Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Abi çok kötü yapıyolar bence burayı videolarda hiç öyle kalite bir tesise benzemiyor

Ya bir kere yapcanız 1-2m daha verin şöyle güzel evladiyelik bir tesis yapın ya
o bitiş kısmında anlaşılır - şimdiki görüntü aradığın görüntüyü vermez çünkü gördüğün şey düz kaba inşaat. Cephe (tabi cephede umuyorum ki ufak tefek renklede olsa malzemeylede olsa espiri vardır ama kompozitten bam güm kaplayacaklar olarak algıladım ben)

işin içinde bendeki sorun şimdi domino taşı gibi işler var

"Kemerbugaz'a bir an evvel taşınmamız lazım" - çünkü Florya projesinde ilerleme olması lazım
"Florya projeinde teklifler var" - çünkü oradan gelecek para lazım
"BB çıkmak için son düzlükteyiz" - sıcak para lazım.

üstteki kısım farklı konu o yüzden uzatmamak lazım. fakat acele ile yapılan işte ya fazla para harcıyorsundur , yani düz matematik probelmleri eskiden vardı ya 1 işi 3 usta 3 günde yapıyorsa 6 usta kaç günde yapar mantığı...ya da kaliteden (işçilik yani) ödün veriyorsundur. Bu kısmı beni az bir şey tedirgin ediyor - gidipte umarım 5 ay sonra son baharda "kapalı salonda tavandan sular aktı" falan görmeyiz. (Man Utd stadında bir şeyler olmuş geçende ordan aklıma bu örnek geldi)

Dakika 30'dan itibaren Fatih Demircan inşaatla ilgili son durumu anlatıyor. Anlattığından anladığım sahalarda artık bir tek cim tabakasının serilmesi kalmış, binanın içi ile ilgili inçe işlerinin çoğu bitti, alçıpan, kuru duvar işleri bitti, elektirik vb. tüm her şeyin bağlantısı neredeyse tamam, havalandırma bazında elektrik ve mekanik bağlantı işleri devam ediyor dedi. Bir de suyun bağlanması için alt yapı çalışmaları da %70 bitmiş. Kurulan alanın içerisinde de atletik performans alanı yapılıp bırakılacakmış orada kurulan alan derken nereden bahsetti pek anlamadım. 2 Avrupa kampı sonrası takım burada olacak. Sevindirici olarak paylaştığı şey ise işçilerin şantiyesi taşınmış buradaki işler tamamlandıktan sonra ara vermeden alt yapı binası ve diğer 4 sahanın yapımına başlanacakmış endişem vardı acaba burası bitince alt yapı yeri için ara verilir mi diye zira verilirse bir daha ne zaman başlar bilemezdik en azından direk başlıyormuş yavaş ilerler hızlı ilerler bilmem ama en azından ara vermeden devam etmesi önemli 1 sene olmaz daha uzun sürer ama biter yoksa inşaatı başlamasaydı salon gibi beklerdik.

binanın içi ile ilgili inçe işlerinin çoğu bitti, alçıpan, kuru duvar işleri bitti, elektirik vb. tüm her şeyin bağlantısı neredeyse tamam, havalandırma bazında elektrik ve mekanik bağlantı işleri devam ediyor dedi. Bir de suyun bağlanması için alt yapı çalışmaları da %70 bitmiş.
cümlede çatışan kısımlar var ama esas ince iş altyapı hazırlığından sonra başlar zaten. yetişmez diye bir şey yok tabi ama kesintisiz düzenli çalışma (kalemlerin doğru sırası ve birbiri işine mani olmamaları vs vs)

yeterki yetişsin diye kalite düşmesin - önemli kısım o.

Ben çok çok beğendim. Arkasındaki duvar fevkalade.
duvarda sorun yokta ama tabela çok daha estetik olabilirdi - plaka üzerine harfler gelmiş - logo beyaz arkaplanlı logomuz olsa araksında dikdörtgen plaka görünmeden (duvarda gri ton çünkü) çok daha net olurdu. Formadaki gibi siyah arkaplan inadı var gibi

keza harflerde öyle - arkasındaki malzemeye tutturmak daha uğraştırırdı tabi.

bugüne yetişmesi için hızlı imalat yapılmış gibi bana göre o konuda.

asdasdasda.png

cümlede çatışan kısımlar var ama esas ince iş altyapı hazırlığından sonra başlar zaten. yetişmez diye bir şey yok tabi ama kesintisiz düzenli çalışma (kalemlerin doğru sırası ve birbiri işine mani olmamaları vs vs)

yeterki yetişsin diye kalite düşmesin - önemli kısım o.
Alt yapı olarak sudan bahsediyor sanırım orada binada su boruları falan döşenmiş ana su hattının bağlanacağı yerde bellidir herhalde onun bağlantısından bahsediyor alt yapı için. Demircan açıklamasında çünkü diğer elektrik bir kaç şey daha saydı tüm bağlantıları neredeyse tamamlandı. Havalandırma bazında elektrik ve mekanik bağlantı konusunda çalışmalar devam ediyor dedi. Anlattığına göre 2 ayda biter. Aslında daha erken bitmesi beklenen bir yerdi o yüzden hızdan kaynaklı kalite düşüşü falan olacağını düşünmüyorum ama şimdi kullandıkları malzemeyi bilmiyoruz. Bu kurulan alanın içerisine atletik performans alanından bahsetti o kurulan alan derken çadırdan mı bahsetti? Beni asıl sevindiren burası bittiğinde ara verilmeden akademi binası ve diğer sahaların inşaatına başlanacak olması hatta şantiye oraya taşınmış ön çalışmalar başlamış sanırım ben ara vermelerinden korkuyordum çünkü bir şeye ara verilince bir daha ne zaman başlanacağı muallak oluyor.

İnşaat işleri ile ilgili müteahhit firmaların veya taşeronlarının verdikleri sözlere hiç inanmıyorum. Başkana biter denilen sürece biraz daha ilave edin siz.

Üst Alt