True Detective - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

True Detective

İlk sezonu şimdi bitirdim oyunculuklar müthiş ona diyecek sözüm yok da senaryo biraz zayıf kalıyo gibi.Sezon finali de zayıftı o yüzü yaralı adamdan sonrasını bağlayamadılar.Belki 2. sezonda ekstra şeyler olur orasını bilmem de Breaking Bad'la falan karşılaştırılacak bi şey yok daha .IMDB puanı fazla şişirilmiş

İlk sezonu şimdi bitirdim oyunculuklar müthiş ona diyecek sözüm yok da senaryo biraz zayıf kalıyo gibi.Sezon finali de zayıftı o yüzü yaralı adamdan sonrasını bağlayamadılar.Belki 2. sezonda ekstra şeyler olur orasını bilmem de Breaking Bad'la falan karşılaştırılacak bi şey yok daha .IMDB puanı fazla şişirilmiş

finali ve senaryosu mu zayıftı :D hadi finali tercih meselesi derim daha çok ters köşe istedin veya bir karakter ölsün istedin anlarımda bu senaryoya zayıf demek pek mantıklı değil ,bende b.b severlerdenim ama daha sekiz bölümde b.b den sonra en iyi dizi oldu imdb puanı tam yerinde

finali ve senaryosu mu zayıftı :D hadi finali tercih meselesi derim daha çok ters köşe istedin veya bir karakter ölsün istedin anlarımda bu senaryoya zayıf demek pek mantıklı değil ,bende b.b severlerdenim ama daha sekiz bölümde b.b den sonra en iyi dizi oldu imdb puanı tam yerinde

Eğri oturup doğru konuşalım dizinin bütün karizması Rust ve onu oynayan adamın oyunculuk yeteneği üzerine kurulmuş onun haricinde pek bi numarası yok.Zaten 2.sezonda Matthew McConaughey olmayacakmış gene izlenir orası ayrı ama overrated olduğu açık ve net ortada

Eğri oturup doğru konuşalım dizinin bütün karizması Rust ve onu oynayan adamın oyunculuk yeteneği üzerine kurulmuş onun haricinde pek bi numarası yok.Zaten 2.sezonda Matthew McConaughey olmayacakmış gene izlenir orası ayrı ama overrated olduğu açık ve net ortada

Tamam abicim en büyük breaking bad ondan iyi değil merak etme :D

Dizi populer hale geldikce o imdb notu duser yazmistim daha once, neden boyle dusundugumu anlatayim. Sekiz bolumun tamamini izlememis olanlar icin spoiler icerir:

Su anki IMDB notu cogunlukla Amerika'daki HBO abonelerinin verdigi oylarla olustu. Onlarin da buyuk bir kismi 95'te ofiste tek siyahi detektif yokken 2012 yilinda iki siyahi detektifin iki beyaz detektifi bir nevi sorgulamasi( Amerika'daki degisim), kullanilan sarkilarin birbiriyle baglantisi vs. gibi detaylari da yakalayip diziye hayran kalan tipler.

Dizi populerlesip hem Amerika icinde hem diger ulkelerde daha genis bir kitleye ulasinca temposunu agir bulanlar, Rust'in kilisedeki tiplere bakip "bunlarin ortalama iq'su kactir sence?" gibi laflarina bozulanlar, baska dizilerin fanboylari IMDB puanini asagi cekerler.

Senaryonun zayifligina gelirsek Rust karakterinin karizmatik olmasi da senaryonun bir parcasi. Boyle bir karakterin oldugu senaryo zayif bir senaryo degildir. O aktorun on yil onceki filmleriyle kiyaslayin bu dizideki karizmasini. Fark senaryo mu yoksa oyuncu mu?

Dizi ismine yakisir sekilde gercekci bir detektiflik hikayesi sunmaya calisiyor. Karakter odakli olmasi da bu sebepten. Yuzu yarali adami bulmalari 17 yil aliyor, ondan sonrasi ki senatoru falan icine alan zengin ve politik gucu olan bir gruba karsi dava acilmasi bile ellerinde saglam bir kanit yokken imkansiz.

Cok iyiydi. OyunculklAra girmiyorum bile. Sadece isin derinine inmeden bu tek sezonluk olmasina uzuldm.

Overrated dien teen wolf disinda bisi iZlemesin

Aylardir dizi izlemeyen, vakti olmayan bir kisiye izledigine pisman etmeyecek ve niye bitti ya dedirtecek diziyse izlemeye baslayayim?

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi?

Bence oldukça güzel bi dizi oyunculuklar karakterler oldukça yerinde senaryo da güzel. Şiddetle tavsiye edilir.

Diziyi sevmemenize belki sebep olacak şey ağır bir temposu olabilir.

Hiçbir yorumu okumadan kendi düşüncemi yazayım, çok ilgi çekici başladı ve kimi bölümler oldukça iyiydi ama final bayağı sönük kaldı. Yani kafalarda soru işareti almayacağı söylenmişti senaristler tarafından, hiç de öyle olmadı.

Neyse daha sonra detaylı olarak yazacağım, şimdi bakayım finalin ardından sözlüklerde vs neler yazılmış.

Dipnot olarak ekleyeyim, neden Breaking Bad ile kıyaslanıyor bilmiyorum ama illa ki kıyaslanacaksa BB çok önde götürür bu mücadeleyi :)

Yani kafalarda soru işareti almayacağı söylenmişti senaristler tarafından, hiç de öyle olmadı.

Hangi senaristler nerde soylemis onu?

Reddit'teki manyaklar Marty'nin kucuk kizi yellow king olabilire kadar goturunce teorilerini, sizi kandirmaya, sizden zeki oldugumuzu kanitlamaya calismiyoruz gibi seyler soylemisti bildigim kadariyla.

Hangi senaristler nerde soylemis onu?

Reddit'teki manyaklar Marty'nin kucuk kizi yellow king olabilire kadar goturunce teorilerini, sizi kandirmaya, sizden zeki oldugumuzu kanitlamaya calismiyoruz gibi seyler soylemisti bildigim kadariyla.

Birkaç sitede görmüştüm soru işareti kalmayacak diye ama bayağı kaldı.

{tapatalk©}

Birkaç sitede görmüştüm soru işareti kalmayacak diye ama bayağı kaldı.

{tapatalk©}

Eksisozluk falansa cok dikkate alma yazdiklarini diziler hakkinda. Senarist zaten bir kisi. Ben de finali cok begenmedim ama soru isaretleri kalacagi belliydi bence.

Rust: This is a world where nothing is solved, dediydi zaten. :DD

İlk sezonun ardından finali de katarak artı ve eksilerini yazayım;

+ Jenerik çok iyiydi. İyiydi diyorum çünkü dizinin tarzı gereği ikinci sezon değişecektir.

+ Rust karakteri sağlamdı, çoğu kişiyi diziye bağlayan da o olmuştur herhalde. Tabii karakterdeki aşırılık da inkâr edilemez.

+ 4. bölümün sonundaki tek planda çekilen meşhur sahne çok güzeldi.

- Final sönüktü. Tamam, iki dedektifin elinden anca bu kadarının geldiği vurgulandı ama arka plandaki hiçbir olay açıklığa kavuşturulmadı. Bu adamlar kim, neden böyle bir işe kalkışmışlar sorularına cevap alamadık.

+ Carcosa'nın dekorasyonu bayağı iyiydi. Rust'ın, Yellow King'in peşinde ilerlediği kısımlarda epey gerildim.

- Marty'nin büyük kızındaki anormallikler hiçbir yere bağlanmadı. Kızın oyuncaklarla kasettekine benzer sahne oluşturması, defterine çizdiği anormal figürler, kız kardeşiyle oynarken o kasetteki kızlara takılana benzer tacı alması bariz şekilde kızın da bu tarz bir suistimale uğradığını gösteriyordu. Bunun nasıl olduğu ile ilgili hiçbir ayrıntıya girilmedi. "Dedektif bazen gözünün önündekini farkedemez" gibi bir şeyle sıyrıldılar ama hiç olmadı yani. Marty bu dava ile hiç uğraşmamış olsa anlarım ama o figürler ve resimleri görüp de arkaplanını sorgulamayan, bağlantı kuramayan biri olamaz. Annesinin söylediği "kızlar erkeklerden daha önce öğrenir" sözü de ayrı bir saçmalıktı, tüm bunlardan varabileceğim tek nokta kızın dedesi tarafından suistimale uğramış olacağı ama dediğim gibi hep varsayım oluyor.

- Yine Rust'ın babası, eşi ve kızı ile ilgili hiçbir bilgi verilmedi.

- Yani totalde kızdığım nokta, 8 bölümde onlarca ayrıntı vermeleri ama bunların yalnızca ufak bir kısmını açıklığa kavuşturarak gerisini seyirciye bırakmaları oldu.

Tüm bunların ışığında, hoşuma giden bir dizi olduğunu ama öyle abartıldığı kadar mükemmel olmadığını söylemek isterim. Toplamda 8 bölüm süren bir hikaye ile -ki bunun en fazla 4 bölümü hakikaten üst seviyeydi denilebilir-, 5 sezon boyunca çizgisini neredeyse hiç bozmadan devam etmiş olan Breaking Bad'i karşılaştırmak iki taraf için de yanlış olur.

Eyyorlamam bu kadar.

Rust yüzünde günde 2paket sıgara içmeye başladım. Ayrıca rust gibi içiyim derkende bi pantolonumu yaktım. Dizinin zararı çok yasaklanmalı:mad:

Üst Alt