17/18 H:19 | Galatasaray 2-0 Osmanlıspor | MS | 27 Ocak - Sayfa 67 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Odul yonetmeligini tekrar incelerim ama ben tum hakedislerin sezon aralarinda yatirildigini hatirliyorum

Eğer böyleyse kulüplerin yıl içinde maddi dara düşmesinden daha doğal bir durum yok. Hele hele bizimki gibi takımı komple yenilediğimiz durumlarda. Sene içinde bu tip az ama sürekli geliri alamazsa bu kulüp futbolcu maaşlarını da ödeyemez tabii ki.

Eğer böyleyse kulüplerin yıl içinde maddi dara düşmesinden daha doğal bir durum yok. Hele hele bizimki gibi takımı komple yenilediğimiz durumlarda. Sene içinde bu tip az ama sürekli geliri alamazsa bu kulüp futbolcu maaşlarını da ödeyemez tabii ki.
Günü gününe maaş ödemesi hiç yapılmıyor zaten son yıllarda bu 4 ay mevzusunu tekrar tekrar söylemekte farklı bir amaç var muhtemelen.

İkinci devreyi izlemedim ama selçuk çıkmış ki ilk devre göze batacak kadar kötü değildi. Niye çıktı, sakatmıydı.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Renktaşım ne yaptı mesela sence ilk yarı? Rakip baskı yapmadığı için attığı paslar mı mesela iyi gösterdi?

Bak benim gözlemim mesela, top rakipte iken Selçuk ortada yok. Bugüne kadar ne deniyordu, Selçuk zaten öyle bir oyuncu değil, ee ama bu sefer mesela bir pozisyonda, Selçuk atağa çıkarırken rakip omuz omuza pozisyonda afedersin küçük çocuktan top alır gibi aldı bunun ayağından topu. Mesela bir başka sorun rakip az bir şey baskı yapınca yine ne yapacağını şaşırdı.

Ne anladım o zaman ben bu işten? Bir tek rakip baskı yapmadığı zaman rahat bir şekilde pas atsın diye mi sahada olsun Selçuk? Rakibi kim karşılayacak, tek başına Tolga veya oynadığı zaman Fernando mu? Bunun olmadığını dün yeteri kadar görmedik mi? Rakip elini kolunu sallaya sallaya oynadı, özellikle orta sahada.

Fernando , yanina selcuk-tolga-donk degismeli olarak yeterlidir
Bu saydığın isimlerden hiç birinin Dribbling özelliği yok. Bu isimler ile aynı dün olduğu gibi orta sahada daha çok top çevirirsin, topu daha zahmetli daha fazla zaman kaybederek ileri taşırsın. Zaman kaybı demek rakibin yerleşmesi demek, rakibin yerleşmesi demek daha zor pozisyon bulmak demek.

Tudor diyen arkadaşlar, bu adama duyduğunuz sevgiyi anlamıyorum ama gayet tabii sizin bileceğimiz iş. Ancak unuttuğunuz bir şey var, bence Fatih Terimin ikna edemediği adamı Tudor hiç ikna edemezdi. Yine sakatlıklar yüzünden, Ndiaye'nin olmaması yüzünden Tudor çok farklı bir kadro çıkarmazdı. Hele böylesi bir karışıklık içinde dünki maçı Tudor ile kazanmayı düşünmek için kendimi bayağa zorlamam gerekiyor.

Bu saydığın isimlerden hiç birinin Dribbling özelliği yok. Bu isimler ile aynı dün olduğu gibi orta sahada daha çok top çevirirsin, topu daha zahmetli daha fazla zaman kaybederek ileri taşırsın. Zaman kaybı demek rakibin yerleşmesi demek, rakibin yerleşmesi demek daha zor pozisyon bulmak demek.

Zaten o yuzden de o ozelligi olana veriyorlar 16 milyon euroyu . Sana da zamaninda hata yaparak tonla para doktugun bu 3 luden faydalanmak kaliyor

Zaten o yuzden de o ozelligi olana veriyorlar 16 milyon euroyu . Sana da zamaninda hata yaparak tonla para doktugun bu 3 luden faydalanmak kaliyor
Istediğin kadar faydalan, bu oyuncuların özellikleri arasında bu söylediğim yok ne yazık ki. Bu yüzden bu orta saha ile dün oynadığımız oyunu daha fazla izlememiz sürpriz olmaz.

Evet, böylesi bir özellik için o paraları veriyorlar ama tabii İngiltere'de öyle kolay Dribbling atabilir mi orası da muamma.

Sinan, bence çok sığ düşünüyorsun. Oyuncu satmak ateşe biraz su sıkmaktan başka bir şey değil. Üstelik eline net kalan 8-10 milyon ise. Biz sadece ödenmeyen maaşları biliyoruz ama kimse henüz daha ödenmeyen bonservis taksitlerini düşünmüyor.

Sattın diyelim, elinde para eden herkesi sattın diyelim, sonra? Yine orta sıralara oyna, gelirler yine dibi bulsun ve orta şekerli takımın giderini bile karşılayama.

Ne şu an olan durum çözüm, ne de beş on milyon kara işe yarayacak oyuncuları satmak.

Son düzenleme:
Bu durum tum klupler icin mecburiyet haline gelmemis olsaydi

ne basaksehir ileriki transferlerini dusunerek cengiz gibi bir adami satardi

ne besiktas en formda golcusunu 3 kulvarda yarisa devam ediyorken birakirdi

ne de senelerdir defans istikrarini ilk kez kjaer ile bulabilmis olan fener ,oyuncunun gitmesine musade ederdi

durumu mecbur kilan unsurlar ve riskler var ve bunlar artacak , ama sevindirici olan su , zamanla dengeyi bulacaktir cunku tum kluplerimiz bu kiskacta

Üst Alt