Fenerbahçe'ye 2 Maç Seyircisiz Oynama Cezası Verildi - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'ye 2 Maç Seyircisiz Oynama Cezası Verildi

Cevap: Fenerbahçe'ye 2 Maç Seyircisiz Oynama Cezası Verildi

aba altindan sopa gostermek gibi bir deyim vardir bilirsin, benim anladigim kadar herkes nasibini aldi aciklamalardan.. bide anonscu arkadasimiz vardi tabi o ayri o konu..

Aziz Yıldırım gerçekten o kadar güçlüyse Fenerbahçeli olarak ne mutlu diyorum...

Bence karşındakiler Galatasaraylı olduğu için Fener'den örnekler verseydin insanlar objektifliğine inanırdı. Tam tersini yaparak tepki çektiğinin farkında mısın? Sonuçta burası Galatasaray forumu... Hiç olmazsa hem Galatasaraylı hem de Fenerbahçeli oyunculardan örnek verseydin.

Dediğim gibi zaten cezalarda standart yok derken 2 maçın standart ceza olmadığını kabul etmiş oluyorum. Üstüne 3 maç bekliyordum, 2 maç cezayı öper başıma koyarım diyorum. 2 kez verilen de cezanın standartlarda olmadığını söylüyorum. Halen objektif değilsin diyorsanız pes...

Neyse bu akşamlık bu kadar yazmam yeterli sanıyorum. Samimi olduğumu ben biliyorum, inanmak sizlere kalmış. İyi geceler hepinize...

oha ama ya...taraftarın sahaya su atmasına da normalde 2 maç veriliyo sahaya binlercesi daldı 2 maç..çok saçma

Aziz Yıldırım gerçekten o kadar güçlüyse Fenerbahçeli olarak ne mutlu diyorum...

Dediğim gibi zaten cezalarda standart yok derken 2 maçın standart ceza olmadığını kabul etmiş oluyorum. Üstüne 3 maç bekliyordum, 2 maç cezayı öper başıma koyarım diyorum. 2 kez verilen de cezanın standartlarda olmadığını söylüyorum. Halen objektif değilsin diyorsanız pes...

Neyse bu akşamlık bu kadar yazmam yeterli sanıyorum. Samimi olduğumu ben biliyorum, inanmak sizlere kalmış. İyi geceler hepinize...

evet baskaniniz cok guclu ama yanlis yerlerde kullaniyor sizede iyi geceler..

oha ama ya...taraftarın sahaya su atmasına da normalde 2 maç veriliyo sahaya binlercesi daldı 2 maç..çok saçma

Maç sonunda şampiyon olduk sevinciyle sahaya girilmesini anlarım. Hadi koltukları bir anlık öfke ile kırarlar onu da anlarım. Stadı yaktılar. İtfaiye araçları sahaya girip anca söndürdü. İşte buna 2 maç veriliyorlarsa daha bu ülkede yabancı madde, küfür, kavga ıvır zıvır nedeniyle hiç bir kulübe saha kapatma cezası verilemez.

Merhaba...

Benim anlamadığım bir şey var, fikrinizi almak istiyorum müsadenizle...

Fenerbahçelisi de şu alıntıladığım cümleyi kuruyor, Galatasaraylısı da, Beşiktaşlısı da. Kurmayan yok. :)

Sorun cezalarda standardın olmayışı olabilir mi yoksa gerçekten birileri kollanıyor mu sizce?

Mesela Rüştü hakeme küfür eder 3 maç ceza alır, Kazım küfür eder 4 maç kesilir. Mustafa Sarp küfür eder kart çıkmaz, rapora yazılmaz. Haliyle ceza da almaz...

Veya stat büfesinden alınan bıçakla cinayet işlenir, kulübün sahası kapatılır. Nerden atıldığı belli olmayan silahın mermisi stadın içine düştü diye saha kapatılır ama tribünden adam atmaya ceza verilmez...

Herkesin bu cümleyi kurmasına sebep cezalarda standardın olmayışı gibi geliyor bana... Ne dersiniz?

Tribünden adam atmak şeklinde uydurma ifadeler kullanarak provokasyon yapmayın.Nasıl izlediniz görüntüleri...:rolleyes:

Bu ne şereffsizlik ne adiliktir ya bu bir ödüldür ödül. Bu kadar korkak bu kadar tırsak ir federasyonmu olur. Federasyonu kulup yönetecekse Federasyon başkanının işi nedir orda. Su şişesine 5 maç Stadı ateşe vermeye 2 maç yazıklar olsun.

Fenerliler'in bile, ''ucuz yırttık'' ifadesini kullandığı bu cezayı tartışmam bile.

Geçmiş sayfalarda yazıldımı bilmiyorum fakat maçın son dakikalarında Trabzonspor'un konsantrasyonunu bozmak için hoparlörden verdikleri tezahüratlar cezai bir yaptırım gerektirmez mi.?

Arkadaşlar sakin olun Allah'ın sopası yok 3. olduğunda stadlarını kendileri yıkıcaklar zaten insanlıktan nasiplenememiş angutlar :D

Allah Belanızı Federasyon, BELANIZI VERSİN! Aynı zamanda MEDYA! İki taraftar kavgasını alladınız pulladınız derbi öncesi GALATASARAY'ı yıprattınız. Adamlar resmen sokaklarda eşkiyalık yaptı, polisle çatıştı buna 2 maç verdiniz! Kötü niyetlilere yol gösterdiniz, şimdi yasadışı gösteri yapmak isteyenler polise tekme tokat dalmak için fırsat kollayanlar gider FENER maçına, yenilgiyi bekler. Biz ibretlik ceza beklerken verdikleri cezaya bakın! Diyarbakırspor'un suçu neydi? Bursa'da küfür ettirdiniz, ceza vermediniz. Sizin yüzünüzden olaylar nereye geldi.

Ulan bu Federasyona cezayı verecek olan FIFA dır. 2016 yolunda emin adımlarla ...

Seneye ne yaparsak yapalım bize 2 maçtan fazla verirsen en büyük * fenerasyon.

Merak ediyorum oraya ailesi ile giden insanlar vardı acaba kazara biri hayatını kaybetseydi ne olacaktı ? Stadı yaktılar, stadın çatısı plastikten oraya ateş sıçrasaydı ben size söliyeyim en az 5-10 bin kişi canlı canlı yanarak hayatını kaybederdi... İşte Federasyon bunları düşünmeden kararlar veriliyor olay 2 veya 3 kişi arasında geçmedi, 20-30 bin kişilik bir grubun arasında geçti. Bakın görün seneye dahada ileri gidecek bunların taraftarı, çünkü komik bir yaptırım uyguluyorsun. Büyük bir skandalın belki farkında değiller ama ucundan dönüldü... Seneye fener taraftarının düşüncesi (ne yaparsak yapalım 2 maç ile yırtıyoruz).

Tarih tekerrürden ibarettir.. Avrupa şampiyon kulüpler kupası final maçının başlamasından önce liverpool taraftarları italyanlara saldırdı. çıkan panik sonucu bir duvar çöktü ve 38 kişi öldü. olayın ardından fifa, ingiltere'ye ve ingiliz takımlarına uluslararası karşılaşmalardan 2 yıl men cezası verdi. Bu tarz olayların Türkiyede yaşanması çok yakındır.... Dediğim gibi ogün kazara stadın çatısı tutuşsaydı ve orda bulunan binlerce insanın hayatının hesabını kim verecekti ? işte bunlar yaşanmaması için daha ağır cezalar gelmelidir...

Merak ediyorum oraya ailesi ile giden insanlar vardı acaba kazara biri hayatını kaybetseydi ne olacaktı ?

Verecekleri cevabı ben söleyim öyle bir durum olsaydı; sizin stadınızda da adam düştü (onlara göre atılmış) diyeceklerdi. Suçlarını suç ile savunacaklardı. Yahu bir takımın başkanı neyse taraftarıda o. Hatta bir kulüp neyse taraftarıda o.

Merhaba...

Benim anlamadığım bir şey var, fikrinizi almak istiyorum müsadenizle...

Fenerbahçelisi de şu alıntıladığım cümleyi kuruyor, Galatasaraylısı da, Beşiktaşlısı da. Kurmayan yok. :)

Sorun cezalarda standardın olmayışı olabilir mi yoksa gerçekten birileri kollanıyor mu sizce?

Mesela Rüştü hakeme küfür eder 3 maç ceza alır, Kazım küfür eder 4 maç kesilir. Mustafa Sarp küfür eder kart çıkmaz, rapora yazılmaz. Haliyle ceza da almaz...

Veya stat büfesinden alınan bıçakla cinayet işlenir, kulübün sahası kapatılır. Nerden atıldığı belli olmayan silahın mermisi stadın içine düştü diye saha kapatılır ama tribünden adam atmaya ceza verilmez...

Herkesin bu cümleyi kurmasına sebep cezalarda standardın olmayışı gibi geliyor bana... Ne dersiniz?

Bana edebiyat yapmadan direk olarak söyle, bu olayın cezası 2 maç mı?

Yukarıda bahsettiğin hepsi bireysel olaylar, bizim bahsettiğimiz stadın tümü! Anladın? Klasik Fener zırvalamalarını bir geç, Mustafa Sarp ceza almamışmış, Emre Belezoğlunun bu sezon kırmızı kart görmemesi bile ne kadar şaibeli olduğunu gösteriyor.

Kendi kendime diyorum, futbol bir oyun sadece, kazandığım kaybettiğim birşey yok filan, ama oyun bile olsa bu yapılanlarla o federasyonun yatacak yeri yok. Ölseler toprak kabul etmez. Daha düşük, temsil diyebileceğimiz olaylarda bile en az, bakınız en az 5 maç verilmiş şimdiye kadar. Bu olayın temsili daha önce olmamıştı, 55.000 gerizekalı aynı anda g.t olup ortalığı velveleye vermemişti, g.t eden kendileri, olan kendileri, aldıkları ceza ise 2 maç..

Hani sizin taraftar bağırmış yaa, BANA DAUMU VEERİİN diye, bende çileden çıktım, tffye gidip BANA ÖZGENERİ VERİN diyesim var, yakıp yıkasım var..

Ayrıca bu yukarıda alıntıladığım mesajda bariz olarak kışkırtma ve provoke amaçlı yazdığın açık, hiç martaval okuma. Ceza verilmesi gereken bir mesaj. Normalde üyelerle bu kadar haşır neşir olmak ceza sebebi, benimde ceza almam gerekiyor ama senin yazdıklarına bu cevap az bile.

Ben 3 maç bekliyordum işin doğrusu, 2 maç çıkmış öper başıma koyarım orası ayrı.

Demek istediğim cezalardaki standartsızlığın tek bir takım lehine-aleyhine olmadığı. Yeri geliyor standartlar Galatasaray lehine farklılık gösteriyor, yeri geliyor Fenerbahçe, yeri geliyor Beşiktaş. Sonrasında herkes bize böyle yaptılar onlara niye şöyle yapıyorlar diye konuşuyor haliyle. Ama daha önce kendileri lehine de adil karar verilmediğini unutuyor herkes.

Asıl anlatmak istediğim bu...

Buda genel fener taraftarının yüzsüzlüğünü gösteriyor. İki gün sonra çıkıp, biri az ceza alsa itiraz edip ortalığı yakmaya çalışırsınız ve bunu bizzat resmi ellerden yaparsınız. Siteniz, ANGUTUNUZ, Yıldıvımınız aracığıyla hemde..

Samimi olsan bile 3 maç diyemezsin, en objektif bakanımız bile 3-4 maç+ para cezası diyor, TFFyi bilip onlar vermez diyenler hariç, sen hala samimiyetten bahsediyorsun. Yukarıda bir arkadaşımız demiş, eğer çatı alev alsa, 10bine yakın taraftar cayır cayır yanacaktı diye, ben haberlerde duydum, eğer çatıya sıçrasa, bütün çevre ev ve iş yerleri harap olacakmış. Sadece yakma meseleside değil, milli maçımızda bir dümbük(iş adamıymış kendisi) almıştı mikrofonu eline, haydi bastır tarzı dangalakça şeyler söylemişti. 150 000 euro civarı ceza aldık o kaz kafalı yüzünden. Fenere bir gram para cezası yok,( seyirci kaynaklıysa stad kapatılır, işletme kaynaklıysa, büyük hatalar olmadığı sürece, para cezası verilir.) Bir kuruş cezasız, sadece ve sadece 2 maç ceza vermek, Türk milletine küfürdür, hem Fener taraftarına zarardır, hem bize zarardır. Fener taraftarı bizim gibi 5 maç ceza alsa, bir daha öyle birşey yapmayı aklından bile geçirmez. Ama şimdi, 2 maçla yırtıyoruz diye sahaya inip hakem dövseler sorun olmayacak..

Benim merak ettiğim, 5.000 seyirci sahaya girdi, o seyircilerden 10 tanesi, çok değil 10 tanesi şampiyonluğun gittiğini bilip trabzonlu futbolculara saldırsaydı nolacaktı? O 10 kişiden sonra hepsi linç ederdi, Allahtan angutluğu tuttu Fener taraftarınında Trabzonlular kaçana kadar şampiyonluğun gittiğini kimse anlamadı.

Yazık, yemin ediyorum çok yazık!

Üst Alt