GSC Scout - # Mbaye Diagne - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bence mesele 1.93 'lük Mbaye Diagne 'nin sprint atması filan değil mental problemleri dolayısıyla büyük takım oyuncusu olmayacağı. Bence İyi bir golcü zaten bencesi kalmadı artık adamın geldiği zamandan beri attığı gol sayısı ortada. Kasımpaşa 'nın oyun planı için biçilmiş kaftan büyük ihtimalle başına sakatlık kaza filan gelmezse +20 gol ile gol kralı olur yazın da Galatasaray-Fenerbahçe-Beşiktaş peşine düşer bu adamın bu sene Emre Akbaba 'da başımıza gelen gibi elimizde ne var ne yok dökeriz

Ama bence Kasımpaşa için iyi bir golcü Galatasaray seviyesi için değil. Galatasaray seviyesinde özellikle Şampiyonlar liginde mücadele ettiğimizi hesaba katınca iyi bir golcü olmak yeterli değil hani golcünün kralı gol rekortmeni Gomis 'in golcülükten başka özellikleri olmadığı için 29 gol attığı sezonda bile eleştiriliyordu. Özellikle Fatih Terim 'in forveti olman için çok farklı özelliklerinin olması gerekiyor mesela takımı öne taşıması gerekiyor Gomis gibi ceza sahasına gelsin yapıştırayım forveti Fatih Terim 'e uygun değil , mesela çok iyi hücum press yapman gerekiyor defansı taa hücumda başlatman gerekiyor , sadece ilerde topu saklaması değil orta sahayı da oyuna katması kanatları da boş koşularda alan açması gerekiyor nasıl Elmander varken Melo-Selçuk ikilisi tek başına 41 gol+asist katkısı verdi şimdi aynı şeyi Emre-Onyekuru-Rodrigues-Badou ile yapması gerekiyor gelecek forvetin. Ben Mbaye Diagne 'nin bu özelliklerin hiçbirisine sahip olduğunu görmedim bu güne kadar

Mbaye Diagne gerçekten güçlü bu ligde rakip defansları ezer gol noktalarında çok fazla buluşur kaçırır ama çok fazla da atar ama Mbaye Diagne 'ye güvenip onunla Lig+Şampiyonlar ligi maratonuna çıkamayız ha ne olur Eren gitsin yerine 2. forvet olarak gelsin mi derseniz hemen bugün gelsin ama Kasımpaşa öyle bir fiyat çeker ki bu adam için Trezeguet ve Mbaye Diagne ikilisi bu sene sonuna kadar formlarını devam ettirirse kapıyı 10 mil.€ dan açar çakal Kasımpaşa yöneticileri bu iki oyuncunun da

Alacağımız forvet varsın Mbaye Diagne kadar gol atmasın ama Fatih Terim 'in forveti diyebileceğimiz bir adam olsun çeşitli özellikleri olsun takım oyununu yukarı çeksin ...

Gecen sezonki Gomis gibi 5 haftada 7 gole ulasti.Burak zirtosu hem baskanla surtustu hem sakat.Fener'de Slimani gol krali adayi bir isim ama Fener'de cacik yok.Negredo gol kısırı ayrica zaten gidecekmis.Adebayor gol atmaktan ziyade takimi oynatiyor.Kendisini gol kralliginda gecebilecek bir isim goremiyorum.

Gecen sezonki Gomis gibi 5 haftada 7 gole ulasti.Burak zirtosu hem baskanla surtustu hem sakat.Fener'de Slimani gol krali adayi bir isim ama Fener'de cacik yok.Negredo gol kısırı ayrica zaten gidecekmis.Adebayor gol atmaktan ziyade takimi oynatiyor.Kendisini gol kralliginda gecebilecek bir isim goremiyorum.
dur var biri,bekle

Feghouli / Maicon veya Belhanda 'nın satışından elimize geçecek 3 kuruş parayı da devre arasında Diagne 'ye bayılacağız en azından uzanca bir süre gündemimizi meşgul edecek adım gibi eminim buna

Transfer işlerinden A.Albayrak sorumlu olduğu sürece transfer vizyonumuz STSL 'yi aşmayacak ...

Feghouli / Maicon veya Belhanda 'nın satışından elimize geçecek 3 kuruş parayı da devre arasında Diagne 'ye bayılacağız en azından uzanca bir süre gündemimizi meşgul edecek adım gibi eminim buna

Transfer işlerinden A.Albayrak sorumlu olduğu sürece transfer vizyonumuz STSL 'yi aşmayacak ...

Albayrak'a dünyadan 3 oyuncu say desen sayamaz ve elinden gelse bütün oyuncuları iyi kötü demeden ligden alır buna katılıyorum da bence bu ligden gelen adamların tamamına da kötü bakmamak lazım. Nasıl ki oyuncunun yerlisi yabancısu olmaz iyisi kötüsü olur aynı şekilde de o ligi bu ligi olmaz iyisi kötüsü veya ihtiyaca göre doğrusu yanlışı olur. Mesela Ndiaye, mesela Bakambu gibi. Ben 1. Santraforun hareketli olması durumunda ikinci ve farklı tarz santrafor olarak Diagne'ye hayır demem Eren de giderse.

Üst Alt