Sagopa Kajmer - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sagopa Kajmer

Telefondan yazmıştım ''m'' yerine ''n'' yazdım diye mi bu tantana :) . Niye bozuldun ki ben o sözleri anlamayan kişilerde senin gibi konuşuyır dedim sadece.

Yok sadece abartılı olduğunu düşünüyorum ve Sagopa'yı beğenmeyenlerin direk kapasitesi yetmiyor diye aşağılanmasına takıldım.

Anlatıldığı kadar kaliteli bir müzisyen olsa kaybolup gitmezdi diyorum sadece. Kayboldu Sago tshirtleri giyen çocuklarda albümleri de.

Yok sadece abartılı olduğunu düşünüyorum ve Sagopa'yı beğenmeyenlerin direk kapasitesi yetmiyor diye aşağılanmasına takıldım.

Anlatıldığı kadar kaliteli bir müzisyen olsa kaybolup gitmezdi diyorum sadece. Kayboldu Sago tshirtleri giyen çocuklarda albümleri de.

Renktaş keşke İzmir konserinde bulunsaydın.İşte o zaman kayboldu demezdin.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=RBThXLa6wYQ[/media]

Kuranı Kerim'i rehber edineceklermiş ama kesinlikle hadisleri reddetmişler , söylenti değil 1.ağızdan koleranın açıklamaları var

Özellikle Ehli Sünnete bağlılığı ile tanınan ünlü rapçi Sagopa Kajmer ve eşi Kolera, geçtiğimiz günlerde Hadislere İnanmadıklarını, Edip Yüksel’in inanıp savunduğu 19 şifresine inandıklarını ve sadece Kur’an-ı Kerim’e göre yaşayacaklarını açıkladılar.

Asıl adı Yunus Özyavuz olan Türkçe rap sanatçısı Sagopa Kajmer, 1978 Samsun doğumludur. Çok büyük hayran kitlesine sahip olan Sagopa Kajmer, özellikle şarkılarında maneviyata önem vermesi, Ehli sünnet olması, Sünnet diye sakal bırakması, sürme çekmesi ile hayranlarından tam not aldı.

Çoğu genç arkadaşımız onu örnek alarak, hadislere hürmet etti, onun gibi sakal bıraktı. Onun bu düşünceleri bir çok genci doğru yola sevk etti. Fakat son günlerdeTwitter üzerinden hadisleri inkar eden, mezhepleri yok sayan açıklamaları, hayranları arasında şok etkisi yarattı. Sagopa Kajmer gerçekten hadisleri inkar mı ediyor? Sagopa Kajmer’in yeni düşünceleri, eski düşünceleri ile tamamen zıt durumda olduğu için kafalarda bir çok soru işareti bıraktı.

Kolera’nın kısa süre önce Twitter ve resmi instagram hesabından yaptığı açıklamalarda, Artık hadislere inanmadıklarını, sadece Kur’an-ı Kerim’e göre yaşayacaklarını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte yeni düşünceleri devam etti ve ortaya “Edip Yüksel” ismi çıktı. Twitter’da devam eden olaylarda, Sagopa Kajmer ve Kolera gelen sorulara cevaplar verdi. Bu cevaplarda hadislerin yalanlanması, 19 şifresine inanılması, kelime-i şahadetin inkar edilmesi, Salli Barik ve Ettehiyyatü dualarının şirk olarak görülmesi, mezhep imamlarını put olarak görmesi, mezheplere inanmaması yer alıyor. Sagopa Kajmer ve Kolera yeni şarkılarında bu düşüncelerden bahsedeceklerini söyledi. Çoğu hayranı bu düşüncelere inanmadı ve hesaplarının “hacklendiğini” öne sürdü. Hatta konserde açıklama yapılacak denildi.

Peygamberler Hakkında ki Düşünceleri;

Peygamberlerin sıradan biri olduğunu savunan Edip Yüksel, özellikle son peygamber Hz. Muhammed hakkında ki düşünceleri Türk islam alimleri arasında büyük bir tepki topladı. Peygamber Efendimizin sadece kuranı tebliğ etmek için gönderildiğini, açıklama ve öğretme yetkisinin olmadığını savunmaktadır. Ayrıca Peygamberimize salavat getirenlerin dinden çıktığını ve putperest olduğunu söyleyen ünlü araştırmacı katıldığı Tv programlarında da bu iddiasını her seferinde dile getirerek sözlerinin arkasında olduğunu yineledi..

canlıhaber.com'dan alıntı

Türkiye Gündemi

· Değiştir

Hata adamı dindar diye dinleyenlerde. Benim böyle bi beklentim olmadığı için sevdiğim şarkılarını sonuna kadar dinlerim. Adam isterse franbuazlı pastaya tapsın, banane. Sizin de pek umrunuzda olmamalı.

Üst Alt