SL 20/21 H:32 | Hatayspor 3-0 Galatasaray | MS | 3 Nisan - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 20/21 H:32 | Hatayspor 3-0 Galatasaray | MS | 3 Nisan

Kadrolar sampiyon oluyorsa ki kadrolar arasında o kadar büyük farklar yok o zaman imparator olmanın senede 3 milyon euro almanin ne anlamı var. Nerede senin hocaligin? Getirelim ismail kartal çalıştırsin. Kadro iyi olursa sampiyon olur, kadro kotuyse 5. olur. Senelik 100 bin euro veririz en azindan paranız cebimizde kalır.

bir de larin marin welliton vs yazılıyor ki ne desem bilemedim. adamlar sezon başı çöp vazifesi görüyordu. senin şu an gözüne iyi gelmesinin sebebi tamamen hoca faktörü. bizde zımba gibi baslayan mustafa çöpe döndü. bu takımlarla kıyaslamak da acayip. bunlarla yılda 4 maç yapıyorsun. kalan bilumum ıvır zıvır takım mesele. ancak orada da gerideyiz zannedersem.

Bugun stoperde Ozorn oynasaydi 80-0 yenilirdik Hocamiz sag olsun allahtan Gedson ve Etobuyu oynattida 3-0 yenildik.En Kotu adam oynasaydi Etobonun 3-0golde yaptigi hatayi yapmazdi sirik gibi adam vururdu kafayi

bir de larin marin welliton vs yazılıyor ki ne desem bilemedim. adamlar sezon başı çöp vazifesi görüyordu. senin şu an gözüne iyi gelmesinin sebebi tamamen hoca faktörü. bizde zımba gibi baslayan mustafa çöpe döndü. bu takımlarla kıyaslamak da acayip. bunlarla yılda 4 maç yapıyorsun. kalan bilumum ıvır zıvır takım mesele. ancak orada da gerideyiz zannedersem.
Gül geç rengim savunmak icin şekilden şekile giriyorlar. Babalarını boyle savunmazlar. Dune kadar bjknin kadrosu bok gibiydi. Ligi götüremezler, yakında koparlar diyorlardi. Biz kopunca bjk uzay takimi oldu. Gül geç.

Hala kadrolar arasinda buyuk fark diyen futbol cahilleri dolu baslik. Larin'i falan kucumsemis haspam eldeki sakat isimlere karsi yazinca agrina gitmis tabi. Alanya'dan geldi bazilari o isimlerin bir sezon once ayni hoca ile calismis ligde yenmedigi takim kalmamis Alanya ile top yuzu gormemis oyuncular. Sizdeki bu burnu uzunluk iflah olmaz. Orta saha icin de diyor musunuz "kadrolar esit" ?

Hemen kiyaslayalim;

orta saha;

bjk : atiba - joseph - ghezzal - ljajic - mensah - dorukhan
fb: ozan - gustavo - irfan - mhy - sosa (daha da vardir.. Mesut gecelim sakat)
biz: taylan - etobo - gedson - feghouli(hadi orta saha olsun) - akbaba - E.Kilinc - belhanda(gitti) --> en az 3 oyuncu uzun sakatlik gecirmis yada onceki sezonlarda dogru duzgun top oynamamislar. Ayrica bazilari ligimize de yeni oldukca yeni yada kalitesini ispat etmemis isimler (ikinci ligden gelmis ya da takimlarinda tercih edilmeyen isimler) .

Beklere hic girmiyorum bak, bariz kotuyuz. En iyi adamimiz Omar o da gazi oldu onceden de sakatlik yasadi falan. Digerleri ya vasat ya da sakatlar yine.

Forvetler:

bjk : Abubakar - Larin - Cenk - Nkoudou
fb: bir dunya adam var size birakiyorum
biz: Babel - Mohammed - Falcao, Henry --> Henry ve Mohammed yeni geldi, yani ilk yari tek Falcao vardi elde. Babel ile takildik. Babel zaten net "forvet" degil ayrica kotu transfer oldugunu soylemek icin onceki sezona bakmak yeterli.

Stoperler:

bjk : Wlinton - Vida - Montero
fb: Szalai - Serdar - Tisserand
biz: Luyindama (sakatti yine ilk yari neredeyse tamamen), Marcao - Donk - Ozonwafor (bilmiyoruz necidir nasil oynar, bilinen cok da iyi olmadigi)

Simdi orta sahamiz net kotu, bekler zaten ayni sekilde ya sakat ya kotu ya da gazi/niyazi, defans hadi diyelim bir sekilde dengeliyoruz bak. Kalecimiz bence tecrubesi ile +1 adam onde zaten cok mac kurtardu Muslera. Ki hatirlayalim, Muslera'da yeni yeni tempo tutuyor. Adam 1 yildir yok, sakat. Forvetlerde de hadi diyelim Falcao'nun sakatligina ragmen esit olalim ki mumkun degil Bjk cok onde fenerde ise cok alternatif mevcut. Senin bu durumda sampiyon olma olasiligin nedir ? Gercekten soruyorum ? Haa bir de bu oyuncularin bazilari kiralik(ti). Seneye bilemeden 1.5 seneye yine yoklar tipki onceki sezonda oldugu gibi.

Bazi gercekler var siz gormek istemesenizde. Cok bariz, hoca'dir sebebi yonetimdir buna girmiyorum, kadro kalitemiz yerlerde. Bunu da goz ardi etmemek de fayda var.

Ya geçin artık su işleri kadroyu kağıt üstünden kiyaslayacaksak chelseanin şu kadroyla Cityle rekabet edebilmesi gerekirken nerdeyse 25 puan fark yediler.. Sen kadrodan ne verim alabiliyorsun kritik nokta bu.. rossierin kariyeri neydi larinin kariyeri neydi sergenden önce sanırsın trent arnoldla mane oynuyor.. Adam 1i 2 yaptı işi bunu söylemek neden bu kadar zor geliyor..

sezon öncesi sergen yalcin daha önce hic sezon tamamlamadi, kesin kacar gider diyorlardi. simdi biri icin keske kacip gitse deniyor ama bu sergen degil!

denizde kum bunlarda mazeret bitmez. bugün kadro olur yarın bok öbür gün püsür. sarı öküz gitmesin diye ne yapacaklarını şaşırmışlar. dr strange gibi paralel bir evren yaratmışlar kendilerine orada yaşıyorlar.

Hemen kiyaslayalim;

orta saha;

bjk : atiba - joseph - ghezzal - ljajic - mensah - dorukhan
fb: ozan - gustavo - irfan - mhy - sosa (daha da vardir.. Mesut gecelim sakat)
biz: taylan - etobo - gedson - feghouli(hadi orta saha olsun) - akbaba - E.Kilinc - belhanda(gitti) --> en az 3 oyuncu uzun sakatlik gecirmis yada onceki sezonlarda dogru duzgun top oynamamislar. Ayrica bazilari ligimize de yeni oldukca yeni yada kalitesini ispat etmemis isimler (ikinci ligden gelmis ya da takimlarinda tercih edilmeyen isimler) .

Beklere hic girmiyorum bak, bariz kotuyuz. En iyi adamimiz Omar o da gazi oldu onceden de sakatlik yasadi falan. Digerleri ya vasat ya da sakatlar yine.

Forvetler:

bjk : Abubakar - Larin - Cenk - Nkoudou
fb: bir dunya adam var size birakiyorum
biz: Babel - Mohammed - Falcao, Henry --> Henry ve Mohammed yeni geldi, yani ilk yari tek Falcao vardi elde. Babel ile takildik. Babel zaten net "forvet" degil ayrica kotu transfer oldugunu soylemek icin onceki sezona bakmak yeterli.

Stoperler:

bjk : Wlinton - Vida - Montero
fb: Szalai - Serdar - Tisserand
biz: Luyindama (sakatti yine ilk yari neredeyse tamamen), Marcao - Donk - Ozonwafor (bilmiyoruz necidir nasil oynar, bilinen cok da iyi olmadigi)

Simdi orta sahamiz net kotu, bekler zaten ayni sekilde ya sakat ya kotu ya da gazi/niyazi, defans hadi diyelim bir sekilde dengeliyoruz bak. Kalecimiz bence tecrubesi ile +1 adam onde zaten cok mac kurtardu Muslera. Ki hatirlayalim, Muslera'da yeni yeni tempo tutuyor. Adam 1 yildir yok, sakat. Forvetlerde de hadi diyelim Falcao'nun sakatligina ragmen esit olalim ki mumkun degil Bjk cok onde fenerde ise cok alternatif mevcut. Senin bu durumda sampiyon olma olasiligin nedir ? Gercekten soruyorum ? Haa bir de bu oyuncularin bazilari kiralik(ti). Seneye bilemeden 1.5 seneye yine yoklar tipki onceki sezonda oldugu gibi.

Bazi gercekler var siz gormek istemesenizde. Cok bariz, hoca'dir sebebi yonetimdir buna girmiyorum, kadro kalitemiz yerlerde. Bunu da goz ardi etmemek de fayda var.
Ya rize konyanın orta sahasında kim var sana 4 atıyor. Böyle bahanelerle kendini kandirirsin ancak renkdas

Ya rize konyanın orta sahasında kim var sana 4 atıyor. Böyle bahanelerle kendini kandirirsin ancak renkdas

Cok yuzeysel bakis acisi, ben rakiplerle kiyaslarken digerlerinden iyi demedim ki. Ayrica Rize'nin sana oynadigi oyun plani ile senin ona karsi oynadiginda bir degil. Boyle bakacak olursak bizim ligde 1-2 takim disinda kimseye puan vermemiz gerekiyor. Rize'ye karsi ayrica konusabiliriz ki bence ortasahamaiz genel olarak kotu baya kotu. Polat doneminde yaziyorduk benzerini kalitemiz kotu ve planlamamiz bence yanlis. Rize bizden daha iyi demek degil bu yani. Ezik ezik oynayarak, boyle 3-5 mac 1-0 falan kazansak yine elestiri olurdu, tecrubeyle sabit. Ayrica bu mantikla B.Munih/City/Real falan liglerinde hic yenilmemeli. Benim kiyasladigim direk rakiplerine karsi olan potansiyelin.

Cok yuzeysel bakis acisi, ben rakiplerle kiyaslarken digerlerinden iyi demedim ki. Ayrica Rize'nin sana oynadigi oyun plani ile senin ona karsi oynadiginda bir degil. Boyle bakacak olursak bizim ligde 1-2 takim disinda kimseye puan vermemiz gerekiyor. Rize'ye karsi ayrica konusabiliriz ki bence ortasahamaiz genel olarak kotu baya kotu. Polat doneminde yaziyorduk benzerini kalitemiz kotu ve planlamamiz bence yanlis. Rize bizden daha iyi demek degil bu yani. Ezik ezik oynayarak, boyle 3-5 mac 1-0 falan kazansak yine elestiri olurdu, tecrubeyle sabit. Ayrica bu mantikla B.Munih/City/Real falan liglerinde hic yenilmemeli. Benim kiyasladigim direk rakiplerine karsi olan potansiyelin.
Beşiktaş defansında welington denen kazma oynuyor. Necip bile oynadı sırıtmadi. Orta sahasında 40 lik atiba oynuyor. Ların bile kaç gol attı yav adam sıradan topçu bence kalecisi ersin diye biri. Defolari var ama adamlar gayet idare ediyor. Ha muhteşem değiller ama yapıyorlar senin hocanhocan adalet bilmeyen biri kurduğu kadrolardan belli. Savunacak hiçbir tarafı yok. Fener o rezil haliyle yarın yenerse bizi geçecek. Bu takım gayet bu ligde şampiyon olacak takım. Biz hangi kadrolarla şampiyon olduk geriye düştüğü hicbir maci kazanamadi bu takım. Skandal bir durum bu. Kaç senedir top oynamıyor bu takim. Iyi orta sahası varken de gördük kendisinin nasıl oynattigini

Son düzenleme:
gerestin o dandik dediğin kadro bu leş kadrodan iyiydi.
Yahu yapmayın Allah aşkına şu tenikden taktikden girmeyin. ne biliyorsunuzda konuşuyorsunuz..Hayret koskoca Fatih terim nasıl yapmış o kadar kariyeri..
kadro iyi olacak kadro.. Birbirine uyumlu olacak.Bu teknik adamları ilahlaştırmayın.Sahada oynayan futbolcular.
maç için çok iyi top oynuyorsun gerizekalı, futbol aklı olmayan oyuncunun biri çıkıyor maçı resmen veriyor.Bizim takımda çok gerizekalı oyuncu var.Bu adamlarla nasıl doğru futbolu oynayacaksın.

hatay maçının daha başında top rakipdeyken sahaya yayılış görünce bizim takımın yenileceğini görüyorsun.Teknik adam daha ne kadar müdahale edecek o takıma.Adam daha nerede duracağını bilmiyor. Takım olarak hareket edemiyorlar.

Fatih terim bırakacaksa bu yaptırdığı rezil transferlerden dolayı olmalıdır. Gördük gelen yabancı yıldız teknik adamlarıda.
Nasıl iyiydi yav renkdaş orhan ak cihan filan oynuyordu beklerde. Kalede aykut vardı. Daha niceleri vardı. Anadolu takımından halliceydik.

Bu forumda çok değil daha geçen haftalardaki derbi maçında bjk şampiyon olur diyenler vardı realistçe bakarak...
Bizim hala avantajımız olduğu için bazı arkadaşlar bunu kabullenemiyordu, bu hafta buna güncelleme mi geldi ki...
bjk birden iyi olmadı sonuçta değil mi. Onlarında bir ara şaftı kaydı, sonra bir yerde el de attılar falan ama performans olarak bizden daha dinç oldukları kesin. Kısıtlı ve dar kadro avantajı da birlikte oynamayı doğurdu, bu da kazanma alışkanlığını tetikledi. Rakibimiz o değil dediğimiz bu ekip iki yarışta varlığını sürdürürken biz ikisinden de olduk. Ligi hadi geçiyorum, uzun maraton vs de TR kupası tek elemeli, alt tarafı oynayacağımız 120dkdan hesaplasak 360 dk falan yani, onu ne diye verdik. Ona da mazeretimiz var mı...Her şeye var ya ne de olsa.

Bu kadarını bile başaramayacak bir kadro muydu bu yani. Tek elemeyi bile geçemeyecek kadar...
Üstelik herkes çok iyi biliyor ki Terimin istemediği bir futbolcu bu kapıdan içeri giremez.
Hepsi de bizzat kendi seçimleri ve onları bile geriletmeyi başardı. Eskisi gibi disiplin yok Florya'da.
Bunu Belhanda olayının içeriği açığa çıktığında ve o cezalar bize yansıtılmadığında daha iyi anladım...
Disiplinin olmadığı yerde de herkes istediği gibi at koşturur.
Hadi bunu da geç, nerede eskiden su şişesini bile fırlatan hali nerede şimdiki halleri.
Kendi bile vazgeçmişken bazı arkadaşların çabasını hayretle karşılıyorum açıkçası.
Tepkisizlik en büyük tepkiyse size göre, bir şey diyemem tabii. Ama burada aslolan Galatasaray da olmamış oluyor o zaman.

Beşiktaş defansında welington denen kazma oynuyor. Necip bile oynadı sırıtmadi. Orta sahasında 40 lik atiba oynuyor. Ların bile kaç gol attı yav adam sıradan topçu bence kalecisi ersin diye biri. Defolari var ama adamlar gayet idare ediyor. Ha muhteşem değiller ama yapıyorlar senin hocanhocan adalet bilmeyen biri kurduğu kadrolardan belli. Savunacak hiçbir tarafı yok. Fener o rezil haliyle yarın yenerse bizi geçecek. Bu takım gayet bu ligde şampiyon olacak takım. Biz hangi kadrolarla şampiyon olduk geriye düştüğü hicbir maci kazanamadi bu takım. Skandal bir durum bu. Kaç senedir top oynamıyor bu takim. Iyi orta sahası varken de gördük kendisinin nasıl oynattigini
Larin sıradan bir topçu değil benzer yorumlar Elmander içinde yapılmıştı. Bu takım bu kadro ve özellikle ortasaha kalitesiyle şampiyon olamaz. Sabaha kadar tartışsak da olamaz. son iki sezondur özellikle kötü oynadığımız doğru ancak kalitemiz de bir o kadar kötü. Rize veya Sivas ile kıyaslamak pek doğru olmuyor günün sonunda.

Teknik adami degerlendirmede tek bir kritere bakarim oynattigi oyuncular full potensiyellerini sergiliyorlar mi yoksa yerler de mi surunuyorlar.

Muhammed kayboldu
Onyekuru istikrarsiz
Feghouli kayboldu
Arda zaten bitmis okeye donuyor
Gedson her gecen mac kotuye gidiyor
Etebo geldiginden beri gelisen bir tane ozelligi yok
Savunma komple evlere senelik.
Muslera bile geriye gitti.

Bir takimin butun kadrosu potentsiyelinin altinda oynuyorsa bu net hocaya yazar. Hicbir oyuncu Dan verim alamadin. Dost aci soyler hocam.

Larin sıradan bir topçu değil benzer yorumlar Elmander içinde yapılmıştı. Bu takım bu kadro ve özellikle ortasaha kalitesiyle şampiyon olamaz. Sabaha kadar tartışsak da olamaz. son iki sezondur özellikle kötü oynadığımız doğru ancak kalitemiz de bir o kadar kötü. Rize veya Sivas ile kıyaslamak pek doğru olmuyor günün sonunda.
Elmanderle Ların arasında 2 gömlek fark var. Bu açık net. Her maçta kötü olmaz senin oyunun. Ligin dandirik takımlarına üstünlük kuramiyoruz. Sonuncu ankaragucu skoru geç oyun olarak bizden üstün oynadı insana koyan bu. Neyse dediğin gibi anlasamayacagiz iyi sabahlar diyeyim :asd:

Üst Alt