SL 23/24 H:28 | Hatayspor 0-2 Fenerbahçe | MS | 2 Mart - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 23/24 H:28 | Hatayspor 0-2 Fenerbahçe | MS | 2 Mart

bu fb'in oynadığı topa, güvendikleri oyuncuların form durumuna, önlerindeki yoğun fikstüre, sakat ve eksiklerine bakınca, bundan sonraki hiçbir maçı kolay değil diyorum fb'in. içerideki pendik maçı dahil.

bu stresi kaç hafta daha kaldırabilirler bilemiyorum.

yanlız şu hakem işi çok sıkıntılı.

sadece kırmızı kart/penaltı olayı da değil. maç fb'in istemediği bir skorla gidiyorsa, hiçbir şekilde rakip takım lehine faul çalınmıyor ve fbli oyuncular kendilerini her yere bıraktığında istisnasız faul veriliyor.

bu tarz pozisyonlar da direkt maçın sonucuna etki etmiyor gibi göründüğünden dolayı, hiçbir zaman gündeme gelmiyor. ancak fb'in rakip takım üzerinde baskı kurmasını sağlıyor ve bir şekilde ceza sahasına gönderilen karambol toplarda var'dan ekmek kovalanıyor.

ve bunu yapan hakemler hep aynı isimler. orta hakemler, var ve avar hakemleri. hiç çekinmeden yapılıyor.

bakalım bu maçta ne olacak?

normal şartlarda, hatay düşmeme mücadelesi veren ve kalan 11 maçlık fikstürü inanılmaz zor bir ekip. her puana altın gibi ihtiyaçları var.

fb ise haftalardır geriye giden formu, veteran oyuncularının düşüşü, önemli oyuncularının uzun süreli sakatlıkları ve arka arkaya yapacakları (1'i avrupa olmak üzere) 3 şehir deplasmanı sebebiyle zor durumdalar.

dolayısıyla bundesliga'dan tutun da epl'ye kadar, bayern'den city'e kadar, her şampiyonluk mücadelesi veren takım kendi liginde böyle bir deplasmana, böyle bir durumda gittiğinde zorlanır.

ancak rakip takımın başında, kendi takımı ile deplasmandan dönerken dahi uçakta fb maçı takip eden sözde "efsane" eski fb kalecisi var. ayrıca hakemler belli ki ciddi bir güvence altındalar ki her hafta bilerek isteyerek fb'yi kolluyorlar.

dolayısıyla bu iki parametreyi alt alta koyunca hiçbir şey diyemiyorsun. böyle lig mi olur? :)

vallahi bu sene bitsin, eğer mevcut fb yönetimi devam eder, mevcut tff ve hakem komitesi de değişmezse futbol falan takip etmeyeceğim artık.

me6kwkw.jpg

Ben ki Kasımpaşa'nın puan alacağına inanan bir adam, ayının puan alacağına inanamıyorum. Kendimi bile kandıramıyorum.

Halil bir şeyler yapsa keşke diyeceğim de herifin bizdeyken bile dünya umrunda değildi. Fener'e karşı hırslı olmasını beklemek hayal.

Rize kasimpasa bile yatmadı bunlara bi rize nin kalecisi şüpheli..

Hatay ateş hattında elinden geleni yapacaktır ama çapı ne kadar yeter hakemler nerede devreye girer onu bilemiyoruz..

Üst Alt