⚽ SL 19/20 H:1 | Denizlispor 2-0 Galatasaray | MS | 16 Ağustos - Sayfa 146 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Dostlar bu mac icin "magluptur bu yolda galip" diyelim..
Her zaman penalti kacmaz, kirmizi kart gorulmez, 11'de 3-4 eksik olmaz.. Ayrica bugun Terim de yoktu. Terim'in kenarda olmasi takimi cok etkiliyor biliyorsunuz. Bu takim ritm bulunca cok farkli olacak emin olabilirsiniz. Nzonzi'nin gelisiyle Seri canlanir, Selcuk'tan kurtuluruz. Ayrica tandem de rahatlar mutlaka. Sagda Feghouli, ileride Falcao olunca Belhanda da kendine gelecektir. İyi futbol iyi oyuncularla oynanir malum. Ben bugun Babel'i begendim. Sahada sorumluluk almaktan kacinmayan, kendince bir seyler yapmaya calisan bir futbolcu gorunumundeydi.
Bosuna enseyi karatmaya gerek yok dostlar. Bu takima eksikler katilinca, ritm bulunca buldozer gibi gecer.. Fakat stoper takviyesi sart bu takima. Hatta mumkunse tecrubeli, Ujfalusi gibi 32-33 yasinda gun gormus, toparlayici bir isim olmasi lazim.
Sezon sonu sampiyon yine bu takim olur. Alintilarim zamani gelince :-)

Dogrusu "Galiptir bu yolda maglup." diye hatirliyorum.

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

Berberi değiştir. Aynayı yüzüne tutan olunca da sis efekti vermeyi bırak. Gördüğün sensin. Fazlası da değilsin. Öyle de biter hayat. Kimler nasıl geçiriyor. Yine de iyisin. Moral bozma. Biatçı olma. Hadi iyi geceler.

Benim tespitimi bana satma, geç kalmış sayilmazsin bir psikiyatra görün ve narsizm kötü bir şeydir yenmeye çalış, sorun kalfaysa yuzles, enseyi karartma. Hadi selametle...

Puan kaybedecegimizi soylemistim.
Malcao atilmasaydi beraberlik alabilirdik.
Takim gecen seneye gore bence guc kaybetmis vaziyette.
Nzonzi ve Falcaonun eklenmesi ile ittire kaktira sampiyon oluruz.
Sampiyonlar liginde yine yerlerde surunecegimiz bir sezon olur.

Dostlar bu mac icin "magluptur bu yolda galip" diyelim..
Her zaman penalti kacmaz, kirmizi kart gorulmez, 11'de 3-4 eksik olmaz.. Ayrica bugun Terim de yoktu. Terim'in kenarda olmasi takimi cok etkiliyor biliyorsunuz. Bu takim ritm bulunca cok farkli olacak emin olabilirsiniz. Nzonzi'nin gelisiyle Seri canlanir, Selcuk'tan kurtuluruz. Ayrica tandem de rahatlar mutlaka. Sagda Feghouli, ileride Falcao olunca Belhanda da kendine gelecektir. İyi futbol iyi oyuncularla oynanir malum. Ben bugun Babel'i begendim. Sahada sorumluluk almaktan kacinmayan, kendince bir seyler yapmaya calisan bir futbolcu gorunumundeydi.
Bosuna enseyi karatmaya gerek yok dostlar. Bu takima eksikler katilinca, ritm bulunca buldozer gibi gecer.. Fakat stoper takviyesi sart bu takima. Hatta mumkunse tecrubeli, Ujfalusi gibi 32-33 yasinda gun gormus, toparlayici bir isim olmasi lazim.
Sezon sonu sampiyon yine bu takim olur. Alintilarim zamani gelince :-)

ulan okudumda enfes bi tartışma olmuş.
iki tarafında kullandığı usluplar tanımlamalar kullanılan dil seviyemin çok üstünde olması bana ayrı bi heyecan verdi ve kendımı sorguladım.
tarçovski filmi izliyormusum gibi bişey anlamıyorum ama izlediğm şeyin iyi ve kaliteli olduğunu biliyorum :tbr:
ve amigdala kelımesını mutlaka bi gün kullanıcam

Bu mağlubiyeti Selçuk'a yazalım da sorun sadece Selçuk'un ilk 11 oynaması değilki. Deplasmanlarda geçen seneden beri devam eden kısırlık ve temposuzluk kaldığı yerden devam ediyor. Takımın yaş ortalaması yükseldi, mücadele gücü azaldı, generaller gene çoğaldı. Ffp yüzünden elimiz kolumuz bağlı durumda maalesef.

Neyse güldük, eğlendik ben maçla ilgili ısı analizlerinden kendi yorumlarımı bırakayım.

Mariano ve Jimmy kanadı ;

İyi çalışan kanadımızdı. Jimmy çıkana kadar. Görsellerde Diagne'yi de eklerseniz Diagne'nin yoğun olarak bu kanada yakın bölgede hareket etmek zorunda kaldığını görebilirsiniz zira sol hiç çalışmadı.

Sağ kanat.png

Nagatomo Babel Kanadı ;

Rezalet kanadımız. Babel ve Nagatomo'yu kitledikleri gibi, Babel ne çizgiye inebilmiş, ne de çaprazdan içeri katedebilmiş. Mariano Jimmy kanadı bile buradaki rezalet performansı anlamak için yeterli. Babel'in ne hücumda ne de defansta hiç bir etkinliği yok. Hatta kendisine yakın oynayan Selçuk'un aşağıda göreceğiniz ısı haritasında da kendisine verilen pozisyonu bozmadığını ve orta saha oyuncularından en çok yere ayak basan oyuncu olduğunu da görebilirsiniz. Buna rağmen Selçuk'un dibinde görüyoruz. Jimmy ise Seri'den uzak görevini yapmaya çabalayan kanat.

Sol Kanat.png

Kanat Bekler;

Anlatmaya gerek yok aslında. Nagatomo yardım çığlıklarıyla bekledi orada. Babel'in alanında bile neredeyse Babel kadar iz bırakacakmış biraz daha zaman olsa.

Kanat bekler.png

Belhanda ;

Arkadaşa rakip sahada topu orta saha yay çizgisinde al ve ileri taşı denmiş de ben 8'im ısrarındaymış bugün. 10 olmaz bu arkadaştan. 8 de kalsın Nzonzi de gelince. Seri'yi ileri atmak lazım bence.

Belhanda.png

Selçuk ; Defans hattımızla birlikte pozisyonunu bozmadan en çok yere ayak basan adam. Uzatırsam sövenler olabilir. 8 dediğin her kim varsa bu ısı haritası çıkacaktır muhtemelen.

Selçuk.png

Seri ; 6'da dur pozisyonu bozma topu dağıt görevini Selçuk'la iyi ilişkiler kurarak, yükü de sadece Selçuk'a vererek ve çok az koşarak tamamlayamamış. Belhanda'dan bile kötüydü.

Seri.png

İKİ TAKIM KARŞILAŞTIRMA

Bizden daha çok topla buluşup, kanattan nasıl gelinir dersi vermişler. Diagne'nin yalnızlığını ve çalışan kanadı görmek mümkün aşağıda. Hem Selçuk'un hem de Babel'in etkinliğinin nasıl bitirildiğini soldaki kırmızılardan görebilirsiniz. Sağ kanadımızdan gelemediler bile. Biz de sürekli Babel deneyerek ekmeklerine yağ sürdük.

Adamların sağ stoper nargile içebilirmiş bugün. Önündeki alana ayak basan olmamış yahu. Ve adamlar sahanın her yerine ayak basmışlar. Muslera'nın önündeki minik yeşil alan bile utanç verici.

Takım boyları.png

Bu arada verilere göre maçta en yüksek not alan 2 oyuncumuz da oyundan çıkarıldı. En iyisi Diagne idi. Jimmy'de çıktı. Eklemedim ama defans bloğumuz da kendi yarı sahamızın ortasında kurulu idi ve o 70 metrelik farklar yoktu takım boyu açısından. Zaten ısıdan da belli. Diagne orada blok halinde gelecekler diye beklemiş rakip defans da biz geleceğiz korkusuyla beklerken. 70 metrede top oynayan takıma yenildik. Aferin teknik ekip.

Ekli dosyalar

• Babel Belhanda Jimmy.png
    Babel Belhanda Jimmy.png
    272.2 KB · Görüntüleme: 27
  • Ortasaha.png
    Ortasaha.png
    277.1 KB · Görüntüleme: 28
Yapma hacı sağda iki üç pozisyonda nagatomo arkaya kaçtı bakmadı bile.genelde topu alıp soluna dönüyor
kaçırmış olabilirim çok dikkatli izleyemedim maçı. izlenecek bir tarafı da yoktu zaten. sezon başı nazarlık olsun. toparlar takım gene yukarılara oynarız ama en kötü zamanımızda bile daha yaratıcı daha baskın bir takım görmek istiyorum ben artık. her sene 1 2 oyuncunun form yakalayıp onların kritik yerde kritik işler yapmasıyla sonuca ulasıyoruz. takım oyunu denen bişey yok. 20 pasla rakip yarı sahaya geçip 2 pasla muslera'ya döndürüyoruz topu. Böyle bişey mümkün mü? Sen Galatasaray sın ya.

Neyse güldük, eğlendik ben maçla ilgili ısı analizlerinden kendi yorumlarımı bırakayım.

Mariano ve Jimmy kanadı ;

İyi çalışan kanadımızdı. Jimmy çıkana kadar. Görsellerde Diagne'yi de eklerseniz Diagne'nin yoğun olarak bu kanada yakın bölgede hareket etmek zorunda kaldığını görebilirsiniz zira sol hiç çalışmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 56381

Nagatomo Babel Kanadı ;

Rezalet kanadımız. Babel ve Nagatomo'yu kitledikleri gibi, Babel ne çizgiye inebilmiş, ne de çaprazdan içeri katedebilmiş. Mariano Jimmy kanadı bile buradaki rezalet performansı anlamak için yeterli. Babel'in ne hücumda ne de defansta hiç bir etkinliği yok. Hatta kendisine yakın oynayan Selçuk'un aşağıda göreceğiniz ısı haritasında da kendisine verilen pozisyonu bozmadığını ve orta saha oyuncularından en çok yere ayak basan oyuncu olduğunu da görebilirsiniz. Buna rağmen Selçuk'un dibinde görüyoruz. Jimmy ise Seri'den uzak görevini yapmaya çabalayan kanat.

Ekli dosyayı görüntüle 56382

Kanat Bekler;

Anlatmaya gerek yok aslında. Nagatomo yardım çığlıklarıyla bekledi orada. Babel'in alanında bile neredeyse Babel kadar iz bırakacakmış biraz daha zaman olsa.

Ekli dosyayı görüntüle 56383

Belhanda ;

Arkadaşa rakip sahada topu orta saha yay çizgisinde al ve ileri taşı denmiş de ben 8'im ısrarındaymış bugün. 10 olmaz bu arkadaştan. 8 de kalsın Nzonzi de gelince. Seri'yi ileri atmak lazım bence.

Ekli dosyayı görüntüle 56384

Selçuk ; Defans hattımızla birlikte pozisyonunu bozmadan en çok yere ayak basan adam. Uzatırsam sövenler olabilir. 8 dediğin her kim varsa bu ısı haritası çıkacaktır muhtemelen.

Ekli dosyayı görüntüle 56385

Seri ; 6'da dur pozisyonu bozma topu dağıt görevini Selçuk'la iyi ilişkiler kurarak, yükü de sadece Selçuk'a vererek ve çok az koşarak tamamlayamamış. Belhanda'dan bile kötüydü.

Ekli dosyayı görüntüle 56386

İKİ TAKIM KARŞILAŞTIRMA

Bizden daha çok topla buluşup, kanattan nasıl gelinir dersi vermişler. Diagne'nin yalnızlığını ve çalışan kanadı görmek mümkün aşağıda. Hem Selçuk'un hem de Babel'in etkinliğinin nasıl bitirildiğini soldaki kırmızılardan görebilirsiniz. Sağ kanadımızdan gelemediler bile. Biz de sürekli Babel deneyerek ekmeklerine yağ sürdük.

Adamların sağ stoper nargile içebilirmiş bugün. Önündeki alana ayak basan olmamış yahu. Ve adamlar sahanın her yerine ayak basmışlar. Muslera'nın önündeki minik yeşil alan bile utanç verici.

Ekli dosyayı görüntüle 56389

Bu arada verilere göre maçta en yüksek not alan 2 oyuncumuz da oyundan çıkarıldı. En iyisi Diagne idi. Jimmy'de çıktı. Eklemedim ama defans bloğumuz da kendi yarı sahamızın ortasında kurulu idi ve o 70 metrelik farklar yoktu takım boyu açısından. Zaten ısıdan da belli. Diagne orada blok halinde gelecekler diye beklemiş rakip defans da biz geleceğiz korkusuyla beklerken. 70 metrede top oynayan takıma yenildik. Aferin teknik ekip.
bunu konu haline getir bence maç konusu içerisinde kaynayıp gitmesin

bunu konu haline getir bence maç konusu içerisinde kaynayıp gitmesin
Bence de. Eline sağlık güzel çalışma. Bu arada benim dikkatimi çeken de, adamlar tek pasla presimizi atlatarak, orta sahadaki adamlarına çok rahat topu geçirdiler. Adamlar ortada bomboş top aldı, yüzünü döndü, sağa sola pas attılar. Bu şekil çok gol yeriz. Ya baskıyı geri de yapacağız, yada orta da rakibi kaçırmayacağız.

Maalesef geri dörtlümüz kontra atakları çok güzel yiyor. Belhanda'nın top kayıplarını karşılayamıyor geri dörtlü. Çok dağınık ve savruklar. Bir kere ofsayt taktiği yok. Çok kolay çalım yiyen bir defans dörtlümüz var.

Luyin-Marcao-Nago-Mariano kendi aralarında al ver yapıyorlar. Sonra Selçuk - Seri ikilisinden birine veriyorlar. Onlar da geri veriyorlar. En son Muslera ya geliyor. O da şişiriyor. Sonra atak yiyoruz. Sonra aynı döngü devam ediyor. Buna bir çare bulmak lazım. Nzonzi-Seri çözüm olmazsa işimiz çok zor.

Belhanda-Feguli ikilisinin en kısa zamanda form tutmaları lazım. Bu Belhanda oynadığı zaman takımı da oynatıyor. Ama oynamayınca oynayacak adamları da bozuyor.
1-2 futbolcu bu düzensiz oyuna çare olmaz bence. Sahaya yayılmıyoruz. Herkes iç içe oynamaya çalışıyor. 3 metreye pas atamıyoruz. Orta zaten maalesef yok. Taktik olmalı ve net olmalı. Alternatifli olmalı. Oyun içinde duruma göre revize edilebilmeli. Bu da hocanın işi sanırım

Üst Alt