Rio 2016 Paralimpik Oyunları | 7-18 Eylül | TRT Spor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rio 2016 Paralimpik Oyunları | 7-18 Eylül | TRT Spor

TRT ne bok yiyor ya? Bisiklet yol yarışı başladı yayınlamıyorlar, hala açılış töreni tekrarını veriyorlar. Allah belasını versin.

Ulan tek olumlu gelisme var.Onda da rakip sahaya cikmamis :D

CpNbHHDWcAEkm11.jpg

TRT rezalet yayıncılık yapıyor. Geçen tam sporcu performans sergiliyor -artistik jimnastik- kesip spor bakanıyla röportaj verdiler. Bugün bayan basketbolu veriyor ancak Çağla'nın tenis maçı yok. Tek kanal yetmiyor. TRT Türk, Avaz vs. kullanılabilirdi.

Çağla'dan sonra 17 yaşındaki jimnastikçimiz Tutya Yılmaz da elendi. Biraz erken dökülmeye başladık. Bu gidişle final oynayan bile pek oyuncumuz çıkmayacak gibi duruyor 2-3 oyuncu dışında.

Çağla'dan sonra 17 yaşındaki jimnastikçimiz Tutya Yılmaz da elendi. Biraz erken dökülmeye başladık. Bu gidişle final oynayan bile pek oyuncumuz çıkmayacak gibi duruyor 2-3 oyuncu dışında.

Bu branşlar zaten hep erken döküldüğümüz branşlar. Teniste mücadele bile etmiyorduk hatta. Gelirse güreşte, halterde, tekvandoda, boksta gelir 2-3 madalya.

Beach voleybol maçı var denk geldim şimdi.
Almanya -mısır bayanlar.
Mısırlı bayanlar tam kapalı çıkmış maça :)
Başörtülü filan işte.
Maksat spor olsun tabiki

Madalya alan oyuncular da dopingli çıkar madalyasız kapatırız.

Spor kültürü yok ülkede. Sporu eğlence olarak görüyoruz, onlar profesyonel bir meslek olarak görüyor. Bu yüzden çocuk yaşlardan itibaren çocukları hazırlıyorlar bir sporcu olarak yetiştiriyorlar. Bizim ülkede okullarda beden eğitimi olarak spor tam olarak öğretilmez. Hocalar erkeklere futbol topu, kızlara voleybol topu verir çekilirdi bir köşesine. Bizim zamanımızda öyleydi şimdi hala öyle mi bilmiyorum ama öyledir.

Hadi büyük ülkeleri geçtim, onlar her alanda bir numaralar. Bizim 199 sporcuyla katılan Yeni Zelanda'dan neyimiz eksik ? Aslında detaya inersek birçok eksiklik var, yok değil. Biz göremiyoruz sadece.

Olimpiyatlara katılmayı en yüksek çıta olarak ayarlarsak böyle 100 sporcuyla gidip en fazla 5-10 madalya alırız. Tabi daha alabilirsek.

Masa tenisi veriyor Trt.
Aziz mutlu Trt mutlu.
Ne zaman masa tesisine bukadar ilgi gösterdik ki ülke olarak yayınlıyorlar anlamadım

Üst Alt