⚽ SL 22/23 H:22 | Galatasaray 3-2 Ümraniyespor | MS | 1 Şubat - Sayfa 175 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Dries Mertens valla izlerken duygulandım. Ceza sahası dışından sürekli vuran ve golü düşünen bir 10 numarayı cidden özlemişim. Mükemmel bir oyuncu ve lider cidden. Napoli şehrinde ve camiasında ayrıca Belçikada bu kadar büyük bir saygınlık kazanması hiçbir şekilde tesadüf değil. Komutan 20230202_005015.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sergio Oliveira bu takıma çok büyük katkılar vermiştir ve vermeye devam edecektir. Her oyuncu formsuz dönemlerden geçebilir. Sahada her an her saniye güven veriyor bu adam. Top ayağına geldiği zaman Porto ve Romanın neden bu adamı UCL ve Serie Ada kaptan yaptığını anlayabiliyorum. Daha da iyi olacaksın ve bize çok maç kazandıracaksın 20230202_005135.jpg

Fernando Muslera İnanılmaz kurtarışlar ile takımı ayakta tuttun kaptanım. Yenen gollerde hatan yok. Takıma verdiğin takımdaşlık enerjisi ayrı takıma ve özellikle stoperlere sağladığın kalecilik güveni çok özel. Yaşlandıkça daha da en iyisi oluyorsun. Dünyanın en iyi kalecisi..20230202_005338.jpg

İç saha maçları deplasmanlara göre çok daha zor geçiyor, burada özellikle defansif olarak ciddiyetsizliğin büyük rolü var. Bu ciddiyetsizliğin başını Sergio çekiyor, çoğu pozisyonda hep önde kalıyor, hatta bazen oyun içinde kayboluyor, tüm orta saha Torreira'nın üzerine yığılıyor. Tabi beklerin de ileri sürekli olarak bindirdiğini düşünürsek, önde yapılan ani ve saçma top kayıpları (özellikle Kerem bunu fazlasıyla yapıyor) rakibin doğrudan topu arkadaki boşluklara uzun oynayarak pozisyona girmesine yol açıyor. Dolayısıyla iç sahada özellikle Sergio'nun yeterli defansif aksiyonu göstermemesini ve Kerem'in saç baş yolduran top kayıplarını iç sahadaki zorlanmamızın temel sebebi olarak görüyorum. Ayrıca bu ikilinin iç sahadaki hücum katkıları da deplasman maçlarına göre oldukça kötü olunca skoru almak epey zor oluyor.

Deplasmanda ise takım tamamen ciddiyetle topun arkasına geçtiği ve alanı iyi daralttığı için fazla sorun yaşamıyoruz. Ve takım boyu iç saha maçlarına göre çok daha kısa oluyor, dolayısıyla hem defansif hem de hücum anlamında etkili bir takım ortaya çıkıyor. Şayet bireysel olarak Sergio ve Kerem'in iç sahada doğru düzgün sorumluluklarını yerine getirmesini sağlayabilirsek, veya bunların yerine bazı iç saha maçlarında farklı oyuncu seçimlerine yönelirsek, bek seçiminde de tüy siklet Emre gibi herifleri kullanmazsak, ciddi puan farkıyla ligi bitiririz diye düşünüyorum.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Valla ben takımı hiç beğenmedim bu maç. Umuyorum rakibin zayıflığından kaynaklı bir konsantrasyon eksikliğidir yoksa durum iç açıcı değil. İcardi her zaman kurtaramaz takımı, silkelenip kendimize gelmemiz lazım konsantrasyon şart

Valla ben takımı hiç beğenmedim bu maç. Umuyorum rakibin zayıflığından kaynaklı bir konsantrasyon eksikliğidir yoksa durum iç açıcı değil. İcardi her zaman kurtaramaz takımı, silkelenip kendimize gelmemiz lazım konsantrasyon şart
Galibiyet serisi her hafta bir bir uzadıkça stres ve baskı da artıyor.
Dediğin gibi maçın kolay geçeceği, fark olacağı beklentisi ters tepti bence de. Zira bir an önce skor bulmaya çalışırken savunma disiplini bozuldu ve geri düştükten sonra panik de arttı.

İstatistiklere baksak, rakibi kaldırıp yere vurmuşuz deriz ama oyuncuların ve hocanın açıklamalarındaki ortak vurgu sakinliği korumamız lazım üzerindeydi.

Trabzon maçı gibi zor görülen maçların daha kolay geçeceğini düşünüyorum bu yüzden.

Bence takim kotu degildi ama biraz ciddiyesizlik vardi ve Emre Tasdemir sebebiyle biraz fazla pozisyon verdi. 25 sut çekip 13 korner kullandigimiz bir maçta 3'den fazla gol atmalıydık.

Çok pozisyona girdik ama ümraniyeye verdiğimiz pozisyonlar bizimkilerden daha netti..İlk kez savunmada bu kadar sıkıntı yaşadık o da ligin en zayıf ekibine karşı biraz şanslı olsalar bir anda 3-0 falan olabilirdi..
Dünkü maçın bize ders olması lazım bir şekilde kazanırız özgüveni güzel ama şampiyonluğa giden takım 30 dkda böyle pozisyonlar vermemeli neyse nazarlık diyelim

tribünde bir an bile puan kaybedeceğimizi düşünmedik, çok coşkuluydu takım. 2-0 öndeyken tırnak yediğimiz maçlar oldu bizim iç sahada, şu an takım çok güven veriyor. iyi oynarız kötü oynarız kısmı ayrı fakat takımda inanılmaz bir coşku ve çaba var. Ayrıca dünkü maç kalitenin neden önemli olduğunun da ispatıydı adeta. Muslera yerine başkası olsa 4 5 tane yemiştik, maça tutunamamıştık. Icardi yerine başkası olsa o maç dönmezdi, ayaklarına sağlık.

şerefsizler nasıl algı yapıyor. neymiş penaltı değilmiş çünkü kaleye gitmiyormuş. o zaman herkes eline alsın gezsin topu.

ne kadar ezik bir camia bunlar yüzde bi milyon penaltı buna da laf atmazsın yani. bu kafayla 20 sene şampiyon olamaz bunlar.

Üst Alt