SL 20/21 H:29 | Trabzonspor 1-3 Alanyaspor | MS | 8 Mart - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 20/21 H:29 | Trabzonspor 1-3 Alanyaspor | MS | 8 Mart

O değişiyor farklı durumlara göre. Dün mesela son dakikadaki karambolde 5 kere mi ne şut çekildi, xG'leri toplayıp şut sayısına bölersen ve tek pozisyon yaparsan oran düşer ama tüm xG'leri toplarsan da fazla yüksek çıkar zira 1'in üzerinde olacağı kesin. Birbiriyle bağlantılı olmayan pozisyonlar için evet ama toplanıyor.

Zira gol olma oranları da o lige ya da tüm dünyaya göre de analiz edilebilir, altı pastan ayakla gol yapılma oranı bir ligde % 70ken başka yerde % 80 olabilir.
eyvallah anladım gibi. faydalı istatistikmis. gol/gol beklentisi oranı da futbolcuların bitiricilik anlamında yetenegini gosteriyor o zaman.

eyvallah anladım gibi. faydalı istatistikmis. gol/gol beklentisi oranı da futbolcuların bitiricilik anlamında yetenegini gosteriyor o zaman.
Yani tam sayılmaz. Sneijderın attığı goller 0.1lik xGlerden gelirken, atıyorum prime Falcao 0.9lukları atıyordu. Oranlarsak Sneijder daha düşük xGlerden atar golleri ama Falcao daha iyi bitiricidir yüksek xGlerden atsa bile.

Aynı mevkideki adamları ya da benzer stildekileri kıyaslayabiliriz ama evet.

Üst Alt