⚽ SL 21/22 H:13 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | MS | 21 Kasım - Sayfa 199 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:13 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | MS | 21 Kasım

Bence hakemin, bilerek art niyetli yaptığı bir durum yoktu. Halil Umut Meler gayet iyi bir maç yönetti.

Maçın sonucunu etki eden birbirinin aynı üç pozisyon var, üçünde de söz konusu art niyetli yorumlamalari yapan hakem Yaşar Kemal Uğurlu'ydu.

Özil'in attığı gol öncesi faul.
Diagne'nin attığı gol.
Son dakikada Berkan'a yapılan faul.

Bence üç pozisyon için de devam kararı çıkmalıydi. Buradaki kahır eden olay, 1 ve 3'e devam diyip, Diagne'nin pozisyonuna faul denmesi.

Eğer o gol verilseydi, bence maç 3-4'e dahi giderdi.
yorumcularin yorumlarini degilde kendimiz objektif olursak:

1) özilin golü gibi biz gol atsak ve o gol sayilmasa ortaligi yikardik böyle faul verilmez.
2) diagnenin pozisyonu faul verilmeyebilirdi ama bunu diagne hep yaptigi icin belkide hakemin aklina rize maci geldi.
3) berkanin pozisyonunda ise tam gri böyle temasda hemen düsülürmü yoksa zaten berkan kendini atmaya meyillimiydi ona bakmak lazim, vara gitse zaten o statda o penaltiyi verebilirdi.

sonuc: zaten haketmedik, FTnin 85dakika feghouliye dayanmasi, FTnin gereksiz yere aksiyon yasatmasi kendini attirmasi, bir günahkar araniyorsa bu FTdir.

Bir yandan diyorum ki bir derbide bulunabilecek kadar çok fazla sayıda pozisyon yakaladık. Oyun süper olmasa da bu kadar pozisyona giriyorsan yeterlidir diyorum. Ancak öte yandan öne geçtiğin iki derbiyi de kaybediyorsun. Bunlardan bir tanesi 50 bin kendi taraftarının önünde ve rakip 10 kişiyken oluyor. Daha da ötesi rakibin de iyi durumda değil. Hani gümbür gümbür gidiyor olurlar da dersin ki adamlarda onun özgüveni vardı falan filan. Adamlar rüzgar esse tepetakla gidecek durumda Arenaya geliyorlar, öne geçiyorsun fakat koruyamıyorsun. Hadi koruyamadın abi 10 kişi kalan rakipten gol yemenin hiçbir izahatı yok.

1) özilin golü gibi biz gol atsak ve o gol sayilmasa ortaligi yikardik böyle faul verilmez.
2) diagnenin pozisyonu faul verilmeyebilirdi ama bunu diagne hep yaptigi icin belkide hakemin aklina rize maci geldi.
3) berkanin pozisyonunda ise tam gri böyle temasda hemen düsülürmü yoksa zaten berkan kendini atmaya meyillimiydi ona bakmak lazim, vara gitse zaten o statda o penaltiyi verebilirdi.

sonuc: zaten haketmedik, FTnin 85dakika feghouliye dayanmasi, FTnin gereksiz yere aksiyon yasatmasi kendini attirmasi, bir günahkar araniyorsa bu FTdir.

Berkanla Cagnenin pozisyonunun gram farkı yoktu 2si de dusulecek pozisyon değil şaka gibi aynı pozisyon 2 ayrı karar çıktı..
Ayriyetten itmeler arasındaki en net olan irfancanin keremi itmesiydi bunu Erman Hoca da ısrarla dile getirdi ..Maçta 3 tane itme pozisyonu var ve hepsinde fb lehine karar çıkıyor.
Bana kalırsa hiçbiri faul değildi bu pozisyonların .. Hak etmediğimiz kısmına katılmıyorum gerek oyun olarak gerek pozisyon olarak hak eden bizdik fbnin tek taktiği 5 orta sahayı dizip sağdan soldan karambole gol aramakti mesuttan kontra yememiz vitorun aklının ucundan bile geçmemiştir öyle bir planı olan adam rossi veya samueli koyardı kanada ..Genç tecrubesiz bir takımız maalesef başımızdaki hoca da buna çanak tutuyor yoksa yediğimiz ilk golün açıklanabilir bir yanı yok..

Evet dime hatta berkan eliyle oynadı fenerin penaltısını da vermediler

Berkanla Cagnenin pozisyonunun gram farkı yoktu 2si de dusulecek pozisyon değil şaka gibi aynı pozisyon 2 ayrı karar çıktı..
Ayriyetten itmeler arasındaki en net olan irfancanin keremi itmesiydi bunu Erman Hoca da ısrarla dile getirdi ..Maçta 3 tane itme pozisyonu var ve hepsinde fb lehine karar çıkıyor.
Bana kalırsa hiçbiri faul değildi bu pozisyonların .. Hak etmediğimiz kısmına katılmıyorum gerek oyun olarak gerek pozisyon olarak hak eden bizdik fbnin tek taktiği 5 orta sahayı dizip sağdan soldan karambole gol aramakti mesuttan kontra yememiz vitorun aklının ucundan bile geçmemiştir öyle bir planı olan adam rossi veya samueli koyardı kanada ..Genç tecrubesiz bir takımız maalesef başımızdaki hoca da buna çanak tutuyor yoksa yediğimiz ilk golün açıklanabilir bir yanı yok..
haketsek zaten alirdik.
muslera buz gibi kalede bekledi kossana biraz üstüne sasirtsana adami. pva o nasil bir pas anlayisi biraz hizli uzat feg bos kale. cica kalenin ortasina atarsan o gol olmaz. musleranin crespodan yedigi gol y e n e m e z!!!!

Şuan mesaimdeyim ve arkamda fenerliler kendi aralarında goy goy yapıyorlar, arkamı dönüp masadan uçup ağız burun girmemek için sabır çekiyorum. Durup durup sürekli sigaraya çıkıyorum. beynimin içinde filler silkeleniyor. dumur olmuş durumdayım hala. HUM YKM ikinizin de yolunuzu silkeleyim. FT sana da söylenecek çok şey var da neyse !

Evet dime hatta berkan eliyle oynadı fenerin penaltısını da vermediler
öyle bir iddiada bulunmadim, orda penalti yoktu bana kalsa diagnenin pozisyonuda faul degildi ama hakem kararina kaldik iste, ha hakemi su konuda elestirim ilk yari resmen kavga cikti 10dakika mac durdu uzatilan 3dakika kesinlikle azdi. keza mac sonuda ayni seyi yasadik mac süresi konusunda hakemi hatali buldum.

Şuan mesaimdeyim ve arkamda fenerliler kendi aralarında goy goy yapıyorlar, arkamı dönüp masadan uçup ağız burun girmemek için sabır çekiyorum. Durup durup sürekli sigaraya çıkıyorum. beynimin içinde filler silkeleniyor. dumur olmuş durumdayım hala. HUM YKM ikinizin de yolunuzu silkeleyim. FT sana da söylenecek çok şey var da neyse !
birak sevinsin ezikler ya bu futbolla haftaya zaten yine kaybedecek ezikler.

haketsek zaten alirdik.
muslera buz gibi kalede bekledi kossana biraz üstüne sasirtsana adami. pva o nasil bir pas anlayisi biraz hizli uzat feg bos kale. cica kalenin ortasina atarsan o gol olmaz. musleranin crespodan yedigi gol y e n e m e z!!!!

Yahu her maçı hak eden mi kazanıyor böyle bir anlayış olabilir mi ? fbnin pozisyonu yok maç boyu bizim kacirdiklarimiz cresponun attığında kat kat kolaydı bazen top sevmez senin dun de o maçlardan biriydi işte..
Karşı karşıya golü atamayan cagne 10 kat daha zor bir kafa vuruşunu gole cevirdi ve golümüz iptal oldu faul gerekçesiyle..Dün açık ve net top bizi sevmedi ..
Mesela bjk maçında penaltı kaçırdık 2-2 bitebilirdi ama o maç için biz hak ettik elimizden kaçırdık demedim hiçbir zaman oyun olarak bjk ezmisti bizi ama dün maalesef hak edenin sonuç alamadığı bir akşam oldu..

Yahu her maçı hak eden mi kazanıyor böyle bir anlayış olabilir mi ? fbnin pozisyonu yok maç boyu bizim kacirdiklarimiz cresponun attığında kat kat kolaydı bazen top sevmez senin dun de o maçlardan biriydi işte..
Karşı karşıya golü atamayan cagne 10 kat daha zor bir kafa vuruşunu gole cevirdi ve golümüz iptal oldu faul gerekçesiyle..Dün açık ve net top bizi sevmedi ..
Mesela bjk maçında penaltı kaçırdık 2-2 bitebilirdi ama o maç için biz hak ettik elimizden kaçırdık demedim hiçbir zaman oyun olarak bjk ezmisti bizi ama dün maalesef hak edenin sonuç alamadığı bir akşam oldu..
dogru berbat bir futbol oynayarak kazandi fener, biz cok pozisyona girdik ama bu sevmeme degil bence beceriksizlikti o pasi nasil uzatamazsin? özil gibi cagne topun dibine vursa kalecinin sansi yok, neyse kazaya ugradik güzel olan FT bir süre kulübede olmayacak.

Fb 3lü oynuyoken deplasmana gelip ilk defa 2liyle çıkıp galibiyete geldiğini çıkardığı kadroyla gösterirken

Bizimki korkup halili tek başına kucağa atıp oyunu dengede tutsun diye fegi oynattı yenilmemek için hemde 50bin taraftarla kendi evinde

Bu korkak adam hafta içi kuntzu arayıp halil tek forvet olmaz çift oynat verim alırsın diyip milli takımı kurtaran kişi aynı zamanda

Şimdi git bilmem kaç maç bodrumda tatilini yap,paranı indir cebe,emir erinde kovamıyo zaten,çomar trollerin zaten yanında hala istifa demeyenler var,takım zaten allaha emanet

Puan durumuna baktım şampiyonluk gitti de,giresun sivas antalya diğer birkaç takım 2maç seri yapsın küme düşme hattına doğru gidiyoruz haberiniz olsun

Ftyi bile sallamıyo oyuncular kenarda necoyu mecoyu hiç sallamazlar 2010 gibi bi senaryoya hazır olsun herkes

Oyunu kazanmayı biz hak ettik! Bu net! Ama kimse daha üstün oynayana puan vermiyor. Şimdi 2-3 gün Spor sayfaları fb yi şişirme ile meşgul olur sonra bizim yazarların eline geçer sayfa ve uğradığımız haksızlık yazılır. Bunlar kahvehane geyiği.
Bizim takımda kalbur üstü 2 oyuncu var: Marcao ve Kerem. Gerisi fena değil ama kırılgan ve bazıları daha tam ne olacağı belli değil (Nelsson, Morutan, Cicildau)
Tecrübeli oyuncular iyi değil maalesef (Diagne, Babel, van Anholt) Lider desen hiç yok, Muslera kaleci olarak liderlik vasfını sahada hissettiremiyor uzak kalıyor.
Şu anda bizde oluşan iyi şeyler görüyorum ama kısa sürede başarının gelmeyeceğindende eminim. Fatih Terimi ya kayıtsız şartsız seven yada nefret eden bir taraftar kitlesi var. Nasıl devam eder bilmiyorum ama şu an itibariyle bu genç ve kırılgan oyuncu topluluğunu toparlamak en önemli iş.
Saygılar

Adamlardaki mantık o değil ki Galatasaray'ı yenelim gerisinin koy mötüne mantığındalar

biz gene birsekilde cikariz bu durumdan okadar vahim degil durumumuz, hatalarimizin farkindayiz, bu eziklerin durumlari cok vahim zira süper olduklarini saniyorlar hatayi bulamazlar hele hele bizi yendikten sonra artik fbden iyi takim yok dünyanin en iyisi görümündeler cikis yollari yok 😂

Üst Alt