Orta Sahaya 6 mı, 8 mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orta Sahaya 6 mı, 8 mi?

Bence bu takimin en ciddi bugu LUYINDAMA. Tum rakipler onun zayifliligini cozdu ve herkes ona yuruyor. Bence Luyindama kesinikle ilk 11 de olmamali. Hemen ama hemen KAAN AYHANI transfer etmeliyiz diye dusunuyorum.

Rakip takımlar diğer oyuncuları tutup Luyindama'ya baskı kurmuyor top ona atılsın diye. Luyindama da topu kullanamayıp batırıyor.

Onu ''Mecburen ertelenmiş öncelik'' olarak görmekteyim. Bunu demekten de hiç mutlu değilim aslında; ne olursa olsun Terim ''Bizim adamımız'', efsanemizdir. O da değilse kimdir ki?!..

Yeni yönetim Terim yerine bir başkasını getirseydi ve hele de gelen yabancı bir TD olsaydı, kadronun içine edilmişliğini anlayana kadar bu sezon ve belki sonraki birkaçı kaybedilmiş olacaktı. Hoca yine mağduriyet pozları takınır, medya-sosyal medyadaki fanları vasıtasıyla gölgesi kulübün üzerinde tutulmaya devam ederdi...Çok iyimser olamamakla birlikte, Hocaya son bir şans verilmesinde malum nedenlerden dolayı mahzur görmedim...

Tam bildiğimiz Terim için uygun bir ortam vardı aslında ama Hoca o zamanlarından çok uzak maalesef. Keşke özüne dönebilse de yine onun önderliğinde bu sıkıntılı dönemi atlatabilsek, bundan daha iyi bir ihtimal yok, Hocamız için ayrıca sevinirim...Ancak yine başaramaz, Galatasarayımıza layık futbolu oynatamazsa, bu kez bir daha dönmemek üzere gider ve tarihteki saygın yerini alır. Bakın, şampiyonluktan bahsetmedim bile; son şampiyonluk sezonunda oynanan futboldan şikayet ettiğim için kendimle çelişmiş olurdum o durumda...

Dörtlü defans+Gedson, 6 numarasız olmuyor. Hele herkesin istediği Gedson+Cica olması için 6 numaranın yerli olması mecburiyeti var üstelik. O yollar hep Okay' a çıkıyor; Taylan da hem onu, hem öndeki '8' leri yedekler, Berkan' la birlikte...

Üçlü defans, tam Gedson' a göre bir planlama olur. Mümkün olsa, Hocamıza bunu sormak isterdim...

Dörtlü defans+Gedson, 6 numarasız olmuyor. Hele herkesin istediği Gedson+Cica olması için 6 numaranın yerli olması mecburiyeti var üstelik. O yollar hep Okay' a çıkıyor; Taylan da hem onu, hem öndeki '8' leri yedekler, Berkan' la birlikte...

Üçlü defans, tam Gedson' a göre bir planlama olur. Mümkün olsa, Hocamıza bunu sormak isterdim...

@mods bana forumun 3lü hastası ünvanını vermelerini istiyorum

sonra da sana renktaş

bu forumda 3lüyğ savunacağız

Hocanın başarılı olduğu sezonların tamamında dönen topları toplayabilen kaliteli 6 numaralarla oynadığını görürüz. Takım halinde hareket etme özelliğimiz olmadığı için defansla hücum oyuncuları arasındaki 60-70 metrelik boşluğu savunacak adam lazım bize.

Hocanın başarılı olduğu sezonların tamamında dönen topları toplayabilen kaliteli 6 numaralarla oynadığını görürüz. Takım halinde hareket etme özelliğimiz olmadığı için defansla hücum oyuncuları arasındaki 60-70 metrelik boşluğu savunacak adam lazım bize.
İşte tam da bu yüzden, yani 'kompakt' oyunu geliştireceği için üçlü defans istiyoruz. Doğru oyuncularla ve doğru şekilde uygulandığı zaman, defansı daha önde kurabiliyorsun, bekler daha önde oynayabiliyor; öndeki oyuncular da kollektif bilinçle hareket edip, top rakipteyken biraz daha geriye çekildiği zaman bütün o defo bertaraf edilebiliyor. 60-70 m nin var olacağını kabullenirsen, hiçbir insan evladı o boşluğu defansif manada dolduramaz; değil ki birde iyi pasörlük yapmasını bekleyesin. Yere göğe sığdıramadığımız Melo bile bizdeki zamanının çoğunda stoperlerin arasına gömülerek, sınırlı bir alanda futbol oynadı..

Bence 6 numara. Üstelik tranfersiz. 6 numara sorununu marcao'yla çözebiliriz. Stoperdekinden daha verimli olur bence. İmparator duy sesimi.

Üst Alt