Orta Sahaya 6 mı, 8 mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orta Sahaya 6 mı, 8 mi?

Ön liberoya bu kadar anlam yüklenmesini yanlış buluyorum. Melo ayarında değilse gayet de ortalama bir oyuncuyla götürülebilecek bir mevki. Hücum gücümüz hala zayıf. Önce hücum oyuncuların tartışılmaz olacak ön libero ve savunmada ortalama adamlarla idare edebilirsin.

Hiç katılmıyorum. Orada oynayacak oyuncunun her şeyden önce oyun zekası yüksek olmalı; nerede risk alınır, nerede garantici davranılır vs. O bakımdan en fit haliyle bile yetersiz kalırdı...

Hocam abartıyorsun bence leminanin oyun zekası gayet yeterliydi bizim ligde fiziksel üstünlüğü hızı topla çıkışları tekniği her yönüyle memnun ederdi taraftarı .

Eyerki Gedson getirelecekse, ara transfer dönemi acilir acilmaz hemen transfer edilmeli. Dogru dürüst maca bile cikmadi. Vaktinde gelirse cabuk ayagi alissin.

Hocam abartıyorsun bence leminanin oyun zekası gayet yeterliydi bizim ligde fiziksel üstünlüğü hızı topla çıkışları tekniği her yönüyle memnun ederdi taraftarı .
Risk yönetiminden bu denli bihaber az orta saha oyuncusu gördüm bu seviyelerde. En olmadık yerde topla iki-üç rakip oyuncu arasına girmeler, son adam durumundayken pek bir getirisi olamayacak saçma sapan riskli pas denemeleriyle adeta rakip takıma asist yapmalar filan. Hücum yönü zaten yok gibi bir şey. Yerini kaybettiği için mecburen yaptığı birkaç ''Tackle'' ve önü bomboşken burnunun doğrusuna top taşımasıyla (Karşısına biri çıktığında genellikle s.çış) ve taraftara yönelik maç içi ve maç dışı gerksiz şovlarla göz boyamasından başka bir şey göremedim...İkna etmeye çalışmıyorum, yeri geldi diye kendi görüşümü belirttim...

Ön liberoya bu kadar anlam yüklenmesini yanlış buluyorum. Melo ayarında değilse gayet de ortalama bir oyuncuyla götürülebilecek bir mevki. Hücum gücümüz hala zayıf. Önce hücum oyuncuların tartışılmaz olacak ön libero ve savunmada ortalama adamlarla idare edebilirsin.
Başka bir lig için bu dediğine katılabilirim ancak bizim lig için değil. Taylan zaten ortalama bir oyuncu; formdayken bir tık daha iyiydi, şimdi bir tık kötü. Takımın geri kalanı önde baskı- oyun kurma-liderlik vs bakımından iyi olsa belki ama oralar da aksıyorsa; hem kesiciliği, hem liderlik özelliği ve oyun görüşüyle takımı rahatlatacak bir futbolcu lazım o bölgeye. Önde oynayan oyuncuların daha rahat hücuma çıkmalarına da katkı sağlar, arkalarında güven duydukları futbolcuların olması. Mesela Cicaldau; ofansif yetenekleri gayet iyi bir oyuncu olmasına rağmen, defansif zaafiyeti giderebilmek adına gayret sarfetmekten rakip ceza sahasına yaklaşamıyor bile...Birde böyle düşün istersen...

Bu arada bizim boey olmadan sağ bek ve Pva olsa dahi sol bek eksiğimiz de var. Beklerden biri mariano gibi olabilse oyun kurma anlamında top çıkarma konusunda daha az zorlanırız.

Bu arada bizim boey olmadan sağ bek ve Pva olsa dahi sol bek eksiğimiz de var. Beklerden biri mariano gibi olabilse oyun kurma anlamında top çıkarma konusunda daha az zorlanırız.
Yapılan transferler içinde en içime sinmeyeni bu herif, son dk kumarı Assuncao' yu saymıyorum. Defansif yönü zayıf da hücum yönünden de pek bir numarası yokki; Ergün Pembe gibi, GG gibi top ayağında iken güven veren biri hiç değil. 31 yaşına gelmiş böyle bir adama toplamda neredeyse 6 milyonluk kontrat sunmak büyük hata oldu; atsan atamazsın, satsan satamazsın...

Böyle arkadaşları dinleyip 8.5 alinmamali. 8.5 demek hiçbir şeyi tam yapmayan demek :)
Cicaldau tam 8.5 ve bence gayet faydalı bir futbolcu. Kendisini beğenmiyor ve gönderilmesini mi istiyorsun, yoksa Melo(gillerden)-Cica-10 mu düşünüyorsun?..Eğer ikincisi ise, 28 yaşındaki Melo da o yükü zor kaldırır; yahut kaldıramayacağı yükün altına itilen Cica' nın ciğerleri patlar!..

Cicaldau tam 8.5 ve bence gayet faydalı bir futbolcu. Kendisini beğenmiyor ve gönderilmesini mi istiyorsun, yoksa Melo(gillerden)-Cica-10 mu düşünüyorsun?..Eğer ikincisi ise, 28 yaşındaki Melo' da o yükü zor kaldırır; yahut kaldıramayacağı yükün altına itilen Cica' nın ciğerleri patlar!..
Cicaldao ligde herhangi bir istatistikte ilk 50de değil kaynak sofascore bakabilirsin. Ben sahaya ağırlığını koyacak fark yaratacak oyuncuları beğeniyorum. Bakasetas 3 tane cicaldao eder mevkisi aynı değil falan demeyin o zaman 10 alın kardeşim 8.5 ne, ne ise yarıyor gol mü atıyor asist mi yapiyor

Cicaldao ligde herhangi bir istatistikte ilk 50de değil kaynak sofascore bakabilirsin. Ben sahaya ağırlığını koyacak fark yaratacak oyuncuları beğeniyorum. Bakasetas 3 tane cicaldao eder mevkisi aynı değil falan demeyin o zaman 10 alın kardeşim 8.5 ne, ne ise yarıyor gol mü atıyor asist mi yapiyor
İspatı mümkün değil ama bizim mevcut takımda Cica yerine Bakasetas olsa; şu an kendisi için çoktan ''Anadolu çöpü'' yakıştırması yapılmış olurdu diye tahmin ediyorum!..

Başka bir lig için bu dediğine katılabilirim ancak bizim lig için değil. Taylan zaten ortalama bir oyuncu; formdayken bir tık daha iyiydi, şimdi bir tık kötü. Takımın geri kalanı önde baskı- oyun kurma-liderlik vs bakımından iyi olsa belki ama oralar da aksıyorsa; hem kesiciliği, hem liderlik özelliği ve oyun görüşüyle takımı rahatlatacak bir futbolcu lazım o bölgeye. Önde oynayan oyuncuların daha rahat hücuma çıkmalarına da katkı sağlar, arkalarında güven duydukları futbolcuların olması. Mesela Cicaldau; ofansif yetenekleri gayet iyi bir oyuncu olmasına rağmen, defansif zaafiyeti giderebilmek adına gayret sarfetmekten rakip ceza sahasına yaklaşamıyor bile...Birde böyle düşün istersen...

Sorunda burada zaten. Problem Taylan değil yanlış yerde arıyoruz. Cicaldau mesela bana göre son derece yetersiz performans gösteriyor fakat yerine oynayabilecek kimse yok. Düzgün bir ilk 11 bile çıkmıyor eldeki mevcut en iyi oyuncularla rotasyona girmeden oynamak zorundayız. Takım zaten kalitesiz oyuncu değişiklikleriyle iyice düşüyoruz. Hücum kalitemiz düşük bireysel becerisiyle maç kazandıracak oyuncumuz yok. Hücum gücümüz yüksek olsa ön liberoda ortalama bir oyuncuyla rahatlıkla idare ederiz.

Üst Alt