UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin Yeni Formatını Resmen Duyurdu! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin Yeni Formatını Resmen Duyurdu!

Yeni sisteme kızıyorum ama çeyrek final ilk maçlarından bu yana bu takımlarla oynanan futbola bakıyorum acayip keyifli.

Başka birisi de Almanya’dan Stutgart İtalya’dan ekstra Bologna veya Roma alınacağına Türkiye’den, Polonya’dan, Yunanistan’dan bir takım alınsa bu takımlar yine çeyrek final oynayacak değişen bir şey olmayacak dese o da haklı.

İtalya’dan 6 takım bile olabilir. Atalanta veya Roma ligde ilk 5 dışında kalırsalar ama Uefa’yı alırsalar Şampiyonlar ligine giderler.

benim anladığım 6 maç yerine daha fazla maçlı bir serüven - üstüne playoff oynama ihtimalinde var .

o yüzden maç başı geliri artışı söz konusu.

bu formatta mucizeye yakın süpriz yapmak - ama klasik gruplarda bir takım X puan aldı hadi yatış modunu ortadan kaldırdığı için daha merakla beklediğim bri format yalan yok.

4 rakip olacağına göre 5 torbaya ayıracaklar takımları. Muhtemelen 3. torba ya da 4. torba oluruz kura şansıyla üst tür imkansız değil. Tabii önce şampiyon olmak sonra da playoffu geçip gruplara kalmak lazım

4 rakip olacağına göre 5 torbaya ayıracaklar takımları. Muhtemelen 3. torba ya da 4. torba oluruz kura şansıyla üst tür imkansız değil. Tabii önce şampiyon olmak sonra da playoffu geçip gruplara kalmak lazım
benim bildiğim hala 4 torba

her torbada (kendininki dahil) 2 rakip seçeceksin. teknik olarak 2 denk - 2 daha düşük rakip demek oda 3üncü torba için mesela

4 torba olcak üstad. Kendi torbandan rakiple de eslesebileceksin. Her torbadan 2 rakip cekeceksin. Biriyle içerde biriyle dışarda oynayacaksın.

ben bu formatı destekliyorum - şanslı kura ile 3 rakip seçerek güzelleme ya da kahrolma modu yerine daha fazla rakiple süpriz yapabilme - yol alma motivasyonu bence daha iyi.

format değişmesede dominant ligler /takımlar / bütçeler ağır basacak normalde.

daha fazla maç olması bana göre çok daha iyi. sadece 2 wildcard biraz garibime gidiyor.

hatta aslında Euroleague gibi yarı final-final bile aynı şehir stadda 1 haftalık Avrupa futbolu bayramı gibi olsa hayır demem.

bu arada CL playoffunda elenince aşağı kupaya düşmece falanda yok di mi artık ? Grup kısmından zaten yokta - kupalar başından nasıl takımlarla başlıyorsa öyle gidecek diye kalmış aklımda.

yani finibaaçi CL playoffu oynarsa ve elenirse avrupasız sezon olacak onlara. artık 15 günde 1 maç talep ederler arada tatilli flan.

bu arada CL playoffunda elenince aşağı kupaya düşmece falanda yok di mi artık ? Grup kısmından zaten yokta - kupalar başından nasıl takımlarla başlıyorsa öyle gidecek diye kalmış aklımda.

yani finibaaçi CL playoffu oynarsa ve elenirse avrupasız sezon olacak onlara. artık 15 günde 1 maç talep ederler arada tatilli flan.
Cl elemlerinde uefaya düşme war ama gruplardan sonra yok.
Bir de bu sene playoffta muhtemelen seri başı olamayacaz.sıkı bir takım gelme ihtimali yüksek.clye kalamazsak şaşırtıcı olmaz
Şu anda şampiyonlar yolunun seribaşları:

Şaktar
Zagreb
Kopenhag
Young Boys
Galatasaray

Kızılyıldız'ın puanı da bizden üstte ama CL şampiyonu zaten liginden Clye gitme hakkı kazancağı için onun hakkı Sırbistan'a gidiyor direkt giriyorlar.

Slavia 4 puan önündeki Sparta'yı geçerse veya Olympiakos şampiyon olursa seribaşılıktan düşüyoruz ama

Edit: En son 23-24'ün puanları 24-25'i değil 25-26'yı etkiliyordu. Onu değiştirmişlerse Ferencvaros ve Qarabag da önümüze geçiyor. Kast ettiğin buysa

Son düzenleme:
Fbnin tek kulvara düşmesi demek ligin 1 nolu favorisi haline gelmeleri demek. Gruplara kalıp gruplardan çıksınlar ama sonrasını ben de istemem.
onu kastediyorum zaten 8 tane AVL maçı kaosa yeterli olacaktır onlarda.

AVL grubundan çıkabilirler mi - çok sanmam ama ilk 8 haricinde ekstra fikstürle playoff vs tarzıysa daha iyi

bu arada, galibiyet primi bu formatta düşürülmüş, ama maç sayısı arttığı için belki daha uygun olur bizim için.

bu arada, galibiyet primi bu formatta düşürülmüş, ama maç sayısı arttığı için belki daha uygun olur bizim için.
şu bir gerçek :

CL falan kazanamaz türkiyeden herhangi birisi - biz dahil . en azından önümüzdeki 10 yıl sürecinde bne mümkün görmüyorum. Çok altın jenerasyon + epik transferin denk gelmesi lazım bana göre.

o yüzden bu formatta çıkıp - dengin olan takımları yeneceksin (rövanş falan olmadığından grup aşamasında özellikle - tek maç hepsi)

mevcut formattaki gruplardan daha çok gelir bile elde etmen mümkün bence.

Üst Alt