⚽ AL 21/22 3. Ön Eleme Turu M:2 | St. Johnstone 2-4 Galatasaray | MS | 12 Ağustos | Spor Smart - Sayfa 116 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ AL 21/22 3. Ön Eleme Turu M:2 | St. Johnstone 2-4 Galatasaray | MS | 12 Ağustos | Spor Smart

Pas trafik polisine ihtiyacımız var. Cicaldau ile bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Nelsson’la oyunu daha rahat kurabiliriz.

sevgili kadir , gol linkleri icin tesekkurler zahmet etmissin.

her ne kadar rakip bizim seviyemizde olmasa da, iskoc liginde celtics,rangers vs ile lig mucadelesi veren ve son sezonun en sukse ekiplerinden biri idi cifte kupali...

bu macta yaptigimiz pozitif noktalari da haliyle yorumlamak kritik etmek onemli kendi adima... *ozellikle atilan gollerdeki kurgularimiza ayri dikkat cekmek istiyorum senin ekledigin linkler nezninde;

golleri cok begendigimi ayrica belirtmek istiyorum. organize ataklarla olmasi ayrica memnuniyet verici...
ilk gol diagne klasik vurusu, eplde de bu tur pozisyonlara kendisini sokuyordu tehlikeli pozisyonla biten.
bu aksam cikana kadar iyi di. gol disinda iyi duvar oldu, adamini yeri geldi kovaladi,yeri geldi az geriye gelerek pas istedi kendini gosterdi topu aldi akabinde faulleri kazandi. caliskanligi ,oyundan dusmemesi ve de attigi golle ozguven gelip kendisine de guzel moral olmasi macin sonraki donemine dair iyi isiklar idi kendi ozelinde.
daha once de dedim. epl deki bireysel performansini begenmistim - yeni sezonda kalmasindan yanaydim, umarim kalir.

1.gol muthis bir dikine modern futbol atak baslangici ve bitiriciligi... klasik epl seviyesi golu ve ornegi.
solda arda feg dar alan girisimleri oluyor en son top rakipten pva 'ya geliyor o da hic bekletmeden dikine one orakip orta sahanin ortalarindaki kerem'e hizli oynuyor ,yerden gelen topu cevik bri sekilde alip hemen donenerek klas dokunusla one dogru iten kerem akanbinde yien ayni guzellikle diagne'yi yerden sert duzgun sekilde kaciriyor ,iceri topla giren diagne muthis soguk kanlilikla pozisyonu golle sonuclandiriyor...
bastan sona sapka cikarilacak bir gol.

2. golun atak baslangici sapka cikarilacak turden.
*lyund pasi aliyor once cekiyor hafiften ,sonra taylan 'a baskiyi gordugu icin daha soldaki bos olan marcao'da varken - lyund pasi dikine one dogru yerden derinlemesine pas almak icin kendisini gosteren berkan'a yolluyor berkan da dikine oyunu devam ettirip arda'a veriyor yerden, *kaptan arda klas bir vucut hareketi ile topuk pasi asisti ile kerem'i iceri girer girmez muthis time-ing ile bulusturuyor sonrasi gol......
golu atan kerem'i de alkislamak gerekir , pozisyonu takip edip kendisini iceri atip pas yolu aciyor boylelikle arda tecrubesi ile muthis bir klas pasla keremi kaciriyor.
*muthis bir baslangic ve final kanimca.

3. gol atak baslangici resmen 2.golun baslangici hemen hemen ayni yerlerden ayni oyuncu bas rolde ; lyundama.
onceki goldeki karesine nazaran bu gol baslangicinda saglam pres yiyor riske atiyor , o an pas opsiyonlari >
kaleye donebilir uzun pasla. en garanti yol, orta cizgi yari alanimizdaki yardima gelen berkan'a verebilir bir sekilde, sonradan gelen taylan arkada golge olsa da belki bir saniye sonra pas opsiyonu olabilir, ikili pres olsa taca atabilir lyund,,,,
fakat o 2.golun atak baslangicindaki basrollugunden dolayi ozguven ve moral ile topu yine o goldeki gibi one dikine yine ayni yere oynuyor - bu sefer pas almak icin kendini gosteren berkan degil kerem oluyor ,kerem pasi alir almaz one dogru topla gidiyor pasi diyagonal sekilde arda feg ikilisinin arasina atiyor > *kaptan arda carpraz muthis kosu ile cezasahasina bos kosu yapip rakibin stoperini de bozuyor dengesinden ediyor arda nin biraktigi rahat alana feg ayni tecrube ile deplase olup muthis zamanlama ile topla bulusup guzel bir feyk ile rakibi ekarte edip duzgun bir vurusla fileleri havalandiriyor....
*yine ayni sekilde muthis bir baslangic ve final....

4.gol soldan pva yine dikine hizli dusunup pasi mustafa'ya ulastiriyor gelen pasi ayak disi ile muthis sekilde sol acikta bosta olan babel'e yolluyor babel ball hog turunde bir bitiricilik yapacakken neyseki karambolde bosta kalan topa emre k orada bitip guzel bri akrobotik bir vurusla topu filelerle bulusturuyor....

@Keramettin TANRIVERDİ

benzer basarili varyasyonlari bundan sonraki maclarimizda da bol bol gormeyi temenni ediyorum.

ps;

maca yonelik arti eksi noktalari yeni mac basliginda yorumlamayi dusunuyorum.

Şu ana kadar oynadığımız maçlarda ve bu maç özelinde pozitif ve negatif çıkarımlar bence şunlar:

Takım dört senedir yaptığı hataları aynı şekilde devam ettiriyor. Defanstan çıkarken asla yapılmaması gereken tüm hareketleri yapıyorlar. Bilen bilir bunu senelerdir eleştiriyorum çünkü bu takımın o şekilde oynayacak teknik kapasitesi yok. Fatih Terim belli ki bunları düzeltecek ve oyuncuları geliştirecek kapasitede de değil. Bu nedenle transferler ile bunları düzeltmeye çalıştığımız görünüyor. Kısmen işe de yarayabilir. Bakalım…

Boey’i şu kısa sürede bayağı beğendim. Terim’i ve ekibini tebrik ederim. Bu tip genç oyunculara yönelmemiz çok önemli.

Genç olmasa da VA’un yaşı nedeniyle düşüş yaşamaya başlayacağı noktaya kadar bu takıma ciddi katkı vereceğini düşünüyorum. Gelmeden önce tanımadığım bir oyuncuydu. Şu kısa sürede sahaya koyduğu futbolu çok beğendim. Ömer’den VA’a geçinçe bünye şoka uğramış, VA’u abartmış olabilirim. Zaman gösterecek.

Geçen yıl söylediğim gibi Kerem‘de ısrar edilmeli. Koşuları ve ara pasları çok iyi. Akıllı oyuncu. Ancak güçsüz. Şutlarını geliştirdi mi bilmiyorum henüz ama o konuda pek iyi değildi geçen yıl. Eğer kendisini şu iki konuda geliştirirse, net söylüyorum, yurt dışına transfer yapar. Ancak geliştirmezse bir çok maçta sahada silinme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Ben kötü oynasa da, eleştirsem de oynamasını destekleyeceğim çünkü çok kaliteli iki yönü var ve bunlar onu özel bir oyuncu yapıyor. Ancak taraftarın bir maçta anormal övgüsünü alan diğer maçta bu nasıl 11 oynar denilen bir oyuncuya dönüşebilir. Özellikle fiziki olarak gelişmesi şart.

Diagne’nin attğı goldeki deparı, iki oyuncunun onu durduraması beni şok etti. SA’ın antremanlarını yediği için mi bu seviyede yoksa o iki oyuncu mu çok yavaş kaldı bilemiyorum. Umarım fiziksel olarak iyi seviyededir ama sezon öncesi geçirmeden nasıl bu halde çok ilginç. Güçlü ve fit Diagne pozisyon hazırladığın sürece bu ligde çok gol atar ama bu gole rağmen şunu söylüyorum. Diagne altı pas golcüsü. Orada topla buluşturmalıyız. Maalesef bize geldiğinden beri takım olarak bunu başaramıyoruz. Başaramadığımız sürece de taraftardan eleştiri yemeye devam eder. Bu onun suçu da değil. Keza aynı sorun Falcao’da da, Mohamed’de de var. Golcüler gayet iyi ama top gelmediği sürece yapabilecekleri bir şey yok.

Taylan’ı beğeniyorum, Gedson gelebilse, Emre Kılınç ile çok iyi üçlü olacaklarını düşünüyorum. Ya da Cicaldau mu oraya yerleşir bilemiyorum çünkü hiç tanımadığım bir oyuncu. Ama orta sahamızın bu lig için çok iyi olma potansiyeli var.

Babel girince maça hareket getirdi ama bu takımın iki kanat oyuncusuna ihtiyacı var. Hızlı, bileği çabuk dönen, golcü iki oyuncu lazım çünkü kadroya baktığımızda istikrarlı gol atacak , topu ileri taşıyacak az oyuncumuz var.

Kadromuza baktığımızda stoperlerden beklere, orta sahadan kanatlara düzenli gol ve asist yapacak oyuncumuz yok. Rakamlara bakarsak Cicaldau ve Kerem öne çıkıyor. Bu üzerinde düşünülmesi gereken bir sorun.

Marcao ve Luyindama 0 gol katkısı bekleyebileceğimiz iki oyuncu.
VA ve Boey’den toplamda 5 gol 5 asist alabilirsek kariyer istatistikleri olarak çok iyi verim almış oluruz.
Taylan bizde gol bölgelerine çok az giden bir oyuncuya dönüştü.
Keza Emre Kılınç da öyle.

Yani gol ve asist yükünün yüzde 90’ı üç dört oyuncuya binecek. Bu da hiç sağlıklı bir kadro yapılandırması değil. Özellikle Arda ve Feghouli ilk on bir oynayacaksa, işimiz çok zor.

Fatih Hoca’nın Taylan ve özellikle Emre Kılınç’dan gol yollarında yararlanması lazım. İkisi de sürekli şut aramalı, o ileri çıkışları yapmalı. Özetlere bakınca Emre Kılınç’ın bu yönü güçlüydü ama adam bizde şut çekmeyen birine büründü.

Bence bu sorun bizim ligde kaderimizi belirleyecek. Golcü kanatlar almazsak ve orta sahalarımızdan daha iyi verim alamazsak bizi tekrar kısır bir sezon bekliyor olabilir.

Bir önceki maçta buraya yazmadım diye kaybettik diye düşünüp üyeliğimin şifresini bulmak için epey uğraştım.
Kesinlikle Kazanacağız Kazanmamız gerekiyor.
Bize rahatlık batıyor illa bir sıkıntı olacak bir problem olacak takım anca o zaman toparlanıyor.
Bence sezonun en kritik maçlarından birisi gidişata yön verecektir.
Bu yüzdendir ne olursa olsun KAZANACAĞIZ
Tahminim : 2-0
2 - 0 demiştim ama 2 farkla bitti.
Hoca takımı çok iyi analiz etmiş hava toplarını oldukça az kullandık buda yararımıza oldu
2 forvet çıkmaması şişirme toplar olmaması da çok iyiydi.
Bu galibiyet hocaya yazar
Arda mı arda mı diyenlere de klası yeter kondisyon olarak düşük olabilir ama
takıma uzun vadede çok şey katar Ölüsü bu lige yine yeter

dün gece yaptığımız en olumlu iş, topu ayağına alanın sürekli bi sağa bi sola yanlara değil de önce dikine adamı aramasıydı.

olması gerektiği gibi dikte adam bulamayınca yana döndüler. belli ki sağlam azar yenmiş ve çalışılmış.

Biz çok fazla bireysel hata yaptık lakin rakip kendi potansiyelinin en üstüne yakın bir yere çıktı ona rağmen seviye farkı çok fazla olduğundan bu kadar bireysel hata olmasına rağmen turu atladık

Attığımız golün 2 katı bireysel hata yapmış olabiliriz hepsini değerlendiremediler

Koçum Kerem, 2 alt ligden geldi maçın adamı oluyor. Bize işte böyle azimli, çalışkan çocuklar lazım.
Işte gençlerle oluyor bu son sözleşmesini yapacak veya avrupada kendini kanıtlamış buraya tamamen para için gelen adamlarla yapman imkansız. Bu çocuklar hata da yapacak kötü de oynayacak ama hiç bir zaman mucahadele etmedi demezsin hep koşarlar birşeyler yapmak için uğraşırlar çünkü kendilerini ispat etmek zorundalar gelecekleri için.

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

kmülatif olarak bakarak 2 maçtan hoş + doneler çıkarmak mümkün
rakip dandik olsa da bu sene sıkça karşılaşacağımız takımı sahasına yığıp bekleyecek takım örneği idi
2 maçta da vitesi artırmak suretiyle rakibi nasıl bozup seri hamlelerle posyona girebildiğimizi gördük
daha çikaldau gelecek, ve de inş 1 tane kanat. sonrasında ii bir takım izleyeceğimizi düşünüom
tabi - doneler de var ama bunları da zamanla azaltmamız söz konusu olacaktır

kmülatif olarak bakarak 2 maçtan hoş + doneler çıkarmak mümkün
rakip dandik olsa da bu sene sıkça karşılaşacağımız takımı sahasına yığıp bekleyecek takım örneği idi
2 maçta da vitesi artırmak suretiyle rakibi nasıl bozup seri hamlelerle posyona girebildiğimizi gördük
daha çikaldau gelecek, ve de inş 1 tane kanat. sonrasında ii bir takım izleyeceğimizi düşünüom
tabi - doneler de var ama bunları da zamanla azaltmamız söz konusu olacaktır

Fatih hocam ile guzel ve gunesli günler yakin dedigini duyar gibiyim ustadim

Üst Alt