Hagi: "Bu Kadro'yu Uçururum" - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi: "Bu Kadro'yu Uçururum"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: HAGİ: "Bu Kadro'yu Uçururum"

Uday Hussein keske Baskanimiz olsaydi :) Ankaragücü macindan sonra duran tabutun icine soksaydi bu oyunculari. Sabah ordan cikarip betondan toplara sut cektirseydi :D Ondan sonra da saatlerce falakaya yatirsaydi :D

Bi keresine ilk maçta Deplasmanda 0-0 berabere kaldık.2. maçta kendi sahamızda olmamızın da avantajıyla ve Meira yüzünden yediğimiz aptal gol sebebiyle daha baskılı ve açık oynadık.Ve karşımızda Mahalle takımı da yoktu.Bordeauxdan Emre-Meira dan kurulu defans ve Barış-Ayhandan kurulu orta sahadan 3 gol yiyip 4 tane atıyorsak bu da çok büyük bir başarıdır.Biraz şanslı olsak o sene Uefayı almamız içten bile değildi..

+

Deplasmandaki bordo maçında topal ve barış çok iyi oynadı

+

Olmpiakosla oynadığımız içerdeki maçta ayhan mükemmel ötesi oynadı

+

H.berlinle oynadığımız maçta m.topal ve barış mükemmel ötesi oynadı

+

Hamburgla deplasmanda oynadığımız maçta ayhan çok iyi oynadı

+

Benfica deplasmanında ayhan mükemmel ötesinin ötesi oynadı

Cevap: Hagi: "Bu Kadro'yu Uçururum"

şeyh uçmaz , mürid uçurur :asd:

oyuncuları önce adam etmeli HAGI reyis

Bir sonraki sene aynı kadroyla Fransa Şampiyonu olup Şampiyonlar Liginde çok iyi işler yapan Bordeauxu 4-3 yendiğimiz maçın kadrosu :

De Sanctis, Sabri, Emre Aşık, Meira, Hakan Balta, Barış, Mehmet Topal (19' Kewell), Ayhan, Arda, Lincoln, Baros

Hagi yaparım diyorsa yapar.İmkansız değil...Tek dezavantajı Rijkaardın kadronun içine edip bırakacak olması.Formda oyuncu bırakmadı malesef..

Rijkaard doneminde, Elano + Keita + Cana + Ufuk/Gokhan/Pino/Sarp vs. gibi ufak tefek transferler yapildi. Galatasaray tarihinde 14 milyon dolarlik Jardel haric tek bir oyuncunun sirf bonservisine 8-9m euro verilmis hic bir donem yoktur. Onun icin kimse bana kritellerden bahsetmesin. Rijkaard'a Hagi'den cok daha iyi ve fazla imkanlar sunulmustur ki aldigi kadroda kotu bir kadro degildi aslinda. Sakatliklar olmasa bir onceki sezon Avrupa'da yari final hatta final bile oynayabilirdi o kadro.

Rijkaard'in devir aldigi kadro asagi yukari budur.

Aykut/Orkun

Sabri-Emre-Servet-Hakan

Baris/Ayhan-Topal

Lincoln

Kewell-Baros-Arda

Hade Lincoln'u adam edemedi, geri getiremedi ki Rijkaard gibi isimli bir hoca iki lafiyla ikna edebilir cogu futbolcuyu. Zaten Lincoln'u egosunu tatmin etmek adina yiyen Bulent Korkmazdir. Her neyse karisik konulara fazla girmiycem.

Rijkaard devir aldigi kadronun hucum hattini bozmadan, yani Keita'yi transfer ettirmeden iki iyi orta saha oyuncusu ile veya Keita'yi transfer ettirdiyse bile Arda'yi serbest oynatip arkasina kosan, top yapan cift yonlu bir oyuncu transfer ettirebilirdi. Ha bence ona bile gerek yoktu, cunku elinde daha bir sezon evvel muthis oynamis Baris-Topal orta alani bir iki alternatif ile ligide Avrupa'yi da takir takir gotururdu.

Yani formul gayet basitti;

Transfer (veya De Sanctis cuzi bir ucretle satin alinabilirdi)

Sabri-Emre-Servet-Hakan

Mehmet Topal

Arda-Baris/transfer

Keita-Baros-Kewell

+ kaliteli alternatifler.

veya

Transfer

Sabri-Emre-Servet-Hakan

Mehmet Topal

Baris-Lincoln/transfer

Kewell-Baros-Arda

+ kaliteli alternatifler.

Kisaca 2008-2009 kadrosuna gereken kaliteli alternatif oyunculardi, ozelliklede stoper ve santrafor mevkilerine. Bu yapilsaydi Rijkaard elini kolunu sallaya sallaya sampiyon yapardi takimi veya en azindan sampiyonlar ligine sokardi.

*Daha evvel yazdigim bir yazi.

Hagiye şu telefon muhabbetinde eleştiriler gelmiş. Neyse arkadaşlar bu işin olabilme sebeplerini yazmışlar. Detaylı açıklamışlar. Ben burda sadece şunu söylemek isterim. Hagi sonra çıktı telefonumu buldum demişti. Ama telefon çalındı. Duyumlarım bu yönde. Kaynak vermeyeceğim ama olayın şekli benim duyduğum bu. Şimdi nasreddin hoca misali hırsızın hiç mi suçu yok birader. :mad: Fenerlilerin gazına gelip hemen hagiye de saydırmaya başlamışız. Aferin bize. Bizden ne köy olur ne kasaba bu gidişle. Hakan şükür hakan ünsal cemaatçi, Terim takımı batıran kişi, Hagi iftiracı ... Kim kaldı sallamadığımız. Üzülerek söylüyorum ki Metin Oktay erkenden hakkın rahmetine kavuştu ama bunda da bi hikmet varmış. Bugün ona da sallayanlar olacaktı. Ruhun şad olsun Metin abi. Daha taraftarlar olarak senin ruhunu anlayamamışız ki futbolculardan bekliyoruz. Müstehak bize müstehak:mad:

Hagiye şu telefon muhabbetinde eleştiriler gelmiş. Neyse arkadaşlar bu işin olabilme sebeplerini yazmışlar. Detaylı açıklamışlar. Ben burda sadece şunu söylemek isterim. Hagi sonra çıktı telefonumu buldum demişti. Ama telefon çalındı. Duyumlarım bu yönde. Kaynak vermeyeceğim ama olayın şekli benim duyduğum bu. Şimdi nasreddin hoca misali hırsızın hiç mi suçu yok birader. :mad: Fenerlilerin gazına gelip hemen hagiye de saydırmaya başlamışız. Aferin bize. Bizden ne köy olur ne kasaba bu gidişle. Hakan şükür hakan ünsal cemaatçi, Terim takımı batıran kişi, Hagi iftiracı ... Kim kaldı sallamadığımız. Üzülerek söylüyorum ki Metin Oktay erkenden hakkın rahmetine kavuştu ama bunda da bi hikmet varmış. Bugün ona da sallayanlar olacaktı. Ruhun şad olsun Metin abi. Daha taraftarlar olarak senin ruhunu anlayamamışız ki futbolculardan bekliyoruz. Müstehak bize müstehak:mad:

Metin Oktayı yasarken anan mı vardı zannediyosun? Vefat ettikten sonra degeri bilindi, degere bindi.

+

Deplasmandaki bordo maçında topal ve barış çok iyi oynadı

+

Olmpiakosla oynadığımız içerdeki maçta ayhan mükemmel ötesi oynadı

+

H.berlinle oynadığımız maçta m.topal ve barış mükemmel ötesi oynadı

+

Hamburgla deplasmanda oynadığımız maçta ayhan çok iyi oynadı

+

Benfica deplasmanında ayhan mükemmel ötesinin ötesi oynadı

Benfica maçında takım halinde müthişti takım ve Benfica'yı orada ezmişti GS. Diğer maçlarda yine takım halinde iyiydi takım. Tabi ki bazı bireysel performanslar göze batmış olabilir ama, o sezon Bülent Korkmaz başa geçene kadar çok iyi bir takım oyunu sergiliyordu takım Avrupa'da.

Belki de sadece Baros'un kalbini koyarak oynadigi bu takimi THY bile ucuramaz/ucurmaz. Bu takimin taraftari kendine gelmeli evvela, kendine gelip görevini hakkiyla yapmayan her kimse, ona gereken dersi bir Galatasaray'lilik ruhuyla, adabiyla vermeli ki bu takim biraz olsun havalansin ki sonra ucabilir belki. Dedik ya bu taraftar kendine gelmeli evvela diye ama bir Alpaslan Dikmen daha gelir mi? Bilemiyorum.

Mekanin cennet olsun abi. Seni aniyor, seni ariyoruz!

Dedik ya bu taraftar kendine gelmeli evvela diye

Eshabil kardesim bunu demene ragmen avatarinda ultraslan yer almasi bana göre cok büyük bir tezat. Bu halin en büyük sebebi bu taraftar grubudur.

Yillaaar önce Yürüyedur! denen bir ekip vardi bilirmisin? Hani su ünlü Zoban'in da icinde yer aldigi bir taraf grubu... Delikanli, duruma göre sekil degistirmeyen, zeki taraftarlardan olusan bir gruptu. Peki ne oldu? Ultraslan'in gazabina ugradi ve kendini fesh etti. Nedeni neydi? Para, Fatih Akyel... Bilen bilir o mevzuyu zaten.

Yanlis anlamani istemem, yazdiklarina deger vererek okuyorum ama bu alintiladigim kismi gördükten sonra avatarin gözüme carpinca yazmadan duramadim.

Sky Türk'de Radyocu programini seyredin Bilgin Gökberki dinleyin birakin böyle haberleri Hakan Sükür, Fatih Terim, Hikmet Karaman, Hagi gibi... programa mesaj filan atin benim bulundugum yerden biraz zor :p adam dogrulari konusuyor! Rijkaardi göndermekle problemler cözülmüyor! Tavsiye ediyorum Rijkaardi savunanlar baksin, savunmayanlarda!

Eshabil kardesim bunu demene ragmen avatarinda ultraslan yer almasi bana göre cok büyük bir tezat. Bu halin en büyük sebebi bu taraftar grubudur.

Yillaaar önce Yürüyedur! denen bir ekip vardi bilirmisin? Hani su ünlü Zoban'in da icinde yer aldigi bir taraf grubu... Delikanli, duruma göre sekil degistirmeyen, zeki taraftarlardan olusan bir gruptu. Peki ne oldu? Ultraslan'in gazabina ugradi ve kendini fesh etti. Nedeni neydi? Para, Fatih Akyel... Bilen bilir o mevzuyu zaten.

Yanlis anlamani istemem, yazdiklarina deger vererek okuyorum ama bu alintiladigim kismi gördükten sonra avatarin gözüme carpinca yazmadan duramadim.

Evet, hakli olabilirsiniz ama cümlemin devamini da gözönünde bulunduracak olursak sözkonusu tezat görüntünün yerine bir isim, bir yüz gelecektir karsimiza; "Dedik ya bu taraftar kendine gelmeli evvela diye ama bir Alpaslan Dikmen daha gelir mi? Bilemiyorum."

Su basliga bir göz atmanizi rica ediyorum; https://www.gscimbom.com/forum/kose-yazilari-bloglar/48585-yonetim_-futbolcu_-taraftar___.html

Ayrica rica ediyorum; https://www.gscimbom.com/forum/gscimbom-cafe/48481-protesto-ediyorum_.html#post1763665

Müsterih olunuz lütfen, ben müsterihim.

Bu kadroyu ancak nefesi kuvvetli bir hoca uçurur gerisi ancak uçurumdan uçurur..=))

bana kalırsa hagi hakan şükür ya da fatih terim hakan şükür ikilisinden biri olsa çok iyi olur

ve tamam o zaman kadromuz 10 12 mılyon luk olabılırdı ama o zaman dıger takımların da kadrosu mütavazi paralarla kurulmustu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt