SL 22/23 H:34 | Fenerbahçe 3-1 Trabzonspor | MS | 18 Mayıs - Sayfa 67 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 22/23 H:34 | Fenerbahçe 3-1 Trabzonspor | MS | 18 Mayıs

Puan birakcagimizi dusunuyorum ben bu 2 haftanin birinde. Ve muhtemelen kaybedecez.

Umarim yanilirim

Bu arada fener bu hafta hukmen kazaniyomus ztn.
Sivasspor maçında çok eksikleri var ama benim için en önemlileri Goutas, Erdoğan, Yatabare diğerlerini çok umursamıyorum bizim oyunu bozabilecek oyuncuları bunlardı.

Ankaragücü maçı şampiyonluk maçı olursa o işi orada bitiririz defansları çok aksıyor Kerem-Icardi-Rashica'yı tutma imkanları yok. Fener maçında harcanacak enerjiyi orada harcayarak da direk işi bitiririz.

Futbolcularda maç maç bakıyordur Sivasspor maçından sonra Ankaragücü deplasmanında bitirme fırsatı geldiği için herkes çok isteyecek.

Bence 2 de 2 yapıp şampiyon olacağız ama 3 puan farkla fb maçına girmek de yüzde 90 şampiyon olmak demek..Deplasman olsa neyse de bu kadroyla bu durumdaki fenere içeride 3 farkla yenilmek imkansıza yakın...

Biz Galatasarayiz renkdas. Ise rasyonel yaklasiriz.

Evet, buyuk ihtimal boyle demek ancak oteki ihtimal de mevcut. Her iki takimda eskisi gibi yerli ve tecrubeli oyunculardan olusmuyor. Ondan ilginc bir mac olur o denklemde. Bizim suan itibariyle hem puan, hem averaj hemde ikili averaj avantajimiz mevcut. Bir mac ile bunlari kaybedebilirsin de zira bu futbol. O nedenle, ayaklarimiz yere basmali ve her maci final olarak oynamak durumundayiz. Bu haftasonu cok kritik cunku onlar mac yapmayacaklar ve +3 aldilar. Sivas macini kayipsiz gecersek isin buyuk kismini bitirmis oluruz bu dogru. Sonraki hafta onlar Antalya ile oynarken biz A.Gucu gibi kolay olmayan gergin bir deplasmana gidecegiz. Eger bir puan kaybi yapacaksak bu donemde, bu o mac olmali. Sivas maci degil. Son mac, ikili averaj buyuk bir avantaj olacak gibi duruyor egerki puan kaybi yasarsak. Aksi halde, gule oynaya kaldiririz Lig Kupasini bu denklemde.
Ancak, ayaklarimiz yere basmali. Rehavete 1sn dahi olsa yer yok su saatten sonra. Bu arada, bizim maca kadar, fenev'in puan kaybetmemesi olasi. Antalya o maca kadar ligde kalmayi garantiler gibi cunku +3 puani da var bu surecte. Biz ise A.Gucu'ne gidecegiz. Ben uzun zamandir diyorum 2 kritik mac, birini kaybettik (bejeke) digeri bu.

Sivas maçında o atmosferde kazanırız. Zor olan Ankaragücü deplasmanı. Amkaragücü'nü gaza getirmek için çok algı yapılacaktır ve ortamı gereceklerdir. Zaten Ankaragücü taraftarı da gerilmeye müsait. Ankaragücü'nün son dönemdeki oyunu da düşünülürse zorlu bir maç olacaktır. Ama son iki maçtaki rakibe fırsat vermeyen konsantrasyonumuza güveniyorum.

Bu korkaklar da yeni türedi. Lan iki maçı kaybetsen bile Fener’i yensen şampiyonsun. Triplere bak “Eyvah Şampiyonluk Gitti” diye dolanıyorlar. Ya da Fenerliler bilerek yapıyorlar bunu.

Fenerli biri bunu yapsa anlarım travmaları var da, Fener son 4 maçında 2 kere berabere kaldı hem de İstanbul ve Giresun’a saçma sapan şekilde. Rakip gümbür gümbür gelir bu tripleri anlarım da rakip her maç tökezlerken sen derbi hariç sadece 1 kere takılmışken ki 40 yılda bir olacak saçma sapan şeyler oldu. Ne Başakşehir’e, Ne İstanbul’a kaleni göstermemişsin. Diğer tarafta her maç yusuf yusuf eden, 3-0 bile öne geçse korkusundan ecel terleri döken takım var.

1 galibiyet, bir beraberlik(fener’e 4-0 yenilmeden) yeterliyken girilen tripler bana biraz artniyetli geliyor. Dediğim gibi biz Fener gibi sallanarak puan alsak, onlar taş gibi oynasa anlarım da.

Üst Alt