ŞL 18/19 D Grubu M:6 | Galatasaray 2-3 Porto | MS | 11 Aralık | beIN Sports - Sayfa 72 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 18/19 D Grubu M:6 | Galatasaray 2-3 Porto | MS | 11 Aralık | beIN Sports

aysalcılar için tek diyecegim daha gecen kıs aysal konusunda söylediklerini geri çekenler sırf ali dürüst kaypaklık yaptı diye aysalcılık oynamasın.bi yerde durun abicim.ben de unal aysalı cok seviyorum ama GS'lıyım.bu kadar hızlı dönmeyin

Ben oyunu begendim. Ha diceksinizki portonun iyi oyunculari yoktu, ozaman bende bizde serdar belhanda emre ve en önemlisi sezon basindan beri golcu yok. Zaten olsa portoyu icerde disarda yenmis ve gruptan cikmistik. Önemli olan bu istek ve arzuyu devre bitene kadar sergilemek ve devre arasinda gerekli transferleri yapmak. Sakatlarin dönmesiyle insAllah yukari dogru tirmaniriz

Kaleciye herşeyden kızın da penaltı kurtaramadı diye kızmak nedir yahu?

Ömrü boyunca 1 tane kurtarmasa ne olur. Cidden Musler aiçin demiyorum da bir kalecinin kariyeri boyunca 1 penaltı kurtaramaması ne ifade eder?

Simdi ustat , olasilik olan her seyde iki olasiligin gerceklesme yuzdeleri uzerinden degerlendirme yapilir . Soz gelimi dunya uzerine atilan tum penaltilar 100 birim ise , bakmak lazim ama muhtemelen 75-80% gibi gole donusme yuzdesi vardir . Gol olmayan bolumun de yaklasik 50% kaleci dahli olan , 50% olmayan gibi bir dagilimi vardir

Bir kaleci de ortalama sartlarda kendisine atilan penaltilarda bu yuzde ile kurtaris yapmasi beklenir , ama rakibin kazandigi penaltilarin 100% e yakin gol olma yuzdesi varsa , yahut kacanlarin hepsi auta direge gittigi icin , kaleci dahil olmadan kacti ise , o zaman kalecinin ortalama kurtarma yuzdesini tutturamadigi soylenebilir , cunku volkan , harun , beto gibi kaleciler de ayni penalti vuruslarina maruz kaliyorlar ve 100% gole cevrilme yuzdesine izin vermiyorlar

Benzer sekilde , penaltiyi atan oyuncularin da 75% uzeri bir gole cevirme orani tutturmasi beklenir , ama gomisin gecen seneki gibi 4 atistan 3 unu kacirirsa bu "penaltidir kacar" ile izah edilemez

Probability anlatmis oldum biraz belki ama universite bolumumdu , girmem lazimdi , onemli bir istatistik konusu bu penalti mevzusu

Mesela penalti yuzdesi yuksek oyuncunun kadroda bulunmasi sezon boyunca sana o yuzdede gol olarak doner . Selcuk , alex varsa kadronda , o duduk geldi mi 95% oranla gol attin demektir

Dunya kupasi yari finalisti degisti bir penaltiyla 2010 da , gomis goztepe macinda sanssizligina son vermese is nereye giderdi kimbilir

Bugun o penalti bir seye mal olmadi belki ama almanyadan ters bir skor gelse ....

2 li averaj yok. Genel averaj. Biz 3. Oluyoruz şuan.

VIA_M4 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu mesaja takildim . Yorum ayri bir seydir ,mantikli ya da degil , yapilabilir

Fakat bilgi ve kesinlik iceren seyler icin , bilmediginiz seyleri sorup bilmek isteyenlere neden yanlis yaziyorsunuz ?

Uefa nin duzenledigi hic bir organizasyonda genel averaj ikili averajdan once dikkate alinmaz

20 senedir sampiyonlar ligi izliyoruz , hala su turnuvada siralamanin ikili averajla yapildigini bilmiyor olmak bir yana , hadi onu da anlarim da , bilmedigin bir seyi biliyormus gibi baskalarina yanlis sekilde aktarmanin anlami nedir ?

Biz lokomotiv i 3-0 yendik ve 2-0 yenildik . Haliyle bugun lokomotiv beraberlik koparip , biz 8 de 10 da yeseydik puan esitliginda onde bitirecektik grubu

Bir garip olan da mesajina 2 like gelmis , o kisiler de mi bunu bilmiyor , onu da cozemedim acikcasi , sayfalarca duzelten veya "oyle degil boyle" diyen de cikmamis

Ilginc bir takimiz.

Kazanmamiz gereken 2 Porto macindan toplamda 0 puan alip, en az 5 tane falan yememiz gereken Schalke macini 0-0 bitirdik.

Ilginc bir takimiz.

Kazanmamiz gereken 2 Porto macindan toplamda 0 puan alip, en az 5 tane falan yememiz gereken Schalke macini 0-0 bitirdik.

6 puan almamız gereken mi, porto kendi liginde lider şuan.
küme düşmemeye oynayan son yıllarının en kötü kadrosuna, en balon hücüm oyuncularına sahip schalke den mi 5 yememiz mi gerek?

6 puan almamız gereken mi, porto kendi liginde lider şuan.
küme düşmemeye oynayan son yıllarının en kötü kadrosuna, en balon hücüm oyuncularına sahip schalke den mi 5 yememiz mi gerek?

Bence özellikle ilk macta yenilmeyi kesinlikle hak etmedik. O macta da bu mac oldugu gibi kacirdiklarimiz yüzünden kazanamadik.

Porto bugün 3 kere geldi tak diye atti.

Üst Alt