STSF 11/12 H:2 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | MS | 22 Nisan - Sayfa 272 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSF 11/12 H:2 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | MS | 22 Nisan

Cevap: STSF 11/12 H:2 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | Maç Sonucu

korkmayın arkadaşlar 3 maçta ezdiğimiz bir takımla sahasında final oynayacağız en kötü. Cekirge 30 kere sıcrayacak değil ya heryerde ezeriz bunları. Nitekim daha 2 derbi deplasmanları var ve bu oyunla onları kazanılmış saymaları komik

Eskiden çekirge 3 defa sıçrayamaz durumu vardı,Fenerbahçe tanımda sayıyı 10'a katladı,şaka gibi :)

korkmayın arkadaşlar 3 maçta ezdiğimiz bir takımla sahasında final oynayacağız en kötü. Cekirge 30 kere sıcrayacak değil ya heryerde ezeriz bunları. Nitekim daha 2 derbi deplasmanları var ve bu oyunla onları kazanılmış saymaları komik
valla bu çekirge 12 yıldır 20 defa sıçradı yine sıçrar. ben hayatımda fenerden kötü oynadığımız bir derbi görmedim daha. 6-0 yada 4-0 lık maçlar dahil. Kadro kalitemiz daha iyi ikende yendiler bizi. İnanımaz bir konsantrasyon, özgüven ve şansla oynuyorlar bize karşı. Yani biz nasıl milanla, rmadridle oynuyorken inanıyoruz onlarda bize karşı aynılar. onlara göre biz milanız, biz Rmadridiz çünkü. son maça gelince o maçın hakemi %100 cüneyt çakır olacaktır. Biz yine tek kale yine iyi oynayacaz ama bu sferde cüneyt girer devreye meloyu atar işi bitirir. Yani bende normal şartlarda feneri yeneceğimize eminim ama hiçbir fener maçı normal olmuyor.

Futbol adına hiçbir şey yapmayan bir takımın kazanması hazmedilir şey değil. Lakin olan oldu. Normal şartlarda bu takım Kadıköy'de onları yenecek güçte. Bundan hiç şüphem yok.

Futbol adına hiçbir şey yapmayan bir takımın kazanması hazmedilir şey değil. Lakin olan oldu. Normal şartlarda bu takım Kadıköy'de onları yenecek güçte. Bundan hiç şüphem yok.

bu sene şampiyon olacaz başka yolu yok. ama ben bazı riskleri niye alıyoruz her sezon bilmiyorum.

1-bir sene defans olmaz avrupadan elenirsin

2-bir sene orta sahan olmaz ligde yokları oynarsın

3-bir sene kanatların olmaz takım ataksız oynar

4-bu sene kanat ve golcü tabir edilen yerler yetersiz. en iyi olduğunda bile becerisizlikler yüzünden gereksiz yere üzülürsün.

bu seneden eminim, ama gelecek sene mutlaka her mevkiye hakkını verecek-yedekten girecek adam maçı çevirecek düzeyde olması gerekiyor. şpl böyle bir maç oynasak yeminle saç baş yolmaktan sinir krizi geçiren çok olurdu.

alt yapı eskisine göre daha iyi- stad daha iyi- taraftar duruşu daha iyi- teknik direktörün en iyisi- kalecin ve defansın yeterli gibi- orta sahan 1-2 isimle süper olur- kanatlara oyuncu gerek-golcü gerek - futbol olarak iyiyiz daha iyi olacağız.

işte herşeyin iyi olsa bile futbol gol atmaya bağlı. golcü-kanat yüzde 1milyon gerekli şpl maçalrında zamanı gelecek tek forvet veya orta saha ağırlık çıkacaz. futbol takım oynudur ama golü yapacak yetenekli ayaklardır. futbol-yetenek-maddi olarak zirve demek.

Kazımı aradı gözlerim bu maç... herşey çok güzel ama son vuruşlar-necatinin halsizliği vs. vs. neyse olan oldu.. Bence bu hafta kaybettiğimiz puan farkını geri alıcaz.. *****liler rezil oynıyarak yendiklerinin unutarak maça çıkacak yani gereksiz özgüvenle.. karşılarında iki haftadır puan kaybeden hırs küpü beşiktaş.. hadi yine iki pozisyon yapıp bir gol attılar..

FARKETMEZ onlar bizim stadta sevindiler Laçka Laçka ama biz onların sahasına kupa kaldırmaya gidicez!! unutmasın kimse bunu ŞAMPİYONLUK ŞARKISI DÜŞMESİN DİLLERDEN!

valla ben futbolcularımızınm yerinde olsam şampiyonluğu son maça bırakmam. bakın size söyleyeyim, eğer önümüzdeki 3 maçı kazanırsak son maça kalmaz şampiyonluk bu kadar eminim. çünkü fener trabzon deplasmanında puan kaybedecek yazın bunu bi tarafa. biz kendi maçlarımıza odaklanalım yeter. bırakın artık bu maçı nokta koyalım ve önümüze bakalım

bakın size söyleyeyim, eğer önümüzdeki 3 maçı kazanırsak son maça kalmaz şampiyonluk bu kadar eminim. çünkü fener trabzon deplasmanında puan kaybedecek yazın bunu bi tarafa. biz kendi maçlarımıza odaklanalım yeter. bırakın artık bu maçı nokta koyalım ve önümüze bakalım

bencede.

10 sene sonra hiç kimse iyi oyunu hatırlamaz.. biz sizi yenmişiz denir biter olay...

5-1 yendiğimiz maçta f5'in girdiği 5-10 gol pozisyonunun mondragon'un kurtardığını kimse konuşmaz.. veya 6-0 yenildiğimiz maçta sürekli saldırdığımızdan da..

Yeneceksin arkadaş yenemiyorsan yenilmeyeceksin..

futbolunda güzelliği burda , bizimde sigma olomuca elendiğimiz zaman 8 kişi kaldığımızı kimse bilmez

unutamıyorum bu maçı, unutmayacam da ta ki o şikecileri karıköyde sahaya gömene kadar..

???

dünyadaki en büyük acizlik elindekini rakibine vermektir.

bunu bilir bunu söylerim.

Yaziklar olsun size birde taraftar diye ortalikta geziyorsunuz. Kendi sucunuz, siz beklentilerinizi yüksek tuttunuz. 8-0 6-0. Alin size fark. Ohh iyi oldu.

Takimimla gurur duyuyorum, ASLANlar gibi oynadi. Hepsine helal olsun. Ama ya siz? Sanki Fener 10 puan fark atmis, birak farki, adamlar 2 puan gerimizde arti onlar korkmali. Bizim oynadigimiz futbol ortada. Onlar düsünsün. Nedir sizin bu korkunuz ya? Hersey elimizde, eger Sampiyon olamazsak, kendi sucumuz. Bize firsat dogmus, Fenere Kadiköyde koymaliyiz. Bu kadar basit.

Size de iyi ders olsun, rakibinizi ciddiye alin. Simdi hepiniz aglayin, ah vah deyin ama Sampiyonluga inancinizi kaybetmeyin arkadaslar. Hersey elimizde diyorum, oynadigimiz futbol ortada. Rakipler düsünsün biz degil!

Ciddiyet ile alakası yok, kabiliyet ile alakası var. 23 şut atıp sadece 1 tanesini gole çevirebiliyorsan, yetenek-beceri eksikliği olduğu aşikardır. Dünkü yazımda belirttiğim gibi bu yenilginin faturası tamamen yönetimin elinde. Terim'e denilebilecek tekşey, neden beraberliğe yatmadın, elindeki oyuncuların altıpastan topu kaleye gönderemeyecek kadar beceriksiz olduğunu biliyorsun olabilir, o da uzun vadede vizyonsuz ve skora göre konuşmak olur. Bu maç 6-2 bitemezmiydi, biterdi. Ama işte hücum oyuncuların bu kadar kalitesiz olunca 2-1 yenilebiliyorsun da onlardan 10 kat fazla pozisyon yakalayabildiğin halde.

Olcan-Shaqiri bizde olsa bu maçın böyle bitmeyeceğini adım gibi biliyorum. Yönetim de biliyordur. Ama artık çok geç. Umarım Allah bize yardım eder de şampiyon oluruz, ama bu yönetimin değil, Terim'in başarısı olacaktır, ileride de herhangi bir başarısızlıkta, yönetim bunun altında ezilir. Terim'e karşı hiçbir güçleri yok şu an. Onlar da bunun farkında.

Selçuk,un golünün değerlenememesine üzüldüm.:(Seviyorum kardeşimi asaletin yeter :yenieek:

Evet, dediklerin dogru, ama benim yazdiklarimla alakasi yok. Tabiki mac farkli bitrbilirdi. Ama benim yazim, Sampiyonluk gitti diyenlere. Oynadigimiz futbol ortada, ama bunu görmeyenler var. Fenerbahce oynadigi bu futbol ile Sampiyon olamaz, engel olmaliyiz, ama bu felaket futbolu destekleyenler var. Tabi Shaqiri olsaydi, belki mac farkli biterdi, ama bu kadro Shaqiri siz de Sampiyon olacak gücte, cünkü en ciddi rakibimiz rezalet top oynuyor, arti bir kez daha diyorum lideriz. Neden takima o güvenc kayboldu anlamiyorum. Yenildik diyemi? Yazik yazik

Iyi gün taraftari buna deniliyor iste

Bizim takımımız şu anda istisnasız en iyi futbol takımı.

Ben maçları seyrederken 6 senedir keyif almıyordum.

Allah Fatih Terim'den ve herkesten razı olsun.

FAKAT, şunu atlamayalım. Gerçekleri görelim beyler!

Fatih Hoca dedi ki "bana adam lazım, kaliteli adam lazım"

Yönetim gitti Yiğit Gökoğlan ve Necati'yi aldı. Onları da isedi Fatih Terim ama onlardan önce başka adamlar istedi, yönetim yan çizdi.

Şimdi umarım şampiyonluğu kaçırmayız. Ki ben inanmak istemiyorum öyle bir duruma.

Yönetim bu sene bu takımdaki Hakan Balta, Emre Çolak, Engin Baytar, Necati ve Melo'nun yerine üst sınıf adamlar almazlar da yine kıvırırsa bu takım şampiyonlar liginde falan iş yapamaz hayal kurmayalım. Hatta çoğu takıma yenilir.

Kaliteli bir takıma gol atmakta zorlanıyoruz ya bu aşikar artık.

Elmander muhteşem bir adam ama gol vuruşu zayıf, onun yanın Miccoli gibi bir gol vuruşu olan adam koyarsak takım uçar gider.

Kanat falan yok. Takımdaki en iyi kanat Aydın. Riera falan bitik.

Hakan Balta dökülüyor da takım çok iyi kapatıyor herkes balta iyi diyor. ya adam ileriye çıktı mı dönemiyor, hatalar yapıyor.

Melo artistik hareketlerle ve doğal olarak tecrübesi ile kaptığı 2-3 top ve attığı 2-3 top ile oynuyormuş gibi gözüküyor ama seyirciye oynuyor. İstatistiklere bakın Selçuk Melo'nun koştuğununu 2-3 katını koşuyormuş her maç.

Selçuk İnan'ı Arda Turan yapmayalım arkadaşlar! Bu adamın sırtına koskoca orta saha yükünü verirseniz bu adamı da bıktırırsınız. Onun yanına Selçuk gibi bir ikinci adam koyup orta sahayı dengelemeliyiz. Sırf bu yüzden selçuk ileri çok çıkıp ara paslar atamıyor. Eskiden ne güzel ara pasları vardı Trabzonda. Neden? Çünkü onun kadar koşan bir Colman vardı. Ama Melo tecrübesi ile top kapıyor falan ama hiç koşmuyor.

Şöyle örnek veriyim. Melo'nun olmadığı Maçlarda Galatasaray zorlandı ama kazanmayı bildi. Peki Selçuk olmasaydı Melo olsaydı ne olurdu düşündünüz mü?

Orta saha maha kalmaz, direk yeniliriz o maçta.

3 maç önce Fatih Terim maç sonunda demeç verdi " Kadro derinliğimizin yetersiz olduğunu biliyoruz" dedi. Bu ne demek? Ben çok kısıtlı bir kadro ile oynuyorum bakın bana istediklerim verilmiyor demek.

Bu yönetim ara transferde kıvırdı, adam almadı.

Bu sene de gidip ne yapacaklarını merak ediyorum. Ama şöyle bir düşüncem var, eğer şampiyonlar ligine kalırsak Ünal Aysal vizyon gereği çok iyi futbolcular alacaktır diye tahmin ediyorum.

Ara transferde bu takımı Türkiye ligi için yeterli gördüler ve kıvırdılar ama şampiyonlar ligi için imkanı yok yetmez.

Umarım şampiyonluğu kaçırmayız, çünkü çok iyi futbol oynuyoruz, çok mutlu oluyorum takımı böyle görünce.

Habertürk Gazetesi'nde Galatasaray'da Ronaldinho'nun transferinin gündemde olduğunu ancak Terim'in karşı çıktığını duyuran Fatih Altaylı dikkat çeken bir konuya değindi.

Altaylı, Fatih Terim'in karşı çıkmasına karşın transfer edilip G.Saray'a büyük başarılar kazandıran yabancı bir futbolcununun hikayesini yazdı. Sizce kim bu futbolcu?

Başkan ronaldinho diyo sen yaşlı diyosun hayır diyosun 31 yaşındaki dünyanın en iyi 3 futbolcusundan birine 33 lük necatiye kalırsın tabi. Şuraya yazıyorum eğer terim isteseydi arshavin ve ronaldinho şu an kadroda olacaktı. Terim büyük hoca ama egolarıda büyük hagiyi istemediği günlere geri dönüyor geçmişten ders alamıyor. tek lafım hagi olmasaydı acaba terim efsane olabilirmiydi? Ben sahada arshavin ve ronaldinho yu görmek isterdim beni bu zevkten mahrum eden adam şampiyonluğuda kaybettirirse dönmemek üzere çufçuflayabilir yolu açık egosu bol olsun.

lütfen hiç kimse kadrom kısıtlı demesin bu saatten sonra .

galip gelmek zorunda değildik.

sahamızda alacağımız berberlik , geçen maç kadıköyde aldığımız beraberlik kadar önemli ve mutluluk vericiydi.

oysaki saldırdık

arkayı boş bıraktık.

aykut bile gördü anladı hızlı adamı aldı

sonuçta bir kez daha atasözlerinin doğru olduğunu gördük

midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olduk

sevgiler

sahamızda alacağımız berberlik , geçen maç kadıköyde aldığımız beraberlik kadar önemli ve mutluluk vericiydi.

oysaki saldırdık

arkayı boş bıraktık.

sevgiler

Terim de yaptığı açıklamada "Galatasaray futbol takımı, bugün hiçbir şekilde oyunu berabere götürme niyetinde olmamıştır, müthiş bir anlayışla hareket etmiştir. 60-70'den sonra 1-1 bitse herkes razı olurdu, ama Galatasaray hiçbir zaman bunu kabul etmedi. Bu yüzden de oyuncularımı kutluyorum. Bir forvet alıp, bir orta saha koyup oyunu başka yöne çekebilirdik. Akın üstüne akın, atak üstüne atak yaptık. Futbolda anormal enteresanlıklar olabiliyor. İkinciyi bulmak isterken biz yedik." dedi.

oysaki saldırdık

arkayı boş bıraktık.

sevgiler
Terim de yaptığı açıklamada "Galatasaray futbol takımı, bugün hiçbir şekilde oyunu berabere götürme niyetinde olmamıştır, müthiş bir anlayışla hareket etmiştir. 60-70'den sonra 1-1 bitse herkes razı olurdu, ama Galatasaray hiçbir zaman bunu kabul etmedi. Bu yüzden de oyuncularımı kutluyorum. Bir forvet alıp, bir orta saha koyup oyunu başka yöne çekebilirdik. Akın üstüne akın, atak üstüne atak yaptık. Futbolda anormal enteresanlıklar olabiliyor. İkinciyi bulmak isterken biz yedik." dedi.

Orası öyle ama senin için beraberlik bile avantajlıysa defansta açık verip ilerde saldırmanın mazereti yok. 1-1'den sonra yapmamız gereken oyunu dengeli oynamaktı. Hele ki Ujfa'nın sık sık ileri çıkmasına hiç gerek yoktu. Eboue ve Balta kanat oyuncularının önüne geçmek zorunda değildi (ki bu sık sık oldu). Gol atamıyorsan, yemeyeceksin de...

Neyse sağlık olsun.

Üst Alt