Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

• Yüzüklerin Efendisi

Kullanılan: 115 79.3%
  • Harry Potter

Kullanılan: 30 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    145
Bende LOTR'u 3 kitaptan ibaret zannedenlere teessüflerimi bildiriyorum.

Yanlış bir vs. Kişi hp'yi daha fazla sevebilir, hatta hp'yi sevip lotr'u hiç sevmeyedebilir zevk meselesidir sonuçta ama aralarında çok ciddi bir siklet farkı var. Uğruna dil yaratılmış eserler topluluğu ile kıyaslanabilecek bir şey değil HP. Tamam HP'de güzel şu an half blood prince'yi okuyorum ama LOTR evrenindeki detayın, karmaşıklığın ve derinliğin 10'da 1'i yok HP evreninde.

Kaç kitaptan oluşuyor ağabey? Yakın zamanda okumayı düşünüyorum, o yüzden sordum. Ayrıca senin bana tavsiye edeceğin bir çeviri var mı? Ona göre okuyayım.

Kaç kitaptan oluşuyor ağabey? Yakın zamanda okumayı düşünüyorum, o yüzden sordum. Ayrıca senin bana tavsiye edeceğin bir çeviri var mı? Ona göre okuyayım.
Çeviri hangisi iyi hangisi kötü en ufak fikrim yok valla kaç farklı çevirisi var onu da bilmiyorum. Eğer sıfırdan başlanacaksa ve sıraya göre okunacaksa şöyle sıralanabilir, yalnız peşinen belirteyim 1 2'den sonra lineer bir çizgi yok.

1-hobbit
2- Klasik üçleme (yüzük kardeşliği-iki kule-kralın dönüşü)
3- adventures of tom bombadil
4- silmarillion
5- children of hurin

Bu ana liste, bunun haricinde pek çok küçük hikaye,mektup,röportaj ve oğlunun yazdıkları/ekledikleri/tahmin ettikleri falan var ki bunlar baya geek işi. Hobbit biraz çocuksudur bu arada haberin olsun ama hep o çizgide devam edecek zannetme diye uyarayım dedim.

En iyi çeviri hangisi ben de tam bilmiyorum ama İthaki yayınlarından alırsan sorun almaz sanırım.

Bu arada Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi 3. çağda geçen olaylar. Önce Hobbit'teki olaylar yaşanıyor sonra da Yüzüklerin Efendisi. Silmarillion ise o evrenin başlangıcından itibaren tarihini anlatıyor. Mehmet abinin dediği sırada okumak en iyisi bence de.

Son düzenleme:
Hiçbir kitap sitesinde stokta görünmüyor. Sadece bir sitede bulabildim ona da güvenemedim şimdi. Neyse, olmadı kitapçıdan alacağız.

Üst Alt