8-8 olur.

nitekim bjk oyuncuları ikinci yarı tamamen sahadan çıkmışlar adeta yürüyorlardı. ama ana kırılma anı bjknın 10 dakikada daha ne oldum demeden 3 gol yemesinden ziyade, bu şoku atlatıp oyunu dengeler gibi olduklarında burakın sağ çaprazdan şutu ve daha da büyük kırılma anı, burak'ın direkten dönen topuydu. O pozisyondan sonra bjklı taraftarları da oyuncuları da "artık bu maçı biz ne yaparsak yapalım alamayız" moduna soktu. fenerlileride "daha biz yenilmeyiz" psikolojisine soktu. bjklılar 3-4 olmadığına şükretmeliler, evet ilk yarıyı 3-0 önde bitirmişsin. bu maç 6 mı7 mi atarız diye devre arasında soruyorsun ama biraz futbol bilen birisi 2. yarı bjknın koşamayacağını görmesi gerekiyordu. ben maç öncesi de 2-0 olduktan sonra da bu maç 2-2 biter demiştim zaten. ha beşiktaş hiç yorulmadan 3-0 yapsaydı bu maç 7-0'dan aşağı bitmezdi.

Birisi ersunun mactan sonra ,bundan sonra acimayacaz kimseye tarzi konusmalarinin basligini acabilirmi iyi dalga konusu olur ondan

oyle yorumlar okuyorum ki sanki futbolda teknik taktik yetenek guc tecrube disiplin hakem vs gibi onlarca faktor yokmus gibi tum macların sonucu psikolojik nedenlere baglanmıs. yok besiktas yıkılmıs yok fener moral depolamıs. motivasyon tabi ki onemli ama tek basına hicbir anlamı olmadıgı gibi ters tepmesi de olası. kume dusme korkusu azalmıs bir fenerbahcenin basaksehirden puan alma ihtimali panik halindeki bir takımdan daha fazladır. bu da benim iddiam.

Bu tarz kritik maçlarda herkes rakibinin yatacağını söyler ama o rakip asla yatmaz..Defalarca örneği oldu ..Çok eskilerde olmuştur birşey diyemem ama son dönemlerde şahit olmadım.. fenerin düşmeme iddası olmasa bile yatacağını sanmam bakmayın taraftarları çok meraklı başakşehire domalmaya

Yillar sonra bi .... derman olacakti serefli 3. takim. Onunda içine ettiler.
Keske 0-0 bitseydi. Devre arasi 5 olur sonra freni patlamis kamyon gibi en dibe iner diyordum Fener için ama uyandigimda büyük hayal kirikligi yasadim.

Nasil böyle kepaze bi 2. yari oynayabildi bunlar hayret dogrusu.

bu maç için söylenecek son şey beşiktaş savunması taa antalya macında ne halde oldugunu gösterdi.6-7 pozisyon vermişlerdi sanırım.ozaman da dedik,savunmaları kötü diye.dün de o kadar geri yaslandılarki mirinle yaslı ve bitik adrianonun tüm defoları ortaya cıktı.

bizim vodafone'daki galibiyetimize ise cüneyt çakır engel oldu.2 penaltımızı vermedi,vidaya kırmızı cıkarmadı.bjkden yine biri daha atılmadı.penaltıda olmayan faulden geldi zaten.bi de hocasız ve forvetsiz cıktık maça.

bjk hakem destegi almasa 10.11. sıralarda sürünüyodu.niye şaşırıldı fener dönüşüne anlamadım.ha buragın topu direkten dönmese bjk maçı 4-3 alabilirdi.hatta bi de çaprazdan kaçırdı burak.direkten dönen top gol olsa fenerin risk alıp gol için yüklenecegini düşünürsek 5-3 6-3 gibi bi skor da çıkabilirdi ortaya.yani herşey mümkündü.o yüzden 2 takım da rezil durumda.

bu fenerin hakemlerle 10 kişi kalan konyayı bile yenemedigi ortada.bu bayram havası iyidir.severiz :D

bu beraberlik değil aga

bu başka bişey

100 yılda 1 olacak olay
100 yılda bir olacak bir olay değil olabiliyor böyle geri dönüşler her sene defalarca izliyoruz . Sevinilecek bir olay mıdır ? Evet bence harikadır . Fakat bu gösteriyor ki duruma göre beraberliğe de sevinebilirsin . Fenerbahçe sanki küme düşme korkusu yaşamıyormuş gibi mükemmel bir sezon geçiriyor da bu geri dönüşle bunu perçinlemiş gibi seviniyor bu komik . Dün basın toplantısında bir gazeteci Ersun'a fena soktu çıkardı . Sonuçta galibiyet almadınız ve ikinci yarının en çok puan toplayacak takımı olacaktınız şuan sadece 9 puanınız var dedi . Dün Beşiktaşlı bir arkadaşla maçı izliyordum ve illk yarı Beşiktaş 3-0 kapadığında net şekilde Beşiktaş iyi oynamadan bunu yapmıştı hatta kendisine de dedim top oynamadan 3-0 tek yaptığınız ileride basmak Fener rezalet diye . İkinci yarı Fener çok mu iyi oynadı ? Kesinlikle hayır . İlk yarı Beşiktaş 3-0 yaparken iyi değildi ikinci yarı Fener dönerken iyi değildi ayrıca şu maçta 6 gol olması da mucize . İkinci yarı iki takım da orta sahalar olmadan oynadı zevkli fakat felaket kalitesiz bir maçtı . Fener efsane oynayıp felan geri dönüş yaşamadı . Tabii ki sevinsinler de bu beraberliğe ligi kazanmış gibi sevinmek üstelik küme düşme korkusu yaşadığın bir sezon çok komik. Bir de salak salak açıklamalar yapmaları daha da ironik . Ersun dünya savaşı kazanmış komutan edasındaydı ki tüm camiaları öyle . Cidden malca hareketler .

Üst Alt