fahiş restoran & cafe fiyatları - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fahiş restoran & cafe fiyatları

Ortalama 5 çalışanlı ufak bir işletme bile aylık çalışan gideri sigortalarıyla beraber 100 bin TL eğer dükkan kiraysa orayada belli bir miktar yazılır marketlerdeki gıda fiyatlarının ne kadar arttığını biliyoruz evde bile yemek yapmanın fiyatı ciddi arttı.

Abartı fiyat yapanlara tepki koyun gitmeyin ama çoğu yer ayakta kalmaya çalışıyor.

bütün kafe ve restoranlar, hatta benzin istasyonlarını da dahil edebiliriz. çok da uzak olmayan 1 gelecekte self servis modelini benimseyeceklerini düşünüyorum.

1 çalışanın maliyeti 25-26bin.
Restoran için 1 döner ustasının maaşı 35-36binlerde.
iyi 1 barista 20-24 arası bir maaş istiyor. ortalama fiyat verdim 30 isteyen var
buna bir de kira eklenirse, küçük şehirlerde işlek yerlerde kiralar 40-60bin arası aylık.
Günlük giderler, elektrik su doğalgaz vs.
Hepsini çıkarıp bir de üzerine bu işletmenin kar etmesi gerekmekte.

bu arada videodaki yer Üsküdar'da (@Barış Savaş bilir)

çok iyidir patsosu - çok iyi işletmedir, gördüğünüz patates makine/hazır değil - elle kesim patatestir eski anane usulu

ben arasında Schnitzellisine bayılırdım.

böyle kült işletmelere çatacaklarına mcdonalds ve türevi yerlerde bez gibi yemeklerine 350-400 ler nasıl yazılıyor onu çeksinler.

tane 205 TL - yiyip doymaman imkansız.
Aynen maliyeti 20 tl

Aynen maliyeti 20 tl
onu öyle hesaplarsan her işletme rekor para kazanıyor dersin...

Maaş gideri+sigorta gideri ve kira gideri + aldığı malzeme artıkça çıkarmak zorundalar. Maliyeti o bağlamda bence 20 TL değildir.

misal 50 Tl ye köfte ekmek görsen ucuz diye güvenip yer misin şu an ? (stad çevresi arabalılardan bahsetmiorum en uygun olan - dükkan olarak bri yer kastediyorum)

dediğin faktör hep vardı - 5 sene öncede maliyeti 3 5 TL derdin.

Superfresh patateslerine benziyor sanki fotodakiler.

Amsterdam patatesleri mükemmel ya, ama vermem o paraları ona da.
konu zaten içerik fiyatlaması değil - piyasadaki yemek fiyatlaması. Ben en son bir davet okazsyon değilse ne zaman dışarda yemek yedim ya da eve söyledim hatırlamıyorum. ki yememde bu fiyatlarla.

tahminende başlıktaki videodaki fiyatta içecekte almışlardır diye düşünüyorum - sade yemez kimse onu.(ordan yola çıktık diye aynı örnekteyim)

kaldıki hadi patatesten çıkalım (Patso : Patates+sosis bu arada neyse geçelim farketmez) - Lahmacun memlekette en basit ve ucuz yemektir - 55-60 TL minimum diye aklımda kalmış - daha bile artmış olabilir.

(güya instagramdan reklam kasıyor burası yeni sayılır - orda denilene göre "yurtdışından geliyromuşmuş patates")

Bu konuda en büyük antitezler şunlar

-ekonomik problemi kafeler mi yaptı.
- asıl sorumluyu eleştirin.
- ekonomi bilmiyorsunuz.
-sen gelme ulan ayı, turistler, araplar, gurbetçiler bize yeter vs vs
yeter yahu!!! millet asıl sorumluyu biliyor ki 20 küsur yıl sonra ikinci parti yaptı. şimdi dönüp bir şamar da uyanık esnafa atmasın mi?! bir çark sürekli yabancıyla, gurbetçiyle döner mi? bir gün.onlar da bu kalitesiz + kazık hizmeti görüp çekilmeye başlarsa ne olacak halin
iz?!

Üst Alt