⚽ SL 20/21 H:31 | Galatasaray 3-4 Rizespor | MS | 19 Mart - Sayfa 154 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 20/21 H:31 | Galatasaray 3-4 Rizespor | MS | 19 Mart

Mac analizimizi de koyalim;

Defans ve ortasahimiz;
- Bu takimin ortasahasi yok. Taylan olsa da yetersiz kaliyoruz. Hizli bir kiyas;

Bizde, Etobo-Taylan-Gedson-Emre A. ve Emre K.-(hadi Soso da eklensin buraya) mevcut. Bjk'de ise, Atiba-Josef-Ljajic-Oguzhan-Dorukhan.. Atiba ve Josef zaten ikisinin adini soylemek yeterli olacaktir hangi tarafin daha iyi oldugunu soylemeye. Fb'de ise; Gustavo-Ozan-Mert-Mesut-Irfan zaten bir dolu adam var. Cok net daha iyiler kagit ustunde de olsa bu boyle.

Simdi, elimizdeki ortasaha oyunculari ya celimsiz, ya sakatliktan yeni donmus ya da asla istenilen seviyede olamayacak isimler. Hal boyle olunca, elinde Yedlin gibi pozisyon bilgisi rezalet ve defansif oyunu kotu olan bir bek olunca da sonuc kacinilmaz oluyor. Benzer sorunu Linnes'de yasamisti dikkat ettiyseniz. Yetmezmis gibi, defansin bel kemigi 2 stoperde sacma sapan hatalar yapiyor ve bunu her mac yapiyorlar aslinda. Bir cogu gol olmadi sadece. Evet, Luyindama ve Marcao. Her mac cok kritik 1-2 ve orta kiritik 3-4 hatalari oluyor. Aslinda frekans olarak ayni sey oldu ancak bu sefer gol oldu ve ceza kesildi. Isterseniz buyrun fb ve Kayseri maclarimiza tekrar bakin. O nedenle, elde Donk varsa en ideal/oturakli/guvenilir stoper tipimiz o, tipimiz diyorum cunku orijini Ortasaha ve hatta bir donem forvet bile oynamis bir oyuncu. Ortasahaya da yazmadim girizgahta cunku stoper yok elde. Sarrachi, maalesef bir var bir yok performansi disinda, kotu zeminde cok daha fazla defolari ortaya cikti. Ben biraz zemini de sucluyorum ancak cok kotu oynadi bugun. Maalesef 4-4-2 olunca dizilis bu arkadas oyundan dusuyor, soyle ki; bu sistemde onde kalabalik ofansif oyuncular olunca elde yine dominant bir ortasaha olmayinca bu arkadasdan da istenilen verim alinamiyor. 4-3-3'de sorun yok, yakininda pas alisverisi yapabilecegi bir-iki oyuncu oldugunda zaten macin 20dk'si onceki 70dk kadar kotu de degildi bindirdi falan ama defans tabi hak getire. Yine ayni sonuc, guclu ve saglam dominant bir ortasaha (6 numara) yok bu takimda. Eldeki en uygunu Taylan veya Donk, ikisi de Galatasaray seviyesinde degiller. O bolge az cok Fernando ile dolmustu Melo'dan sonra ve hala bos. Seri denendi, alakasiz tipte oyuncu.. Bu bolgeye trnsfer sart. Diger transferlerde Lider bir stoper eksikligi, en son gordugumuz oyuncu Ujfalusi idi. Ogun bugundur bos orasida. Sagbek yine Mariano fena degildi ancak bir Eboue'de degildi. Yine transfer diye bagiran bir bolge. Omar bilmiyorum ne derece faydalaniriz.

Son olarak, bu takima klasik tipte olmayan ama mucadele eden, Sneijder tipi dahi olsa bir 10 numara sart. Feghouli bile iki pas yapinca pozisyin buluyor Henry/Kerem/Forvetler.. Burasi da bos. Bu sorunlar giderilmeden, Terim gitse de kalsa da baska hoca gelse de bu takimdan basari beklemek zor demek yalan olmaz..

Son olarak, degisim olacaksa sadecde hoca degil, yonetim, teknik heyet ve oyuncularin buyuk kismi ile gerek. Gecmis olsun, matematiksel olarak hala iddialiyiz ancak takim bu disiplinsiz ve yeteneksizligiyle umut vermiyor. Ustune de hala oturtulamamis oyun duzeni ve rezalet bir zemin tuz biber oluyor. Bu mac ne olursa olsun, Donk ve Taylan ayni anda sahada olabilseydi bence bu skor alinmazdi diye dusunuyorum en azindan skoru koruyabilirdik ancak dusununce yine emin olamiyorum eldeki stoperler ve bekler pas oyununda ve defansif "farkindalikta" cok dusukler.

Bu yaziyi yazarken Ozan Kabak'in son macindaki basarili pas yuzdesi %87.. Stoper gunumuzde pas oyununda yuksek yuzdeyle oynamali. Bu aslinda eskinde de boyleydi, Ujfalusi gibi Popescu gibi... Bir takimin iki stoperide bomba olursa sonuc katlanilmaz olur bir de buna bekler eslik ederse... Ergun'lerden bugunlere...

Kaç saat geçti hala kendime gelemedim pes mes atıyım dedim unutmuştum bir an son dk gol yedim onda da aklıma geldi yine başıma ağrılar girdi cidden bom bok oldu şu gecemiz aramızda rizeli var mı bilmiyorum ama genelleme yapmadan çok pis sövüyorum. Haftasonu kuşların derbi heyecanını yaşıyordum hani bir ihtimal diye o şevkimde kaçtı fenerinin de beşiktaşınında amk ne bokları varsa yesinler pazar günü

Erzurum maçından beri söylediğimiz ve yazdığımız şey maalesef çok çarpıcı şekilde yüzümüze vurdu.

Her maçın ayrı hikayesi vardır farklı yorumlanır. Rize maçı 4 savunma oyuncun yediğin 4 golde de inanılmaz hatalar yapmış ve bir tanesi sol çapraza giden bir oyuncuyu indirerek oyundan atılmış. Böyle bir maçı kazanmak hayal zaten. Ama sen skoru 2-1 almışsın o kadar komik bir gol yiyorsun ki. Bu bireysel hataların hiçbirini Fatih hocaya yazmıyorum.

Fakat Erzurum maçı neredeyse pozisyonsuz geçtik. Gedson-Etebo-Emre K. inanılmaz verimsizdi ve üretken değillerdi. Ondan önceki haftalarda Alanya maçı dahil kötü izlenimler çok netti. Ama hoca gitti Ankaragücü maçına da aynı 11 ile başladı ve hakem hatalarıda eklenince maçı verdik. Hadi Fb, Alanya deplasmanlarındaki avantajımı kaybettik diyelim dedik.

Üzerine çok da kötü oynanmayan ama bireysel hatalarla verilen Sivas maçı eklendi. Kayseri de iki forvet formda diye çift forvet çıktık. Aynı fahiş hatalar gene yapıldı ama bu sefer Henrique atamadı -ki atsaydı- o maçı da çeviremezdik. Kayseri maçında Muhammed hayalet gibi kaldı herkes gördü, orta saha ise Taylanla biraz daha derli topluydu. Kerem-Henry-Feg katkısı da göze çarptı.

Rize maçı nasıl aynı 11 çıkarsın hocam? Nasıl? O kadar bariz ki üretkensizlik, verimsizlik. Artık en potansiyelli oyuncuyu sahaya süreceksin, farklı işler yapan adamı oynatacaksın. Emre A., Emre K. ve Gedson aynı anda felaket bir tercih. Emre A. çok güzel bir gol attı evet maçı da kazandırabilirdi ama sahada hiç dikine oynamıyor bu adam. Gedson biraz ikinci yarı inisiyatif alır gibi oldu o kadar. 4-5 maçtır yan pas yapıyor ya da topu kaybedip yere düşüyor.

Bu maç ileride 4-2-3-1 çıkıp,
Gedson/Emre K. Etebo
Kerem Feg Henry
Mostafa(Falcao)
yapsan ve bu hatalar gene olsa bu kadar eleştirmezdik. En azında durumu gördü müdahele etti derdik. Ama hala amaçsız aynı sistem, forvetlere top gelmiyor ki çift forvet oynuyoruz. Rize tüm maç beklerin önünü kapattı, bir kere göbeğe oynamayı akıl edemedik. Feg-Henry-Kerem olsa ceza sahası içi koşu/paslarla iş ilk yarıda biterdi. Peki bu ilk yarının üzerine nasıl aynı 11 ile devam ederiz aklım almıyor.

Çok üzgünüm ama o kadar belliydi ki bunun gelişi. Luyi-Marcao-Sarach evet hatalılar ama ben en çok Yedlin'in yaptığını sindiremiyorum. Skor bir şekilde 3-3'e gelmiş. Sarı kartın var, a benim güzel kardeşim tek başında 4 kişinin üzerine ve sol çapraza doğru koşan adama niye kontrolsüz dalıyorsun.

Yedlin atıldıktan sonra neden Donk alınmaz, biz neden Feg-Arda orta sahası ile maçı kaybetmeye oynuyoruz. Şu son dk golleri yediğimiz 3 maçta 1 puan alsak, şu anda neler konuşurduk? Yazık gerçekten.

Etebo-Gedson-Emre Kılınç-Emre Akbaba

Yahu şu adamlar ile 4-4-2 oynamaya çalışıyoruz ve sonrasında maçın abuk subuk yerlere gelmesine izin veriyoruz. Şu saydığım 4 oyuncudan 1 tanesinin bile pasör özelliği yok ön tarafa 2 tane forvet koymuşuz ama bu adamlara topun gökten zembille ineceğini ummuşuz herhalde. Etebo-Gedson-E.Kılınç orta sahasının zaten A.gücü maçıyla iflas ettiğini görmüştük birde bu üçü yetmezmiş gibi üstüne Emre Akbaba'yı koyduk ve tamamen iflas bayrağını çektik. Bu 4'lü orta saha ile hiçbir maçta rakibe üstünlük kuramayız Gedson'un güncel hali dahil tam bir Anadolu takımı orta sahası bu. Etebo gibi ligde tonla oyuncu var keza iki Emre'de Anadolu topçusu olduğunu fazlasıyla kanıtladı bizlere. Kayseri maçında gole kadar ne oynadık ki mesela o maç oynanmadan önce yazmıştım es kaza yenersek bu saçma dizilimle 5 hafta daha oynarız diye ve yanılmadım ama bu hafta şansımız yaver gitmedi geçen haftaki kadar. Şimdi yine hoca gidecek başka değişik taktikle 3 hafta daha oynayacak sezonda bitmiş olacak bizim hala "İDEAL" bir 11'imiz bile yok.

Erzurum maçından beri söylediğimiz ve yazdığımız şey maalesef çok çarpıcı şekilde yüzümüze vurdu.

Her maçın ayrı hikayesi vardır farklı yorumlanır. Rize maçı 4 savunma oyuncun yediğin 4 golde de inanılmaz hatalar yapmış ve bir tanesi sol çapraza giden bir oyuncuyu indirerek oyundan atılmış. Böyle bir maçı kazanmak hayal zaten. Ama sen skoru 2-1 almışsın o kadar komik bir gol yiyorsun ki. Bu bireysel hataların hiçbirini Fatih hocaya yazmıyorum.

Fakat Erzurum maçı neredeyse pozisyonsuz geçtik. Gedson-Etebo-Emre K. inanılmaz verimsizdi ve üretken değillerdi. Ondan önceki haftalarda Alanya maçı dahil kötü izlenimler çok netti. Ama hoca gitti Ankaragücü maçına da aynı 11 ile başladı ve hakem hatalarıda eklenince maçı verdik. Hadi Fb, Alanya deplasmanlarındaki avantajımı kaybettik diyelim dedik.

Üzerine çok da kötü oynanmayan ama bireysel hatalarla verilen Sivas maçı eklendi. Kayseri de iki forvet formda diye çift forvet çıktık. Aynı fahiş hatalar gene yapıldı ama bu sefer Henrique atamadı -ki atsaydı- o maçı da çeviremezdik. Kayseri maçında Muhammed hayalet gibi kaldı herkes gördü, orta saha ise Taylanla biraz daha derli topluydu. Kerem-Henry-Feg katkısı da göze çarptı.

Rize maçı nasıl aynı 11 çıkarsın hocam? Nasıl? O kadar bariz ki üretkensizlik, verimsizlik. Artık en potansiyelli oyuncuyu sahaya süreceksin, farklı işler yapan adamı oynatacaksın. Emre A., Emre K. ve Gedson aynı anda felaket bir tercih. Emre A. çok güzel bir gol attı evet maçı da kazandırabilirdi ama sahada hiç dikine oynamıyor bu adam. Gedson biraz ikinci yarı inisiyatif alır gibi oldu o kadar. 4-5 maçtır yan pas yapıyor ya da topu kaybedip yere düşüyor.

Bu maç ileride 4-2-3-1 çıkıp,
Gedson/Emre K. Etebo
Kerem Feg Henry
Mostafa(Falcao)
yapsan ve bu hatalar gene olsa bu kadar eleştirmezdik. En azında durumu gördü müdahele etti derdik. Ama hala amaçsız aynı sistem, forvetlere top gelmiyor ki çift forvet oynuyoruz. Rize tüm maç beklerin önünü kapattı, bir kere göbeğe oynamayı akıl edemedik. Feg-Henry-Kerem olsa ceza sahası içi koşu/paslarla iş ilk yarıda biterdi. Peki bu ilk yarının üzerine nasıl aynı 11 ile devam ederiz aklım almıyor.

Çok üzgünüm ama o kadar belliydi ki bunun gelişi. Luyi-Marcao-Sarach evet hatalılar ama ben en çok Yedlin'in yaptığını sindiremiyorum. Skor bir şekilde 3-3'e gelmiş. Sarı kartın var, a benim güzel kardeşim tek başında 4 kişinin üzerine ve sol çapraza doğru koşan adama niye kontrolsüz dalıyorsun.

Yedlin atıldıktan sonra neden Donk alınmaz, biz neden Feg-Arda orta sahası ile maçı kaybetmeye oynuyoruz. Şu son dk golleri yediğimiz 3 maçta 1 puan alsak, şu anda neler konuşurduk? Yazık gerçekten.

Sıkıntı şurada hala hatayı kendinde görmüyor. Yok bir anda gol yedik, yok savunma her zamanki adamlar. Yok hakem 1 buçuk metreden atlayana penaltı verdi. Kimse dönüp bu adama sayın Fatih Terim bu takım ne oynuyor senin mi gözünde bir bozukluk var biz de mi diye bir sormuyor hizaya çekmiyor. Bunu soracak mabad yok kimsede.

Ben Fatih Terim’in Başkan olarak da iyi bir Başkan olacağına inanmıyorum, kabadayılık yapıp duran, kendi egosunu her şeyden üstün gören birinin Başkan olarak başarılı bir profil çizmesine ihtimal vermiyorum, Galatasaray’ıma da yakıştırmıyorum açıkçası.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biz geri dustugumuz maclarda tam oyuna ortak olacakken kirmizi yiyoruz hersey bitiyor bizim adimiza. Ankaragucu macinda tam.falcao ve Mohammed ile pozisyonlara girmeye baslamistik oyunu rakip sahaya yikacaktik tik kirmizi mac gitti Besiktas macinda en kotu berabere bitecek mac tik Diagne kirmizi kart Rize maci 3-3 oldu tam baskili oynayacaz bir kirmizi hopa 4-3 salak salak goller yedigimiz yetmiyormus gibi bide salak salak kartlar goruyoruz boyle bir takimin sampiyon olmasi bile futbola ihanettir dogrulari konusmak gerkirse bu kadar beyinsiz oyuncu topluliguyla olmaz bazi kirmizilarda hakemler hatali tamam ama biraz dikkatli olun be kardesim.kaybedilmis bos bir 9 puan.
bu maclardan 5 puan cikarsak yarinki maci keyifle izliyorduk

Bundan sonra 1-0 geri düştüğümüz maçlarda evi barkı satıp en yüksek orandan iddaaya basacağım rakibin yenilmezine

7 maç 0 galibiyet bir gol yedik mi o maç gidiyor kafadan

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hocanın bu kafa yapısı ile 50 kere geri düşelim 1 tanesini kazanamayız. Fatih hoca diye burada yazan insanlardan emin olun fazla bilmiyor, burada herkes haftada en az 10 maç izliyor dünya futbolunu görüyor biliyor. Galibiyet lazım olunca ortayı boşaltıp ileri adam yollamak 90'larda kaldı yeni futbolda rakipler marangoz, kasap değil 2 pas 1 ters top ile arkada bomboş yakalıyor seni.

Sergen salak mı gol lazım olunca Necip'i falan alıyor oyuna hayır adam işi biliyor rakibin gelmesini engellerse, dönen topları alırsa gol atma şansı daha çok. Hocanın bu 4.gelişinde belki 50 defa her bulunduğum yerde yazmışımdır şu olayını ama kendi hala öğrenemedi.

saat 1 bucuk yataktan kalkamadim daha en son ne zaman bu kadar uzun yattim hatırlamıyorum. bu sezon en cok koyan bu mac oldu. herseyi kaybettik gibi hissediyorum

maalesef bu maç ile

CSG4r1TUAAAIA2C.jpg

Unutmak istiyorum maçı lakin milli ara ile unutmamız mümkün değil gidip Hatay'a yenilseydik bari bu maçta kayıp çok kötü oldu.

Şu maçta 1 puan alsanız şampiyonluk turuna çıkmıştık şimdi.

Bu sezonun özetidir bu maç, kafasızlığımızın bedelini ikinci olarak ödeyeceğiz belki de.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt