SL 20/21 H:30 | Başakşehir 2-3 Beşiktaş | MS | 12 Mart - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Anlaştığımıza sevindim öncelikle Samet bey, ben de kendimi daha doğru ifade ettim sanırım. Ama postumda da belirttiğim şey genelen aynıydı ve ikisinde de aldığım tepki sizin de belirttiğiniz gibiydi. Koyu şekilde yazacağım...

şimdi biz bişey oynamıyoruz ama habire yok hakem yok kart yok penaltı dersek kendimizi kandırırız,fbliler böyle yapıyo oyun olarak bişey yok ama hakem,hande,bein sports,mhk,tff.bilmemne ee noluyo kendilerini kandırıp küçük bir dünya yaratıyolar işte,biz bunu yaratamayız kusura bakmayın

Bu kısma hitaben öyle düşündüm. İkinci kez okudum ama emin olun, bize karşı burada göründüğümden daha sert eleştirilerde bulunuyorum. Burası bir forum olduğu için hitap biçimime, ifade edişime ve insanları kışkırtmamaya dikkat ediyorum. O sebeple daha da hafifletiyorum denilebilir ve rakiplerimizi de aksine küçümsemedim. Özellikle bjk ile ilgili burada değil ama aktif olduğum sitede bol bol tehdit olarak gördüm. Kendilerini sevmemem veyahut nefret duymam asla emeklerini küçümseyeceğim anlamına gelmez. İsteğim şartların her takıma adil olması, biz bu kadar kötü, bjk de bu kadar iyiyse, zaten böyle şeyler olmadan da başarabilir. Tam aksine kurumların insanları devamlı olarak böyle düşünmeye itmesinden şikayetçiyim. Herkes siz ya da ben gibi bakamıyor. Ülkemiz fanatik insanlarla dolu. Bu artık hakem konusu ortadan temelli kalkmalı. Bana kalsa VARa kadar yabancı hakemler gelsin de bitsin bu çile derim.

Futbol burada yazdıklarımız kadar karmaşık bir oyun değil. Taktik, teknik, sistemden oluşan, 22 kişinin topun peşinde koşturduğu, iki rakibin olduğu sportif bir eylem. Sadece bizim ülkemizde bu kadar sığ bir haldeyse ve ne yazık ki Avrupa'da da gerilemişsek bunun sebebi işte tepede tırnağa hep eleştirmemekten, biat etmekten, düzeni kendilerine göre kurmaktan, futbolun genel kurallarını kendine göre uyarlamaktan kaynaklanmaktadır. Bu beşiktaş olur, biz oluruz bilmem ama ben emeğime hakem lekesi sürülsün istemem. Ben sahaya çıkıp kendimi yırtacağım, elin başka fanatik körü bana diyecek ki sen her şeyi hakemle yapıyorsun. O yüzden belittim ki tek sebep bu diye.

Çok teşekkür ederim ama beni anladınız yine de. Bu kaliteli sohbetler bizi daima bir adım öteye taşıyacaktır ve siz beni yeni tanıyorsunuz, zamanla belki ben de kendimi daha iyi ifade edeceğim.
cigdem hanım postları bir miktar kısaltalım lutfen.

Yabancı hakem konusuda çözüm değil,yine en ufak hatalarında biz koç buna acaba ne kadar verdi,fblilerde bu hakemi derin gs etkiledi diyecektir

geçende dedim hakemliği insandan alıp robotlaştırsak bile fbliler bu robotu gsli biri yaptı der yine iş içinden çıkılmaz bir hal alır

bide sistemi eleştirmişsin niye bu bozuk düzeni kabul ediyoruz diye ondada haklısın ama bu düzen değişmeyecek,mecburen kabul ediyoruz,o sebeple her etkeni göz önündr bulundurmak zorundayız,keşke böyle olmasaydı tabi

bu düzen,gs 4 sene üstüste şampiyon olurken 5.kez olmaması gerektiği ve azizin şampiyon olduklarında topçulara sizmi takımı şampiyon yaptınız demesidir

güzel bi laf vardı ama tam hatırlayamadım,öyle göze böyle lens :)

şikeci juventus bile 8-10 sene üstüste şampiyon olunca sorun yok,biz 4 sene oluyoruz auuvv

Maalesef değil ama işte geçici bir çözüm. Belki bir umut. Sistem buradan zor değişir ona da katılıyorum.
Biz de bunu sindirdik ya, ben de buna üzülüyorum. Kendim de o ifadeyi sık kullanıyorum zaten. Hakemi de yendik. Bahane mi.

Ama yanlış. Bunu bence hiçbir takım kabul etmemeli. Keşke bir şeyler değişse kısmı benim de kendi açımdan temennim.
Yoksa dediğiniz senelerde de zaten çokça döndü. Hatta daha birçok şampiyonluğumuzda sayabiliriz bunları. Zaten o dediğiniz senelerde ve 2012-13 yıllarında yine bazı setler çekilmeseydi, eminim bugün hem Galatasaray hem de Türk futbolu için çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Belki bundan birkaç sene sonra tek hedefler artık ligde şampiyonluk olacak. Pek de uzak görünmüyor.
Bu sistem Galatasaray'ı yemeye çalışırken farkında değil ama en çok bu ligin az da olsa olan prestijine de zarar verdi.

Hagi, Jardel, Drıogba, Sneijderlerle, Carlos, Anelka ya da Gomezle falan bir şekil yeniden renk bulmuştu. O yıllarda genelde bir heyecan hep hakimdi. Kaliteli futbol oyun da vardı, hakemlerin yanında ve rekabet en üst safhada idi. Şu an ben onu da göremiyorum. Yani en iyi dediğimiz takımın oyunu bile şu dönemlere yaklaşamaz. Biz eskiden de konuşurduk hataları ama yanında bunları da konuşurduk.

Yani diğer yurtdışı takımların aralarındaki rekabete bakıyorum ve ne Avrupa'daki başarıları şaşırtıcı ne de liglerinin kaliteleri tartışılır.
2000den sonra yükseltilmesi gereken kaliteli rekabet ortamı giderek fanatikleştirilerek farklı boyuta geçirdi. Ülke puanı yerine kişisel çıkarlar öne geçti ve dolayısıyla ara açılmasın olayına döndü. Madem öyle, ceremesini de işte kademe kademe düşerek artık oralara belki de gitmemekle çekeceğiz. Bu ligdeki herhangi bir takımın futbolunun nefesi asla oralara yetecek kapasitede değil artık. Biz de dahil...

Maalesef değil ama işte geçici bir çözüm. Belki bir umut. Sistem buradan zor değişir ona da katılıyorum.
Biz de bunu sindirdik ya, ben de buna üzülüyorum. Kendim de o ifadeyi sık kullanıyorum zaten. Hakemi de yendik. Bahane mi.

Ama yanlış. Bunu bence hiçbir takım kabul etmemeli. Keşke bir şeyler değişse kısmı benim de kendi açımdan temennim.
Yoksa dediğiniz senelerde de zaten çokça döndü. Hatta daha birçok şampiyonluğumuzda sayabiliriz bunları. Zaten o dediğiniz senelerde ve 2012-13 yıllarında yine bazı setler çekilmeseydi, eminim bugün hem Galatasaray hem de Türk futbolu için çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Belki bundan birkaç sene sonra tek hedefler artık ligde şampiyonluk olacak. Pek de uzak görünmüyor.
Bu sistem Galatasaray'ı yemeye çalışırken farkında değil ama en çok bu ligin az da olsa olan prestijine de zarar verdi.

Hagi, Jardel, Drıogba, Sneijderlerle, Carlos, Anelka ya da Gomezle falan bir şekil yeniden renk bulmuştu. O yıllarda genelde bir heyecan hep hakimdi. Kaliteli futbol oyun da vardı, hakemlerin yanında ve rekabet en üst safhada idi. Şu an ben onu da göremiyorum. Yani en iyi dediğimiz takımın oyunu bile şu dönemlere yaklaşamaz. Biz eskiden de konuşurduk hataları ama yanında bunları da konuşurduk.

Yani diğer yurtdışı takımların aralarındaki rekabete bakıyorum ve ne Avrupa'daki başarıları şaşırtıcı ne de liglerinin kaliteleri tartışılır.
2000den sonra yükseltilmesi gereken kaliteli rekabet ortamı giderek fanatikleştirilerek farklı boyuta geçirdi. Ülke puanı yerine kişisel çıkarlar öne geçti ve dolayısıyla ara açılmasın olayına döndü. Madem öyle, ceremesini de işte kademe kademe düşerek artık oralara belki de gitmemekle çekeceğiz. Bu ligdeki herhangi bir takımın futbolunun nefesi asla oralara yetecek kapasitede değil artık. Biz de dahil...
Nefes yetmez değil yetemez çünkü alınan bir nefes yok,futbol > öldü

biz scout transferleri derken marcao&luyi ve bu seneki mohamedle transferde doğruya yöneldik

bu doğruda devam eder,yıldız hayaline kapılıp 1 ileri 5 geri yapmazsak iyi bir yapılanmayla ve hocada iyi bir oyun oturtabilirse açık olan avrupa makasını kapamaya başlarız sürekli avrupada oynayıp kendimizi geliştirip

ligin kaliteside,rakiplerin kaliteside buna bağlı,o zaman hepsi silkelenip bizim oyunumuza yetişmeye çalışacak eskisi gibi ve ister istemez herkes seviye atlıyıcak

Lig kalitesi yerlerde olduğu için herkes birbirini kötü etkiliyo,ostersundlar paoklar vardarlar eleyip gidiyo seni

Üzülmenin anlamı yok. Bizim takım mal olmasaydı 2 defa liderliği kaptırmazdi. Lig sonuncusuna yenilmezdi. Saçma sapan son dk golleri yemezdi. Allah aşkına bizim takımda içten şampiyonluğu isteyen bir tek Arda, Muslera ve Taylan var gibi. Diğerleri bunu sadece tamamen profesyonel iş olarak görüyor, gelirim oynarım, şampiyon olursak oh ne ala, olamazsak da çokda çüküm de gibi tavırları var.

Bjk'li oyunculara bakin, hepsi resmen savaşıyor sahada. O yüzden kafaya takmaya değmez, hepsi evinde PlayStation oynayip online turnuva yapiyordur maçlardan sonra. Boşverin. Nezaman savaşan oyuncular gelir, o zaman kafaya takarız.

bjk çok şanslı ve ballı bu sezon hırs mırs hikaye..
hiç sakatlık ceza yok hep aynı kadro bu 1
hakemlerin lehine göz yumduğu karar oranı bize kıyasla yüzde 90 a 10 vur kır parçala hakem bizden oyna devam... siz bunu hırs sanıyorsunuz değil. Bu 2
koç yani yalı çocuğu Galatasaray nefreti ve husumeti yüzünden bu küçük şikecilere mükemmel bir ortam oluşturdu yavşak bizle o derece uğraştı ki bjk nin başkanı ve hocası işini çok rahat yaptı. Bu 3
haftaya kuş derbisi var. sezonun kırılım maçı. 3 point açısından değil bjk fb birlikteliğinin bozulma ihtimali küçük te olsa var. inş kırmızılar yanlış kararlar havada uçar. kafaya zımba zor seyirci yok ama kavga önemli.
bjk burayı sıkıntısız geçerse malesef hiç hak etmeden tamamen 2 rakibin birbirine düşmesinden sinsice kazandığı bir şamp olarak tarihe geçecek
biz olamıyorsak bjk olsun sezonu bu kadar net önümüze konmamıştı
çünkü yavşak koç azizden beter Galatasaray düşmanı çıktı tek derdi Galatasaray şampiyonluğu görmemek.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Puan farkı 5 değil mi. Bir mağlubiyet aldıkları anda biz kazanıyosak maçlarımızı fark 2. E maçımız var 1-0 bile seni sampiyon yapar. Tabi maçları kazanmak şartı ile. İllaki bir macta kaybedecekler zaten tüm maçlarını alırlarsa ona yapacak birşey yok. Ben hala ligin sonunu göremiyorum. Hiç beklenmedik şeyler olabilir. Siz nasıl bukadar eminsiniz ben anlayamıyorum. Umarım dediğiniz gibi olmaz ve bjk ye koyup sampiyon oluruz. O zaman çok daha zevkli olur. Sadece bende herkes gibi biraz tedirginim takımın topralanip toparlanmadigini bugün görcez. Kayseri maçında puan kaybedersek o zaman bende zaten bjk nin sampiyon olmasını isterim. Eğer ciddi manada iyi futbol görürsek benim umudum son haftaya kadar sürecek

josef denen herif zidane ibrahimoviç karışımı kesildi yahu. bizim 15 milyon euro verdiğimiz belhanda ve altmış milyonluk :berkan: jedsonumuz bu arap ligi artığı kadar iş yapam:ayyas:ıyor.

Puan farkı 5 değil mi. Bir mağlubiyet aldıkları anda biz kazanıyosak maçlarımızı fark 2. E maçımız var 1-0 bile seni sampiyon yapar. Tabi maçları kazanmak şartı ile. İllaki bir macta kaybedecekler zaten tüm maçlarını alırlarsa ona yapacak birşey yok. Ben hala ligin sonunu göremiyorum. Hiç beklenmedik şeyler olabilir. Siz nasıl bukadar eminsiniz ben anlayamıyorum. Umarım dediğiniz gibi olmaz ve bjk ye koyup sampiyon oluruz. O zaman çok daha zevkli olur. Sadece bende herkes gibi biraz tedirginim takımın topralanip toparlanmadigini bugün görcez. Kayseri maçında puan kaybedersek o zaman bende zaten bjk nin sampiyon olmasını isterim. Eğer ciddi manada iyi futbol görürsek benim umudum son haftaya kadar sürecek

Puan farkı 5 de adamlar bizi 2-0 yendi ikili averajı alabilmek için 3 farklı kazanmamız lazım ya da 2 farklı kazanıp averjımızın daha iyi olması lazım.Açıckası ben ligdeki herhangi bir takımı 3 farklı yenebileceğimizi düşünmüyorum o yüzden beşiktaş'ı yeneceğimizi düşünsek bile fazladan 2 beraberlik ya da 1 yenilgi almaları lazım.Şu anki tabloda şanslar %50 bjk %25 biz %25 fener gibi duruyor

Puan farkı 5 de adamlar bizi 2-0 yendi ikili averajı alabilmek için 3 farklı kazanmamız lazım ya da 2 farklı kazanıp averjımızın daha iyi olması lazım.Açıckası ben ligdeki herhangi bir takımı 3 farklı yenebileceğimizi düşünmüyorum o yüzden beşiktaş'ı yeneceğimizi düşünsek bile fazladan 2 beraberlik ya da 1 yenilgi almaları lazım.Şu anki tabloda şanslar %50 bjk %25 biz %25 fener gibi duruyor
Ben yanlış mı hesapladım bilmiyorum. Şuan bjk 63 biz 58. Bunlar eksik maçınida aldı bizde Kayseri'ye yendik ne olur. 66-61. Bir maç kaybetseler 66-64. Onlarla maçımız var. 1-0 bile kazansan diğer maçları kaybetmeden tabi geçiyoruz. Ha hepsini geçtim. Bugün Kayseri kadrosunu gördükten sonra ben umudumu kaybetmeye başladım o ayrı konu

Üst Alt