TFF'nin Yeni Başkanı Mehmet Büyükekşi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF'nin Yeni Başkanı Mehmet Büyükekşi

ya bunları düşünmek için müthiş zekaya sahip olmana gerek yok aslında. büyük liglerin uyguladıkları sistemi uygula bu kadar basit. geliştirilebilir kültürel alanları sen ekle çıkar neyse artık. hiçbir şey yapmadan futbolun değerlenmesini bekliyordu gecmis tff. biz hala yabancı sınırı konusunu konusuyoruz. sınır bunların işbilmezliklerinde. ins yeni tff ile boş işleri atlar önümüze bakarız.
sevgili danyal , dediklerine katilmakla beraber ;

uzun yillardir yabanci ligleri izlerken , genel de , *bizle eksik arti
{ ''saha icinden bagimsiz'' denkleminde kiyas ve karsilama yaparken, neleri yapmiyoruz, neler olsa iyi olur ~ ligin tanitimi adina (global bazda izlenirlilige pozitif bazda bi nevi ek gelirimiz olmasi adina } diye, notlar tutardim, su ligin susu var bunun busu gibi gibi...

ingiltere, almanya, hollanda, belcika , japonya, kore , son yillarda kanada, abd , australya.
dikkat edersen , akdeniz den bir lig belirtmedim.
bu bahsini ettigim ligleri , hem yerel alt ligler hem tepe lig , hem diger fubtol org larini izlerken , dikkatimi en son ceken;
*grassroots kavrami.

bunun disinda, *salt *fransa futbolu ozelinde ise, futbolun temelden gelisimine atilimina yonelik 80ler de yaptiklari futbol devrimi daha dogru irdelenmeli idi turkiye futbol federasyonu ozelinde.
forumumuzda yakin gecmiste acilmis bir baslik mevcut, fransa futbolu konulu.
o baslikta iki adet nacizane mesaj eklemis idim konuya yonelik gorus bazli.
o basligi okursaniz, orda bizim secim ve vizyon olarak dogru bir karar verdigimizi fakat uygulama ve pratik de bir seylerin bold sekilde yapilmadigini veya donemsel, tff, bu devasa plani ilk basta kurup ustunde yeterince durmadigi olasiligina yonelik tespit yorum getirdim. orda ornk verdigim ulkelerle beraber bizde baslatmisiz dedigim devrimsel futbol merkezini-fakat,neden uygulama da en geride biz kalmisiz , bunu sormustum.

< - o baslikta *riva futbol merkezine de deginmistim. fransa entegre tandansli. firsati malesef kacirmisiz.
samimi bir yaklasim ve ciddiyetle belki o acilan mantik ve vizyon olarak ayni merkezin icraate dokulmesine belki bu sefer bu yeni tff bir ugras verir ...- cunku ,uygulama burdan bakinca yarim veya bastan izole edilmis gibi...

jenerik,tanitim vs den genel ulke futboluna gesic yaptim kusuruma bakma lutfen.
fakat dedigim baslik kanimca genel cerceve de birbirine ilisik bir butun. ulke futbolu vizyonu ve planlamasi vb.

selamlar,

Buna sahte şampiyonluk komisyonunu kurdurttular, yeni gelecek fbjk li başkan sahte şampiyonlukları onaylayacak. Tezgah belli oldu

Aziz gelir. Yine sampiyon olamazlar ve bu sefer Aziz Aliye karsi secimi kaybetti diye, bizden öcünü aliyor ve Galatasarayi sampiyon yapiyor derler.

Üst Alt