Haber - Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: "Ben hakeme niçin bu kırmızı kartı gösterdiğini sormak için sahaya girebilirim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: "Ben hakeme niçin bu kırmızı kartı gösterdiğini sormak için sahaya girebilirim"

1000068332.jpg

Kayserispor, Süper Lig 37. hafta karşılaşmasında TÜMOSAN Konyaspor ile 2-2 berabere kaldı. Mücadelenin 18. dakikasına başkan Ali Çamlı'nın saha kenarına inerek hakem Halil Umut Meler'e tepki göstermesi gündem olmuştu. Maçın ardından başkan Ali Çamlı, saha kenarına inme sebebini açıkladı.

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Konyaspor maçının ardından, yaptığı açıklamada;

“Benim hakeme saldırım yok. Ama o VAR’daki haysiyetsizler bir daha düdük çalarsa Türk futbolunun katilidir onlar. Serkan Tokat, Ümit Öztürk düdüğü bıraksın. Türk futbolunun namuslu ellerde yönetilmeye ihtiyacı var. On binler buraya geliyor, bu adamlar asgari ücretle çalıştıkları paradan bilet alıp ait oldukları şehrin takımını desteklemeye geliyor. Bu kadar haysiyetsizlik, onursuzluk olmaz. Kırmızı kart gösterilebilir. Ben hakeme ne için kırmızı kartı gösterdiğini sormak için sahaya gidiyorum. Bunu da şehrimin takımı için yaparım, ceza falan umurumda değil. İstedikleri cezayı verebilirler. Hiç kimseden korkum yok. Benim bu kulübe 2 yıldır verdiğim emeğin karşılığında bu sahada bunların yapılmasını şehrim adına hazmedemiyorum. Sezon başından beri hakemlerle ilgili efendiliğimizi muhafaza ettik, yeter. Bu kadar gözün önünde dokununca kırmızı kart veriliyorsa bu futbol oynanmasın. Hakemler kendilerine çekidüzen verecek, akıllarını başlarına alacaklar. Buradan evlerine ekmek götürüyorlar. Bu ekmeğin helal mi, haram mı dikkat edecekler. Halil Umut Meler beğendiğim bir hakem, bugün ona da bir eksi veriyorum. VAR’daki yanlış da yönetse seni, sen doğruyu göreceksin. Sahada konu mankeni değilsin. Bu işin altında başka niyetler arıyorum. Herkes aklını başına alsın, bir şehrin kaderiyle oynayacak düdükler çalınmasın. Sahada oynanan mücadeleye asla şaibe düşmeyecek. Sen beni 10. dakikada 10 kişi bırakırsın, sahada 10 tane aslanım şerefiyle mücadele etti. Asıl teşekkür edilmesi gereken futbolcular, teknik ekip ve Burak Hoca’dır” dedi.

Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, “Aslında çok enteresan bir lig oluyor. Ligle ilgili çok şey söylemek isterim ama lig bittikten sonra söylemek istiyorum. Ben Türk hakem istiyorum. VAR’da yabancı hakemi kabul etmiyorum. Ben bu ülkenin bir evladı, değeri olarak hata yapacaksa da kendi hakemlerimin hata yapmasını istiyorum” dedi.

Daha 5 gün önce bunu dediler.

Baştan sona saçmalamış. Kırmızı kartlık pozisyonu iyi yakalamış VAR, % 100 doğru karar; konuşulacak bir tarafı yok. Asgari ücretmiş, şehirmiş, emekmiş geçeceksin. Sen emek verdin de diğer takımlar vermedi mi, hakemlerin görmezden gelmesi mi gerekiyordu?..

Biraz siyasi tercihlerinin de etkisiyle olacak, bütün kulüp yönetimleri içinde hakemler konusunda belki de en olumlu mesajlar veren KS idi, doğrudur. Ancak hiç haklılık payı olmaksızın sergilediği bu tavırla hepsini hiç etti; utanç verici gerçekten.

Memleketimin takımıdır, başarılı olmasını isterim, düşmesini istemem. Onu da belirteyim...

Kayseri de düşseydi iyi olurdu. Türkiye ligine futbol ve seyirci kültürü olan 12 takım yeterli. Sivas, Kayseri, Konya, Rize, paşa, Hatay, fkg gibi takımların yiyicilikten başka bir katkısı yok futbola.

Üst Alt