Yönetim uyuma, ONUR'u istiyoruz! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yönetim uyuma, ONUR'u istiyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yönetim uyuma ONUR'u istiyoruz!

yahu tamam cok iyi kaleci ama bilmem real barca gelse alamaz nasil alamaz bu adami trabzonun paraya ihtiyaci var versen 8 milyon en fazla 10 milyon euro size oyle bir verirlerki ustune duaci olurlar zaten onurda geri cevirmez buyuk bir takimda teklifi

yahu tamam cok iyi kaleci ama bilmem real barca gelse alamaz nasil alamaz bu adami trabzonun paraya ihtiyaci var versen 8 milyon en fazla 10 milyon euro size oyle bir verirlerki ustune duaci olurlar zaten onurda geri cevirmez buyuk bir takimda teklifi

yahuuu o lafın espirisi, kolay kolay kimseye satmazlar demek istedim..

kesin alınmalı.yok böyle kaleci.sadece bir maçlık değil adam kaçtane maçı tek başına çevirdi...Allah'ım bu kulunu bize nasip et...

Çok zor. Özellikle Şenol Güneş gibi, kalecilik ekolünden gelen bir insan böyle bir genç yeteneği asla bırakmayacaktır. Bana kalsaydı şimdiye kadar Onur ve Tolga'yı muhakkak yedekte oturtur, ülkesi Senegal'de pek çok kez milli olmuş, Dünya Kupası tecrübesi yaşamış, Avrupa'nın üst düzeydeki takımlarında oynamış Tony Sylva ile devam ederdim.

Ancak Şenol Güneş'in amacı bir yandan da bu tip genç yetenekleri keşfedip onlarla yola devam etmeye çalışmak. Bugün Tolga Zengin'in Trabzon İdmanocağı'ndan Trabzonspor'a gelmesinde de Şenol Bey'in büyük payı vardır.

umarım hiddink maçı seyredip volkanın yediği goolle bu adamın kurtardığı goolleri karşılaştırıp bir karara varmıştır :)

kesin alınmalı.yok böyle kaleci.sadece bir maçlık değil adam kaçtane maçı tek başına çevirdi...Allah'ım bu kulunu bize nasip et...

Tamam süper kaleci de, yani şimdi takıma baktığımızda bu parayı orta sahaya harcamamız lazım. Kaleci de çok önemli katılıyorum ama bizde de Ufuk var. O da vasatın üstünde. Orta sahayı toplayacak adamlar lazım ve iyi bir ön libero.

Takım taş gibi olduktan sonra kaleci için çok fazla para harcamaya gerek yok.Casillas 17 yaşında geçti Real'in kalesine keza Valdez de genç yaşta Barça kalesine geçti.Valdez ilk başlarda çokça hata yaptı ama görmezden geldiler,güvendiler ve sonunda da semeresini aldılar.Onur çok iyi kaleci tamam ama çok fazla abartmanın da lüzumu yok bence.Ufuk'a kaleyi teslim edip,güven verdikten sonra çok iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum.Sezon başında Onur bizde, Ufuk ise Trabzonspor'da olsaydı bu başlık "Yönetim uyuma Ufuk'u istiyoruz!" olurdu.Hangimiz Ufuk'u oturup adam gibi izledik.İyi bir takım kurduktan sonra kaleye Ufuk ya da Onur geçmiş çok da önemli değil açıkçası.

Konu yanlis anlasiliyo. Bakin millet, bir gercek var ki Galatasaray ozellikle 14 senelik eziyetten sonra genc ve umut vaadeden kalecilerden daha cok kendini kanitlamis kalecilere yoneldi. Simovic, Freidel, Taffarel, Mondragon, De Sanctis, Leo Franco. Arada genc diye Orkun, Aykut, Hayrettin, Volkan gibi kaleciler geldi kaynadi ve gecti. Fenerbahce macindan sonra istisnasiz oynadigi her macta(Manisa haric) hata yapan bir kaleciye tahammul edildi, hemde gelecek sezona gercekten gelecek vaadeden bir kaleciyi hazirlayip alistirmalari gerekirken.

Simdi misalen soruyorum; Ochoa denen, yabanci hakkimizi normal sartlarda 5'e indiricek bir adama 12-17 milyon arasi bir para mi vermek daha makul, yoksa yerli statusunde oynayabilecek kendini kanitlamis bir Onur'a 8-10 milyon civari bir bonservis bedeli odemek mi daha makul? Yok iste olmuyo, bizim camia Ufuk'da gelse, 20'lik Buffon'da gelse kendini kanitlamamis kaleci oynatamiyo, o cesaret yok. Sirf oraya buraya transfer yapilacak diye Aykut'la mi devam edelim? Eger arkanda iyi ve guven veren bir kalecin yoksa senin basari sansin %0.

Cevap: Yönetim uyuma, ONUR'u istiyoruz!

Ne Ochoa'ya o kadar para vermek doğru ne de Onur'a o kadar para vermek doğru.Türkiye'de şu an itibari ile en formda kaleci tartışmasız Onur ama bu oyuncu yarım sezon iyi oynadı diye bu kadar para vermek hata olur.Kendini kanıtlaması için daha çok ekmek yemesi lazım.Onur'u tanıyan biri olarak konuşuyorum.Kendisi ile aynı liseden mezun olduk.Benden bir yaş küçük.Yeşilova'dan yetişme.Oradan Karşıyaka'ya geçti.Daha sonra ise Trabzon'a transfer oldu.Daha çok kanıtlaması gereken şeyler olacak.Bir çırpıda 7-8 milyon euro vermek yanlış olur.Formda olması kendini kanıtlaması anlamına gelmemeli,hiç bir zaman.Aykut ilk 3-4 maç süper oynadı daha sonra 2 basit hata yaptı diye asıldı kesildi tekrar.Sabır-sabır-sabır..Aykut'un iyi kaleci olduğunu düşünmüyorum ama yine de çok kötü de sayılmaz.

Yavaş yavaş olacak bu işler.Nasıl ki bu yıl ders aldık bazı oyuncular ile yolların ayrılması konuşuluyor.De Santics ve Franco ile birşeylerin olmayacağını gördü yönetim Ufuk ile daha kötü olmayacağımızı öğrenmiştir.Bence Ufuk'un önümüzdeki yıldan itibaren 1.kaleci olması şart.Tek yapmamız gereken Ufuk'a sabretmek.Leo ve Santics'e 2 yıl sabreden yönetim ve Türk futbolu Ümit Milli Takım'ın kalesini korumuş Ufuk'a 1 yıl sabredemiyorsa lütfen ununu eleyip eleğini de assın.

Aykut kotu bir kaleci degil, rezil bir kaleci. Onur ise formda ve kendini kanitladi. Bu adam 1 mac, 3 mac oynamadi sonucta. Tam pismis duruma geldiginde zaten Turkiye'de kalmaz. Onur-Ufuk-birde Kayserili Gokhan Degirmenci, bu 3 kaleciyi al; birini sonra digerini sat, oburkini oynat. Maksat hem yararlanma, hem uzerlerinden birseyler yapma. Bu forumda Ufuk'un takima gelmesi yonunde ilk yazilar yazani benim. Oynatabilicek cesaretleri varsa eger, tam detsek arkasinda olur taraftar. Ama Aykut gibi kalecilerle degil.

Ya Ufuk oynatilsin ya da bir daha böyle genc ve yetenekli cocuklarin hayati bitirilmesin. Kalsaydi cocuk Manisa´da o zaman. Böyle bir anlayisi kabul etmem mümkün degil. Yesertemiyorsan kurutmayacaksin.

Bu kaleci meselesini dünyada bizim kadar abartan,eline yüzüne bulaştıran başka bir kulüp daha yoktur.

Onur'un gelmesi, Ufuk'un önünün kapanması demektir. Gerçi Rijkaard isterse, Aykut'u koyarak da rahatça kapatabilir, orası ayrı bir konu. Ufuk önü açık bir kaleci. Kesinlikle 1. kaleci olmadıkça istenilen performansı veremez. Onur'u veya Gökhan Değirmenci'yi bırakalım da kendi kalecilerimizden yararlanmaya çalışalım.

2 yıl önce izlemiştim Onur'u Ümit Milli Takımda patlama yapabilir mi diye düşünüyordum en son...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt