STSL 12/13 H:18 | Kasımpaşa 2-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 18 Ocak - Sayfa 101 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:18 | Kasımpaşa 2-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 18 Ocak

Cevap: STSL 12/13 H:18 | Kasımpaşa 2-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 18 Ocak

Neyi yazacaksın ki.

Artık gına geldi yemin ederim.

Ve hala sol bek ve stoper önceliğinden bahsedenler var.

İkinci golde adam defans dörtlüsünün tepesine çıkmış.Onlarda buyur at demiş.Takım savunması evlere şenlik.

Defansif zaafiyeti en azından şu dönem için oraya transfer yaparak değil sahaya doğru dizliş ve yayılmayla halledersin.

Ama şu ofansif alandaki sıkınıtıy ve kötü oyunumuzun en büyük sebebini kesinlikle sadece ve sadece transfer yaparak düzeltebirsin.

Gol attıktan sonra şu sahaya adam gibi yayılsak,doğru bir şekilde topun arkasına geçsek bu kasımpaşayı beşlik yaparız.

Ama bunu kanatlardaki ve forvet hattındaki dağınık ne yaptığını bilmeyen kreatiflikten uzak oyuncularla yapmakda tabiki zor oluyor.

Hamit,Emre,Elmander ve Burak.Bu dört oyuncu ve bu sistemle ne defansif nede ofansif anlamda doğru futbolu oynayamayız.İşin acı tarafı bunların yerine oynayabilecek oyuncularda bunlardan farksız.

O yüzden bu takıma sene başında paraya kıylarak ofansif alana üst düzey 2 tane kaliteli oyuncu gerekiyordu alınmadı.Doğal olarak şimide lazım hala alınmadı.

Galatasaray yönetimleri için artık söylenecek söz yok.Transferi geçtim adamların Galatasaray sevgileri falan palavra yahu.Taraftar hala bunu kavrayamadı.

Valla sahsen Fatih Hocanin sayesinde aldik biz bu verimleri...

Saglam 2-3 istedigi transferi yapsak neler olur acaba dusunemiyorum bile:D

Maç özeti;

Trabzon maçı dahil 180dk kaleyi tutan 1 şut o da malum gol oldu.

Selçuk 4 serbest vuruş kullandı, 3'ü kimseye değmeden dışarı çıktı.

Ortalama oynadığımız zamanda Sabri sırıtırdı. Bu maçta iyilerdendi.

Bir takım iyi oynayarak şampiyon oluyor üstüne koyması gerekirken ne yazık ki yarı yarıya futbol kalitesi ve bireysel kalite düşüyor. Araştırılması gereken bir konu. Futboldan bahsetmek şu an gereksiz bence.

Şu sistemi değiştirse artık hoca. Üretkenliği kalmadı.

2011-2012’yi şampiyon bitiren Galatasaray’ın kanat oyuncusu yoktu, Fatih Terim bütün sezonu çizgilerde Emre ve Engin’i kullanarak bitirmişti. Her iki çizgide devşirme oyuncular oynadığı için belki hızlı kanat akını geliştiremediler, belki bire birde adam eksiltemediler. Ama 4 merkez oyuncuyla, hatta onlara katılan Elmander’le orta saha çevresine hükümranlık kurdular. Hemen her rakiplerinden fazla pas yaptılar. 40 maçın belki 35’inde oyuna hükmeden taraftılar.

2012-
2013 Galatasaray’ı ise daha farklı takım. Planlarının büyük bölümü Burak-Umut’u savunmanın arasına kaçırmak üstüne kurulu. Bir de Amrabat’ın katılımıyla adam eksiltebilen, orta yapabilen bir takım oldular. Belki maç kazandılar, lider oldular, ama iyi oyunu kaybettiler. Dün Emre ve Elmander’li takım, kâğıt üstünde geçen yıla daha fazla benziyor gibiydi, ama maçın öyküsü bambaşka gelişti: Emre oynamaya oynamaya özgüvenini kaybetmiş, bitik bir halde. Yekta ve Engin kenardalar. Hamit’te de mühim bir gelişim yok. Kaos futbolu bir gol getirdi, ama fazlasını getirmesi sürpriz olurdu.”

Uğur Meleke özetlemiş olayı.

Maç özeti;

Trabzon maçı dahil 180dk kaleyi tutan 1 şut o da malum gol oldu.

Selçuk 4 serbest vuruş kullandı, 3'ü kimseye değmeden dışarı çıktı.

Ortalama oynadığımız zamanda Sabri sırıtırdı. Bu maçta iyilerdendi.

Bir takım iyi oynayarak şampiyon oluyor üstüne koyması gerekirken ne yazık ki yarı yarıya futbol kalitesi ve bireysel kalite düşüyor. Araştırılması gereken bir konu. Futboldan bahsetmek şu an gereksiz bence.
sabri için bir parantez açmak lazım. takım ne zaman kötüyse sabri sahanın en iyisi oluyor ama takım ne zaman iyisede sahada en kötü sabri oluyor. ilginç bir durum. demekki adamın standartı hep aynı. kötü bir takım için sabri yıldız olur:D

maç kaybedilir en cok canımı sıkan yönetimle fatih hocanın arasında geçen atısmalar...

Elimizde kaleye isabetli sut atabilecek 5'ten fazla oyuncu var fakat hic şut atmıyoruz kaleye. Bu cok garibime gidiyor benim. Hocamı böyle talimat veriyor, yoksa rakip mi müsade etmiyor bilmiyorum ama zaten bize kaleye götürebilcek oyuncumuz yok. Fizik olarakta gecen seneki gibi değiliz. Nasıl kazanacaz macları kaleye sut atmadan merak ediyorum. Dün yanlıs hatırlamıyorsam 1 tane isabetli şut attık kaleye.

Ayrıca mağlubiyeti buna bağlamıyorum ama cuma günleri takımın kötü sonuclar aldığı bilindiği halde cumaya mac koyanlar kendilerini farketmedik sanmasın.Hafta içi Avrupa macımız mı vardı yoksa ?

6 Cuma başında 13 puan kaybettik

diğer 12 maçta ise sadece 8 puan kaybetmişiz

:sad007:

Ayrıca mağlubiyeti buna bağlamıyorum ama cuma günleri takımın kötü sonuclar aldığı bilindiği halde cumaya mac koyanlar kendilerini farketmedik sanmasın.Hafta içi Avrupa macımız mı vardı yoksa ?

cuma gününün diğer günlerden farkı ne? hadi arada haftaiçi maç yapsan anlarım da, yada bir sonraki maç şamp. ligi maçı falan olsa. neyin tartışmasını yapıyoruz ki? oynayan takım cumada oynar c.teside

Yenilgiyi telafi ederiz, ama herkes kendine ceki düzen verecek. En basta Baskan ve yönetimin icindeki hainler.

Bu hafta bütün transferler bitecek. Bitiremiyorsaniz defolun gidin kardesim. Ne ise yariyorsunuz siz? Sadece isinizi yapin.

Siz isinizi adam gibi yapin, bizde yanlislari objektif sekilde dile getiririz. Ama önce sistem kusursuz isleyecek.

Takim lige yarim yamalak girmeyecek ki biz hocayi da elestirelim. Suc sende yönetim. Hesabini da ver

Yenilgiyi telafi ederiz, ama herkes kendine ceki düzen verecek. En basta Baskan ve yönetimin icindeki hainler.

Bu hafta bütün transferler bitecek. Bitiremiyorsaniz defolun gidin kardesim. Ne ise yariyorsunuz siz? Sadece isinizi yapin.

Siz isinizi adam gibi yapin, bizde yanlislari objektif sekilde dile getiririz. Ama önce sistem kusursuz isleyecek.

Takim lige yarim yamalak girmeyecek ki biz hocayi da elestirelim. Suc sende yönetim. Hesabini da ver

Iste bazi konularda bunu yapamiyorsunuz. Baskanin aciklamalari ne kadar yanlis olsada Terim'in bu tavri da yanlistir. Her iki taraf zarar verir.

Iste bazi konularda bunu yapamiyorsunuz. Baskanin aciklamalari ne kadar yanlis olsada Terim'in bu tavri da yanlistir. Her iki taraf zarar verir.

ya tulun gıdecektı yada terım en bastan bellı iidi

futboldan anlamayan(kendı demecı) baskan nasıl oluyorda terımın ıstedıgını suareze 4 ml eder dıyebılıyor

ya tulun gıdecektı yada terım en bastan bellı iidi

futboldan anlamayan(kendı demecı) baskan nasıl oluyorda terımın ıstedıgını suareze 4 ml eder dıyebılıyor

Ben zaten olayin o kismina birsey demiyorum, sacmalik zaten. Ama dedigim gibi, Terim bu tavri da futbol takimina zarar verir. Ama biz gercekleri görmek istemiyoruz, Terim'i cok seviyoruz diye taraf oluyoruz, ama konumu burda Galatasaray ve her iki tarafin zihniyeti kulb zarar vermektedir.

Vicious circle gibi.

Galatasaray takımının en büyük eksigi birbirlerine yardımcı olmamak.

Yani bir köprü bir bağlantı yok takımda hepsi ayrı kafada takılıyorlar.

Bu kafayla giderseler daha çok maçlar kaybederiz.

Dogru zamanda aciklama yapmak önemlidir. Simdi Baskan karar verecek. Ya koruyacak, yada cizgiyi cekecek.

Koruyacaksa da erken secime gidecek. Yönetim kurulunu bastan asagiya degistirecek. Tulun´u da yanindan ayiracak. Baska ihtimal yok.

Mesele Terim degil, mesele iktidar. Terim gitse, baskasi gelse, bu cekismeler bitmeyecek yani. Anlatabiliyormuyum?

Dogru zamanda aciklama yapmak önemlidir. Simdi Baskan karar verecek. Ya koruyacak, yada cizgiyi cekecek.

Koruyacaksa da erken secime gidecek. Yönetim kurulunu bastan asagiya degistirecek. Tulun´u da yanindan ayiracak. Baska ihtimal yok.

Mesele Terim degil, mesele iktidar. Terim gitse, baskasi gelse, bu cekismeler bitmeyecek yani. Anlatabiliyormuyum?

Bende bu yüzden üstüne basa basa diyorum her iki taraf suclu diye. Yönetcileri (Terim dahil) cocukca davraniyor ve bu kulübe da zarar verir.

Ama Fatih Terim haklidir demek bana göre yanlistir. Hakli oldugu noktalar vardir, ama eleman kelimesine bu kadar kiriliyorsa ve olaya duygusal bakiyorsa, daha önce dedigim gibi cocukca davraniyor.

Üst Alt