STSL 11/12 H:29 | Sivasspor 0-4 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 114 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:29 | Sivasspor 0-4 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:29 | Sivasspor 0-4 Galatasaray | Maç Sonucu

Maraton'un haberine göre Alexin derbide oynamamasını istiyormuşuz :D bile bile kart gördü nasıl oynar diye haber yapmış maraton. Ulan derbide tam kadro çıksınlar tam kadro ezecez hiç farketmez. Özellikle Melo'nun Alex ile dalgasını görmek isterim :D

Maç öncesi yorumlarda mücadele etmenin önemli olduğundan bahsettik. Bunu yaptılar ve oldu. Tebrikler beyler. Süper bir galibiyet aldılar. Bu galibiyetin 3 puan almanın yanında başka anlamlarıda var. Özellikle farklı kazanılması da çok önemli.

Maraton'un haberine göre Alexin derbide oynamamasını istiyormuşuz :D bile bile kart gördü nasıl oynar diye haber yapmış maraton. Ulan derbide tam kadro çıksınlar tam kadro ezecez hiç farketmez. Özellikle Melo'nun Alex ile dalgasını görmek isterim :D
Alex oynasın daha iyi,melo yine tecavüz eder nasıl olsa.1 kişi eksik oynamış olurlar.

En korktugumuz mactan bu skorla ayrilmak, hepimize cok büyük güven verdi, rakiplerimizin de moralini cok bozdu. Kaybedecegimizden emindi Fenerliler. Tek umutlari kaldi artik, o da Kadiköy. Orada da yenersek isleri biter. Playoff icin de bi umutlari kalmaz, cünkü ezici üstünlügümüzü kabul ederler.

Yani bu sefer de yenemezsek yuh artik. Fatih Terim´e güveniyorum. Oyuncularimiz da bu piskolojiye sahip degil. Hepsi yeni. Kazanacagiz

Belki bu seferde yenemeyecegiz ama ben canlari sagolsun diyecegim. Cunku bu sezon tum rakiplere o kadar cok kapak taktilar ki gecen sene ki o rezil tablodan sonra asilan suratlarimizi kaldirdar. Gururumuzu yukselttiler

146420120216121430400.jpg

Öyle olmaz böyle olur :D

Yani bu sefer de yenemezsek yuh artik.

Şu cümleyi görünce çıldırasım geliyor . Niye yuh abi ya neyine yuh ? Baştan sona tek kale oynarsın , yenilebilirsin . Futbol bu . Bugün Barcelona bile gidip Ossasuna'ya yenilebiliyor .

"-bu sefer de yenemezsek" nedir abi ? Herkes böyle düşünürse , esas o zaman baskının kralını oluştururuz hem kendi üzerimizde hem takımın üzerinde . Her şey bu kadar lehimize devam ediyorken ; bir anda bütün gidişatı aleyhimize çeviririz .

Unutmayın ; 18 Mart'ta da yenilebiliriz , buna sadece üzülün ama geçmiş senelerin 10 yıllık yenilgileri ile aynı kefeye koymayın . O devir kapandı artık .

Bu forumdaki ilk yazımın bir METHİYE olacak olması güzel bir tesadüf oldu.

Ne yalan söyleyeyim, bugünkü maç hakkında pek ümitli değildim. Sivasın güzel oyununu haftalardır keyifle takip etmekteydim, ve hava koşulları eklenince bir puan bile almanın başarı olacağını düşünüyordum.

Necati golünü atana kadar.

Necati böyle güzel bir gol atmasaydı, gerçekten zor bir maç olurdu ama erken bulunan akıl dolu bu gol oyunun kaderini (kanımca) epey değiştirdi. Rakibi moralman yaraladı.

Necati'nin maçın başında yaptığını, Muslera nın maç boyunca yaptığını da es geçmemek lazım. Rakibe "bana kolay gol atamazsınız" hissini öyle verdi ki, uzaktan şut denemeyi bile akıllarına getirmediler...Pedriel dışında. Bunu da Uruguaylıyı anca bir Arjantinli haklardı diye düşünelim. Çok yaklaştı ama olmadı.

Sivas göze güzel gelen baskılı bir oyunla topun genel anlamda hakimiydi. Ama bu Galatasarayın daha kötü oynadığı anlamına gelmediğini skora bakan her akıllı insan anlar. Galatasaray çok akıllı bir oyun sergiledi. Özellikle neredeyse hiçbir orta ya da uzun pası sektirmeyen defans dörtlüsünü kutluyorum. Hakan, Ujfalusi, Semih,Eboue (ve melo) Bu oyuncular Rosicky, Pedriel, Erman ve boğa Eneramo gibi etkili hücum oyuncularını etkisiz hale getirmekle kalmadılar, ikinci topları akıllıca ve soğukkanlı bir şekilde kullanarak atak başlangıçlarına katkı yaptılar. defansif ancak "ezilmeyen" boyun eğmeyen, savaşçı galatasaraylı duruşu sergilediler. Gol bile attılar. Hepsini tebrik ediyorum.

Selçuk bu maçta çok görünmedi. Ama gerektiği zaman görünen, görünmeden de taktiksel bir harç olan ispanyol muadili gibi akıllı oynadı ve katkıda bulundu.

Riera az koştu ama oyun zekası yüksek bir oyuncu. Hepsi koşan, savaşan bir galatasarayda yer bulması zor olabilir, ancak tekniğiyle şu anda farkı kapatabiliyor.

Necati ve Elmander mükemmele yakın oynadılar. Bencil olmadan oynadılar ve oynattılar.

Aydın'a bir parantez açmak istiyorum. Umarım attığı gol onu şevklendirir. Belli ki Fatih hoca onu kazanmak için fırsat kolluyor. Aydının kendine biraz daha iyi bakması lazım. Omuzları düşük, ikili mücadeleden kaçınan bir oyuncu görmek beni üzüyor. Kendisine Alves'i örnek almasını, kendisini onunla kıyaslamasını önerirdim. Teknik anlamda değil. fiziksel anlamda. Şunu unutmamalı: futbolcu önce atlettir Aydın o formayı giyebilmenin ne büyük şans olduğunun eminim farkındadır, bunun karşılığını da antremanlarda atletini daha çok ıslatarak ve fiziksel kapasitesini arttırarak ödemelidir. eminim ki bu ona mental faydalar da sağlayacaktır. iyi bir aydına galatasarayın çok ihtiyacı olacaktır.

Karşı takımdan da Erman'ı tebrik ediyorum. Abdullah Avcı bence onu da milli takımda düşünmelidir.

Reis ilk mesajınla GSE rütbesini hakedecek bir yazı yazmışsın tebrikler..

Küçük bir not: Pedriel Bolivyalı..

Şu maçın doğru düzgün geniş özeti yok mu yahu ? Lig Tv saçma sapan bi özet koymuş.Elmander'in pozisyonları bile yok

Üst Alt