Barcelona Başkanı Laporta: "Biz şike yapmadık ama Real Madrid 70 yıldır hakemler tarafından kollanıyor" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona Başkanı Laporta: "Biz şike yapmadık ama Real Madrid 70 yıldır hakemler tarafından kollanıyor"

Madrid lobisinin açık kurbanı olan takımın taraftarısın hala Madrid'in kollanmadığını düşünüyorsun. Ula 2013 te 3 penaltimizı vermediler ofsayttan gol attılar. Belki CL şampiyonu olup tarihi baştan yazacaktık. Sneijder drogbalı kadroya dönemin en üst düzey oyuncuları katılacaktı diğer sene. O eşlesmede 4. golü atsak Madrid'e penaltı çalar yine bizi yarı finale çıkartmazdi hakemler. Sende Madrid sevgisi Galatasaray sevgisinin bir tık üstü galiba.
2013 şampiyonlar ligi demişsin, real madrid la ligada oynuyor. bu adam da kendi liginden bahsetmiş benim anladığım. gerçi içeriği okumadım başlığa baktım. yanılıyor da olabilirim tahminimde.

ben bu sözlerin la liga için söylendiğini düşünerek bu beyanı verdim. gerçeği merak ediyorsan:

katalunyalıların saçmalıklarına inanmak kolay, gerçeği öğrenmenin bedeli var o da detaylı araştırmak. vaktin varsa yukardaki iletiyi okuyabilirsin. ŞL içerisinde yalnızca real madridin değil bayern ve barçanın da lobisi güçlü. barcelonanın da bayernin de gs real gibi 30 tane maçını bulabiliriz rakibini o şekilde elediği. kaldı ki real madrid taraftarı değilim. futbol sevgisi, futbolun seyir zevkinin düştüğü yıllardan itibaren dramatik şekilde kayboldu bende. son yıllarda gs-fb maçlarına bile bakmıyorum. ilk defa bu yıl özetleri izlemeye başladım aradan geçen bir kaç yıldır. genelde motorsporları severim. sporlarda fanatik değilim. bu yüzden objektif gözlem yapabilme yeteneğim buradaki bir çok kişiden daha iyidir. çünkü nispeten daha az taraf tutuyorum.

bu yüzden kişiler hakkında en ufak bir bilgimiz olmadan, sen şucusun, sen bucusun şeklinde kafamızda kalıplara koymayalım. 72 milletle tartışma yaparım da bu kalıpçılığı sadece türklerde gördüm

Spider_Man_meme.jpg

Iki tane birbirinden cok kollanan pislik takimlar.

Spider_Man_meme.jpg

Iki tane birbirinden cok kollanan pislik takimlar.

objektif tutumunuzdan dolayı kutlarım. sadece reali gömüp de şu barçayı savunan insanlar aynı vaka türkiye'de fener tarafından yapılmış olsa kesin olarak şike ile itham ederlerdi. aynısı biz için de geçerli. hakemlere böyle bir muamele yapsak bizi çiğ çiğ yerlerdi.

sorun şu ki real ile barça birbirinden farksız iki camiadır

şu seviyedeki rezil bir iletiyi atan beyin hasarlı biri ile münakaşaya girmek yerine, aynı sözleri ziyadesiyle iade etmek isterim.
Yalnız postu sana yönelik atmadım. La Liga için yazmışsın yazdığını , onu gördükten sonra yazdım bu postu. Şahsına yazmış olsam ortaya değil sana gerizekalı derdim. Bu forumda Real Madrid'den biz diyerek bahsedenlere benim lafım. Ha şunu da ekleyeyim ; La Liga falan takip etmem ama mantık yürütüyorum , koskoca Bayernlerin falan uğruna paçavra gibi doğrandığı bir takımın kendi liginde kayrılmadığını iddia etmek bence daha net bir beyin hasarı göstergesi , üstelik bir de Franco meselesi var.

Yalnız postu sana yönelik atmadım. La Liga için yazmışsın yazdığını , onu gördükten sonra yazdım bu postu. Şahsına yazmış olsam ortaya değil sana gerizekalı derdim. Bu forumda Real Madrid'den biz diyerek bahsedenlere benim lafım. Ha şunu da ekleyeyim ; La Liga falan takip etmem ama mantık yürütüyorum , koskoca Bayernlerin falan uğruna paçavra gibi doğrandığı bir takımın kendi liginde kayrılmadığını iddia etmek bence daha net bir beyin hasarı göstergesi , üstelik bir de Franco meselesi de var.

Beni alıntılayıp mesajıma karşı bu mesajı atarsan iletinde yazan hakaretin muhattabı otomatik olarak ben olmuş oluyorum. Franco dönemi ile ilgili söylenenlerin çok büyük oranı katalanların uydurmalarıdır. Real Madrid kralın takımı falan değil, sadece kral alfonzo tarafından taç ve real yani kraliyet ünvanı verildi. Franco'nun real madrid'i desteklediği iddiası başlı başına yanlış bir düşünce ve altını dolduracak herhangi bir argüman da yok. Bunlar kulaktan dolma bilgiler, tavsiyem bunlara inanmamanız. Barcelonalılar külüplerinin ispanyol hava kuvvetleri tarafından bombalandığını bile iddia etmişlerdir. Evet bombalama oldu yalnız bunu italyan hava kuvvetleri yapmıştır. çünkü faşist rejimi destekleyen almanlar ve italyanlardı. daha çok şey yazılır da ikinci kez tekrar etmek istemem tüm bunları. Real madrid kulübü santiago bernabeu nedeniyle kral ile çok kez karşı karşıya geldiği gibi gazabına da uğramıştır. bırak franco tarafından desteklenmeyi.

bir de bu işlerin göreceli olma sebebi de neye göre kime göresidir. Türkiye'de bjk fb ve tslilere sorduğunda en çok desteklenen ve kollanan takımın galatasaray olduğunu söyleyecektir. Neden? çünkü en başarılı ve en zor mağlup edilen takım Galatasaraydır. bu yüzden de nefret edilir. Nefret edildiği için de kendisine karşı objektif olunamaz. her takımın kendi rakibine karşı bu tür ithamları olabilir, real madridlilere göre de barça kollanıyor. bunların çoğu ciddiye alınamayacak saftasatalar bana göre. Real madrid kollanmıyor gibi bir cümle sarfetmedim. böyle bir fikri de savunmadım. kollanıp kollanmama yorumları kişinin desteklediği tarafa göre değişiklik gösterebilir. yoksa kollanma durumu her büyük takım için çeşitli zamanlarda ve mekanlarda olan bir şey.

tekrar edeyim, real madrid kayrılmıyor gibi bir argüman sunmadım

Beni alıntılayıp mesajıma karşı bu mesajı atarsan iletinde yazan hakaretin muhattabı otomatik olarak ben olmuş oluyorum. Franco dönemi ile ilgili söylenenlerin çok büyük oranı katalanların uydurmalarıdır. Real Madrid kralın takımı falan değil, sadece kral alfonzo tarafından taç ve real yani kraliyet ünvanı verildi. Franco'nun real madrid'i desteklediği iddiası başlı başına yanlış bir düşünce ve altını dolduracak herhangi bir argüman da yok. Bunlar kulaktan dolma bilgiler, tavsiyem bunlara inanmamanız. Barcelonalılar külüplerinin ispanyol hava kuvvetleri tarafından bombalandığını bile iddia etmişlerdir. Evet bombalama oldu yalnız bunu italyan hava kuvvetleri yapmıştır. çünkü faşist rejimi destekleyen almanlar ve italyanlardı. daha çok şey yazılır da ikinci kez tekrar etmek istemem tüm bunları. Real madrid kulübü santiago bernabeu nedeniyle kral ile çok kez karşı karşıya geldiği gibi gazabına da uğramıştır. bırak franco tarafından desteklenmeyi.

bir de bu işlerin göreceli olma sebebi de neye göre kime göresidir. Türkiye'de bjk fb ve tslilere sorduğunda en çok desteklenen ve kollanan takımın galatasaray olduğunu söyleyecektir. Neden? çünkü en başarılı ve en zor mağlup edilen takım Galatasaraydır. bu yüzden de nefret edilir. Nefret edildiği için de kendisine karşı objektif olunamaz. her takımın kendi rakibine karşı bu tür ithamları olabilir, real madridlilere göre de barça kollanıyor. bunların çoğu ciddiye alınamayacak saftasatalar bana göre. Real madrid kollanmıyor gibi bir cümle sarfetmedim. böyle bir fikri de savunmadım. kollanıp kollanmama yorumları kişinin desteklediği tarafa göre değişiklik gösterebilir. yoksa kollanma durumu her büyük takım için çeşitli zamanlarda ve mekanlarda olan bir şey.
Senin mesajın , yazmak istediğim şeye vesile oldu diyelim. Dediğim gibi üçüncü çoğul şahıs kullanmazdım ortaya söylemiyor olsam. CL özelinde dönen dolaplara hakimim. Forumda da yıllarca sözde Galatasaraylıların bu malum kulüpten biz diyerek bahsettiği postları okudum ve bu konuda tepki gösterdim zira belki de en büyük başarımıza hakem şikesiyle engel oldular. Barcelonayı da hiç sevmem ama dışarıdan bakan bir gözle bu kirli kulübün ligi temiz götürebileceğini düşünmüyorum. Bizimkisi biraz tümevarım.

Senin mesajın , yazmak istediğim şeye vesile oldu diyelim. Dediğim gibi üçüncü çoğul şahıs kullanmazdım ortaya söylemiyor olsam. CL özelinde dönen dolaplara hakimim. Forumda da yıllarca sözde Galatasaraylıların bu malum kulüpten biz diyerek bahsettiği postları okudum ve bu konuda tepki gösterdim zira belki de en büyük başarımıza hakem şikesiyle engel oldular. Barcelonayı da hiç sevmem ama dışarıdan bakan bir gözle bu kirli kulübün ligi temiz götürebileceğini düşünmüyorum. Bizimkisi biraz tümevarım.

ŞL konusunda yaşananlardan dolayı taraftarlarımızın bu konuda öfkeli olmalarını anlayabiliyorum. Son derece normal, zaten bu tür öfke ile bakan ve mağdur olan bir çok avrupada kulüp var. Kimisi Real tarafından mağdur edilen, kimisi Bayern tarafından kimisi barça tarafından. 1993'te canımızı okuyabilirlerdi United için, ama bu sefer kural değiştirdiler.

Aslında bu kulüpler, karşıdaki takımı ezin yok edin diye hakemleri tehdit edeceğini de düşünmüyorum. Hakemler bu güçten çekindikleri için aleyhte kararda yeterince cesur olamıyorlar. Lobi güçleri daha çok kurallar için, dağıtılacak para miktarı için etkili. Hakemler zaten yeterince bu marka isimlerinden dolayı dehşete düşüyorlar ve sağlıklı karar alamıyorlar. Hakemleri VAR odasına kapatıp ordan maç yönetttirsek, hakemler fiziki olarak sahada olmasa bu hakem korkaklığı konusunun önüne geçilebilir. Yalnız hakemlerin ismi kamuoyu ile paylaşılmayacak. yapay zeka destekli olacak, yarı otomatik ofsayt gibi. Zayıf olanı yakmak kolay, daha az yaptırım var, daha az tehdit var. Daha az eleştiri var. Böylece kolay olanı seçiyor hakemler de

Yalnız postu sana yönelik atmadım. La Liga için yazmışsın yazdığını , onu gördükten sonra yazdım bu postu. Şahsına yazmış olsam ortaya değil sana gerizekalı derdim. Bu forumda Real Madrid'den biz diyerek bahsedenlere benim lafım. Ha şunu da ekleyeyim ; La Liga falan takip etmem ama mantık yürütüyorum , koskoca Bayernlerin falan uğruna paçavra gibi doğrandığı bir takımın kendi liginde kayrılmadığını iddia etmek bence daha net bir beyin hasarı göstergesi , üstelik bir de Franco meselesi var.
Arsenalime laf etmezsin umarim

Üst Alt