fahiş restoran & cafe fiyatları - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fahiş restoran & cafe fiyatları

Bu konuda en büyük antitezler şunlar

-ekonomik problemi kafeler mi yaptı.
- asıl sorumluyu eleştirin.
- ekonomi bilmiyorsunuz.
-sen gelme ulan ayı, turistler, araplar, gurbetçiler bize yeter vs vs
yeter yahu!!! millet asıl sorumluyu biliyor ki 20 küsur yıl sonra ikinci parti yaptı. şimdi dönüp bir şamar da uyanık esnafa atmasın mi?! bir çark sürekli yabancıyla, gurbetçiyle döner mi? bir gün.onlar da bu kalitesiz + kazık hizmeti görüp çekilmeye başlarsa ne olacak halin
iz?!
geçende arakadaşla yürüyorduk - güya herkes sosal medyasında "boykot" modundaydı.

üstad oturacak yer yoktu şaka gibi bazı şeyler.

Sadece girdi maliyetlerinin artışını fiyata yansıtmak yeterli olmayabiliyor aynı karı elde etmek için, şayet satışınız düşüyorsa bu da karlılığı etkileyen önemli bir etken.

Şahsen bu yaşıma kadar dışarıda pek nadir yemek yemisimdir. Şimdi işin maliyetinden ziyade, fahiş fiyat olduğu dusunulen işletmelerin yüksek kar yapıp yapmadığına odaklanilirsa hak yenmemis olur. İsletmeler nasılsa müşteri bol geliyor diye, kafasına göre fiyat politikası uygulayarak yüksek kar elde etmesi, bu zor zamanlardan geçen ülke insanimiz için ihanet gibidir. Haberlerde izlemiştim, bir bakkal küçük bir çocuğa 10 kestaneyi 250 TL ye satıp, serbest piyasa yea diye nara atıyordu.

Dikkat edilmesi gereken bir husus da fiyata kanıp olmadık yerlerde bir şeyler yememek gerekliliğidir. Geçenlerde hastanede işim uzayınca bari o arada yemek yiyeyim dedim. Civarda tek alternatif bir dönerci idi; Hatay bomba döner menü diye bir şey seçtim, fiyat ortalama. Açlığın da etkisiyle yarısını yiyebildim ki o kadarını yediğime de pişman oldum sonradan. Hayatımda yediğim en kötü şeylerden biriydi...

geçende arakadaşla yürüyorduk - güya herkes sosal medyasında "boykot" modundaydı.

üstad oturacak yer yoktu şaka gibi bazı şeyler.
Boykot süresini neden 2 gün olarak belirlediklerini çözemedim ben ya,

Optimum süre olarak 2 günü nasıl bulmuşlar. geri kalan 28-29 gün gidilecek oralara sonuçta.

Hoş doğru düzgün uyan da olmadı

Boykot süresini neden 2 gün olarak belirlediklerini çözemedim ben ya,

Optimum süre olarak 2 günü nasıl bulmuşlar. geri kalan 28-29 gün gidilecek oralara sonuçta.

Hoş doğru düzgün uyan da olmadı
biz o konuda zayıfız - "banane" modu olduğu için herkeste efektik olabilecek bir durum değil.

dediğim gibi yürüdük - ufak büyük isimli isimsiz 50 tane mekanın önünden geçmişizdir - tıklım tıklımdı.

Tatil dönemini merak ediyorum ben daha çok

Ulan bırak restoranı allahın üç çeyrek kokoreçine 350 lira istediler bugün.
dükkan mı - arabalı kokoreç mi ? (araba ile satanları genelde tercih ederim - ki eski abiler bırakmış heralde favori iki noktam yokolmuş zaman içinde)

hatta 1 i maç çıkışında anadolu yakasına geçince acıbadem sapağından girince üst köprünün dibinde bi otoparkta kurardu - maç çıkışı ne giderdi max kimyonlu.

biz o konuda zayıfız - "banane" modu olduğu için herkeste efektik olabilecek bir durum değil.

dediğim gibi yürüdük - ufak büyük isimli isimsiz 50 tane mekanın önünden geçmişizdir - tıklım tıklımdı.

Tatil dönemini merak ediyorum ben daha çok
bir şey dikkatini çekiyor mu, çoğu kişi kart kullanıyor bu ortamlarda. 200 Tl kahve içiyor kart geçiyor.

Bu Kart olayı bizim ülkemizde çok tehlikeli 1 hal almaya başladı. Kullanmasını bilmiyoruz.

O parayı nakit olarak verse çoğu kişi ödeme yaparken rahatsız olacak eminim. Ama kart olunca iş değişiyor. Adamlar işin psikolojisini de çözmüş.

Sadece bu sebepten ötürü Kredi kartına gelecek her kısıtlamayı destekliyorum ben

bir şey dikkatini çekiyor mu, çoğu kişi kart kullanıyor bu ortamlarda. 200 Tl kahve içiyor kart geçiyor.

Bu Kart olayı bizim ülkemizde çok tehlikeli 1 hal almaya başladı. Kullanmasını bilmiyoruz.

O parayı nakit olarak verse çoğu kişi ödeme yaparken rahatsız olacak eminim. Ama kart olunca iş değişiyor. Adamlar işin psikolojisini de çözmüş.

Sadece bu sebepten ötürü Kredi kartına gelecek her kısıtlamayı destekliyorum ben
Kredi kartı limitleri + minimum ödemeleri konusunda "Bak dikkat et - çok fena koyar" modunu çok geç açtılar.

4 5 aydır bankalar arayıp 200+ üstü limit teklif ettiler bana yok yere - talep yok bir şey yok. yeni düzenleme geldi galiba asgari ödemesine bir şeye - kesildi onlar. hemen düz ihtiyaç kredisi reklam moduna geçtiler . %50 ye yakın vade geçiriyorlar çünkü rahat rahat.

Nakit benim her daim tercihim (ya da ATM kartı -kredi kartından ziyade - direkt cash mantık en güzelidir bana göre)

şantiyelerimde çalışanlardan çok iyi biliyorum ama adamlar kaçar kartı döndüre döndüre - biriyle diğerini öyee ödeye göçtükçe göçüyorlardı. o sarmala kapılanlara allah sabır versin - birazda akıl fikir versin tabii.

yani ne bileyim yalan yok 50 TL - 100 TL - 200 TL değerini kaybettiği için bana anormal gelmiyor hiç - ben şahsen nakit çıkarıp versen garipsememde - birazda tabi şantiye ortamında ufak tefek büyük küçük hep nakit göz alışkanlığımda var.

Kart insanların kafasını kolay çeliyor - tak ödüyorsun , hesap kesimin geldiğinde "Lan ben ne yapmışım" dedirtiyor adama.

çok ükür 1 adet kart dışında hiç kullandığım bri şey yok - oda ufak /orta limit - online alışverş dışında evden bile çıkarmam.

insanların hesabı kitabını "günü kurtarmadan" çok temelli somut adım atacak şekilde planlamasını sağlayacak işler doğru olan. Her ne kadar şartları daha zorlaştıracak olma ihtimali olsada.

GLst57-W0AAzcNt

Üst Alt