Transfer Nöbeti (ARŞİV 31) - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mert Hakan, Sangare, Emre Kilinc, Ndiaye, Linnes, Onyekuru ve Diagne. Hepsi gelse bile bu takim düzelmez. Stoper, sol bek, sag kanat ve 10 numara hala lazim. Yani sifirdan takim kurmak gerekir ki bu kepazeler oynamasin. Mariano, Nagatomo, Belhanda, Babel paketlenmeli.

Bu Rodop'a göre Luyindamanın sözleşmesi donduruluyor ama 1 yıl kiralık Andone'nin görülüşüyor. Herif sezonu kapattı. Kafayı yemiş.
Andone sezonu kapatmadi renktas, Subat ayinda geri donuyor. Ondan sonra daha hazir duruma gelecek falan derken 3-4 hafta daha gecer. Andone'nin oyun tarzini sevdim ama takimi da dusunmek lazim. Dun 15 mactir santraforsuz oynuyoruz diyorsan ozaman Andone'yi Brighton'a geri yollayip Diagne'yi tekrar takima alacaksin. Zaten orada kadro disi. 13m verdigimiz bir adamin degeri gittikce dusuyor. En azindan Falcao'nun yedegi olur, gerektiginde 442 oynariz, bir kac gol atsin en az zarar ile satariz.

Andone sezonu kapatmadi renktas, Subat ayinda geri donuyor. Ondan sonra daha hazir duruma gelecek falan derken 3-4 hafta daha gecer. Andone'nin oyun tarzini sevdim ama takimi da dusunmek lazim. Dun 15 mactir santraforsuz oynuyoruz diyorsan ozaman Andone'yi Brighton'a geri yollayip Diagne'yi tekrar takima alacaksin. Zaten orada kadro disi. 13m verdigimiz bir adamin degeri gittikce dusuyor. En azindan Falcao'nun yedegi olur, gerektiginde 442 oynariz, bir kac gol atsin en az zarar ile satariz.
Renktaş bende aynı düşüncedeyim. Sezonu kapatmış derken Andone'den artık hayır gelmez anlamında ona kullanmıştım. Andone'nin dönmesi ve hazır olması mart sonunu bulur. Bu adamın sözleşmesi konusunda düşünülmesine gerek yok. Oynadı mücadele etti yolu açık olsun.

Diagne aslında bizim için kapanması gereken bir defter, bu kadar sorunlu bir takıma bir de o dönerse ağır sıkıntı. Daha makul çözümler gerekir diye düşünüyorum.

Renktaş bende aynı düşüncedeyim. Sezonu kapatmış derken Andone'den artık hayır gelmez anlamında ona kullanmıştım. Andone'nin dönmesi ve hazır olması mart sonunu bulur. Bu adamın sözleşmesi konusunda düşünülmesine gerek yok. Oynadı mücadele etti yolu açık olsun.

Diagne aslında bizim için kapanması gereken bir defter, bu kadar sorunlu bir takıma bir de o dönerse ağır sıkıntı. Daha makul çözümler gerekir diye düşünüyorum.
sanirim dondurup, en gec sene sonu yine kiralariz andone yi veya aliriz ucuza. yoksa o da yollanirdi coktan

en önemli eksik bek ve kanat bölgesinde. onyekuru'nun döneceğini varsayıyorum. linnes'in de ikinci yarı için kaydedileceğini düşünürsek bir kanat, bir bek daha katmamız gerek kadroya.

- linnes solda oynarken daha iyi ama bence sağ bekte oynamalı
- solda onyekuru'nun arkasında oynayacak oyuncu mutlaka sol ayaklı olmalı. böylece onyekuru'nun içe kayarak boşalttığı alanı verimli kullanabilir. ayrıca arkada solak bir oyuncu olması hücuma çıkarken de oyunu açmaya yardımcı olur.
- sağ kenarda ise linnes'in önünde taç çizgisine paralel oynayacak, oyun stili olarak keita'ya benzer birini bulmamız lazım. sol kenardaki oyuncun zaten içeriye kayıp forveti çiftleyecekken sağdaki oyuncunun açıkta kalması hücum açısından daha verimli olur. ikisi birden içe dalarsa alan çok daralır.
- bu oyuncuların mutlaka ama mutlaka genç ve atlet oyuncular olması gerekiyor. yavaşlıktan ölen, hızlı hücuma kalkamayan oyuncular izlemekten kusma noktasına geldik.

bu transferleri düşük bir bütçe ile gerçekleştirmek mümkün. avrupa'da tonla lig ve oyuncu var. ismi cismi bilinmeyen birilerini deneyebiliriz. zaten bilindik isimlerden pek fayda görmedik.

bunlar haricinde eksik yok mu ? elbette var. orta sahamıza klasik tabirle bir asker oyuncu ve ayrıca bir organizatör oyuncu gerekiyor. ama devre arasında bütün bu transferleri yapmak kolay değil. o nedenle bek ve kanattaki acil ihtiyacı çözmekten yanayım. eğer bütçe kalırsa diğer bölgelere de bakılabilir.

türkiye ligi aşırı yavaş. atletik özellikleri ön planda bir takım biraz yaratıcılık eklenmesiyle rahatlıkla üstün gelir rakiplerine.

Bence transfer nöbeti tutmaya kadro hakkında kafa patlatmaya gerek yok. Öncelikle Fatih Terim'in kendine gelmesi lazım yok olmuyorsa da ben bu işi yapamıyorum artık diyerek bırakması lazım

Takım bu halde giderken transfere filan hiç gerek yok Türk futbol tarihinin en pahalı orta sahasını kurduk hücum hattına Falcao getirdik de ne oldu ?

en önemli eksik bek ve kanat bölgesinde. onyekuru'nun döneceğini varsayıyorum. linnes'in de ikinci yarı için kaydedileceğini düşünürsek bize bir kanat, bir bek daha katmamız gerek kadroya.

- linnes solda oynarken daha iyi ama bence sağ bekte oynamalı
- solda onyekuru'nun arkasında oynayacak oyuncu mutlaka sol ayaklı olmalı. böylece onyekuru'nun içe kayarak boşalttığı alanı verimli kullanabilir. ayrıca arkada solak bir oyuncu olması hücuma çıkarken de oyunu açmaya yardımcı olur.
- sağ kenarda ise linnes'in önünde taç çizgisine paralel oynayacak, oyun stili olarak keita'ya benzer birini bulmamız lazım. sol kenardaki oyuncun zaten içeriye kayıp forveti çiftleyecekken sağdaki oyuncunun açıkta kalması hücum açısından daha verimli olur. ikisi birden içe dalarsa alan çok daralır.
- bu oyuncuların mutlaka ama mutlaka genç ve atlet oyuncular olması gerekiyor. yavaşlıktan ölen, hızlı hücuma kalkamayan oyuncular izlemekten kusma noktasına geldik.

bu transferleri düşük bir bütçe ile gerçekleştirmek mümkün. avrupa'da tonla lig ve oyuncu var. ismi cismi bilinmeyen birilerini deneyebiliriz. zaten bilindik isimlerden pek fayda görmedik.

bunlar haricinde eksik yok mu ? elbette var. orta sahamıza klasik tabirle bir asker oyuncu ve ayrıca bir organizatör oyuncu gerekiyor. ama devre arasında bütün bu transferleri yapmak kolay değil. o nedenle bek ve kanattaki acil ihtiyacı çözmekten yanayım. eğer bütçe kalırsa diğer bölgelere de bakılabilir.
Bence bu kadar iyimser davranmaya gerek yok tamam Linnes hepimizin çok sevdiği bir oyuncu ama kabul edelim Mariano veya Nagatomo'dan fersah fersah üstün bir oyuncu değil. Linnes hakkında soru işareti olmasaydı kadro dışı kalması gündeme gelen ilk oyuncu olmazdı

Severim Linnes'i muhteşem bir profesyonel sorunsuz bir karakter ama bizi kurtaracak adam Linnes değil

Muslera

Linnes - Transfer - Marcao - Jorge/Saracchi

Feghouli/Taylan - Lemina - Transfer

Babel - Falcao - Onyekuru

Fatih hoca'nin Babel'i ilk 11'den kesecegini dusunmuyorum. Yoksa oraya da transfer lazim.​

Linnes öyle fark yaratacak oyuncu değil ama imkanlar kısıtlı. Bence bu seneki Mariano'dan daha iyi idare eder orayı. En kötü dönüşümlü oynarlar. Mariano'da fizik kalitesinin üstüne kaç maç oynadı. Yaşı gereği kaldırması imkansız.

Fatih Terim geldiginden beri hic bir seyi cözemedi. Takim ne duran toptan dogru dürüst gol atabiliyor, ne de alan kapatmasini biliyor. Ilk kez birbiriyle oynayan, sezon öncesi hazirlik macina cikan takimlar gibi kopuk, uyumsuz ve disiplinsiz bir görüntü ortaya cikiyor.

Sag kanatta Mariano Terim geldiginden beri destek görmüyor. Zonzi Besiktas maciyla iyice saldi ama ona gelene kadar diger elemanlara dokunmadi. Ahmet lig maclarina iyi oynarken kesik yiyor, Adem hoca hazretlerinin prensi Babel gelince forma yüzü görmüyor, Taylan oynatilmiyor, Trabzon'u kendi sahasina mahkum eden formatta degil, hala isim ve uyusukluk üzerine kurulu kadroda devam ediyor.

Feghouli ve Babel kanatlarindan daha cok is yapan Emre Mor - Jimmy Durmaz ikilisine forma verilmiyor. Bir önceki macta fena oynamayan Sener Özbayrakli, Besiktas deplasmaninda yedek beklerken Mariano öküzü forma giyiyor.

Seri, ilk brüj ve ilk PSG macinda iyidi. Malatya macinda gol atti. Malatya macinda gol attiktan sonra Fener ve Gencler maclarinda üst üste oynatilmadi. Daha sonraki iki macta yedek bekledi ve son 10 dakika oyuna girdi. 4 hafta adama forma vermedi. Basak macinda Seri yine yok. Trabzon macinda Handasini cikarip Seri'yi koyunca orta sahaya hakim olduk. Adam motive oldugu zaman gayet iyi oynamasina ragmen simdi sakatlik bahanesiyle oynatilmiyor veya oynamak istemiyor. Elinde oynamak isteyen adamlar varken oynatmayip morallerini bozan hoca bozuntusu hala Selcugu, Belhandayi ve Feghouliyi oynatiyor, daha önemlisi Babel bu takimin en kötü futbolcusu olmasina ragmen her mac 90 dk sahada. Babel forvete gecince gol yiyoruz ama adam bunu anlamiyor. Ahmet'i Emin'i falan stopere koyup bu Cöpotomoyu kessene lan. O da yok.

Linnes öyle fark yaratacak oyuncu değil ama imkanlar kısıtlı. Bence bu seneki Mariano'dan daha iyi idare eder orayı. En kötü dönüşümlü oynarlar. Mariano'da fizik kalitesinin üstüne kaç maç oynadı. Yaşı gereği kaldırması imkansız.
Linnes'in belki Mariano gibi iyi bir oyun gorusu yok ama hizli, tempolu ve basip gidebilen bir bek. Dedigine katiliyorum Linnes oyle fark yaratacak oyuncu degil ama hizli ve basip gidebilen beklere ve kanatlara ihtiyacimiz var.

Linnes ve Sener 6 ay idare eder ve ligimiz icin yeterli.

Puan durumuna baktimda bu aksam sivas kazanirsa 9 puan olacak fark gecen seneden hic bir farki yok Devre asi gereken takviyeleri yaparsak donebiliriz kanatlara ve beklere hizli adamlar bulabilirsek.Onyekuru gelecek zaten Bi solbek sag bek Senerle idare edebiliriz Belhandanin yerine 10 numara yada Emre Akbaba ile doldurabiliriz Ve leminanin yanina Badouyu tekrar kiralayabiliriz Boylece hiz sorunumuzda ortadan kalkar .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt